yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Mario5    49

Ok więc tak zrobię w pszenicy dam 0,4 moddusa a w pszenżycie jak radzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
2 godziny temu, jajonasz napisał:

No przecież Ci doradzam, jestem przeciwnikiem ccc w pszenicy, nawet w takich niskich dawkach. Stosuje ccc w owsie, w pszenicy już nie bo sam moddus wychodzi na to samo, a 0,4 modussa skraca bardziej agresywnie niż 2l ccc  i nie uszkadza korzeni 

Nie powiedziałbym że 0.4 modusa skróci bardziej niż 2 l CCC . To że bezpieczniej dla korzeni , to się zgodzę , ale na pewno nie skróci bardziej . Ja jak pojawiają się 1 kolanka daję 1 - 1,2 l ccc i potem poprawiam jeszcze 0,2 - 0,3 l modusa zależy od pogody i pszenica przy 170-180 N w 95% stoi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    956

0.4  Modusa  na pewno  bardziej skróci kieszeń niż  CCC a co do efektu  skracania zdania są podzielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    77

Co powiecie na takie T1 w pszenicy : Prochloraz 315g + Tebukonazol 150g + cyflufenamid 5g ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

moim skromnym zdaniem tebukonazol szkoda dawac na T1 lepiej zostawić sobie na t2/t3 a cyflufenmid troszkę mało bo chyba minimum 10g powinno być chyba że dobre zmianowanie? chociaż mączniak to bardziej od azotu i jak bardzo rozkrzewiona plantacja jest?

a ktoś mi podpowie

protiokonazol 150g+ fenpropidyna  300g(tu mogę troszkę zwiększyć bo zostanie z opakowania) + prochloraz 250g i może cyflufenamid 5g żeby bardziej walczyć z mączniakiem bo z tym u mnie zawsze problemy

103,5 +47+32+36= 218zł chyba że bez cyflufenamid to 182zł

chyba że coś innego doradzicie zamiast prochlorazu ????

sporo pytań ale chce sb w tym roku sam ułożyć T1 :) z góry dziękuje za odpowiedzi lub podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566
13 godzin temu, ursusek902 napisał:

Latitude 125 FS

a można to dać do mieszanki owsa z jęczmieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522
33 minuty temu, mat22889 napisał:

moim skromnym zdaniem tebukonazol szkoda dawac na T1 lepiej zostawić sobie na t2/t3 a cyflufenmid troszkę mało bo chyba minimum 10g powinno być chyba że dobre zmianowanie? chociaż mączniak to bardziej od azotu i jak bardzo rozkrzewiona plantacja jest?

a ktoś mi podpowie

protiokonazol 150g+ fenpropidyna  300g(tu mogę troszkę zwiększyć bo zostanie z opakowania) + prochloraz 250g i może cyflufenamid 5g żeby bardziej walczyć z mączniakiem bo z tym u mnie zawsze problemy

103,5 +47+32+36= 218zł chyba że bez cyflufenamid to 182zł

chyba że coś innego doradzicie zamiast prochlorazu ????

sporo pytań ale chce sb w tym roku sam ułożyć T1 :) z góry dziękuje za odpowiedzi lub podpowiedzi

ceny netto ,bo jak netto to input triple mi taniej wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

ceny brutto

input triple wychodzi troszkę drożej a jakby zastosować 1,25l na 1ha to już w ogóle i podstawy już tak nie chroni dobrze

Chociaż może ktoś coś innego podpowie? pszenice chciałbym 2ha poprowadzić na 10t realnie mam 7-8t ale chce 2ha na testy zobaczyć czy coś więcej wyciągne

Edytowano przez mat22889

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

ja też miałem składać sam prochloraz 360, fenfopidryna 375 protiokonazol 140 i wychodziło 168zł a w podobnej cenie dostałem input 460 w dawce 1L może dodam do tego 15 proquinazid aby przeciągną 1 zabieg i wyjdzie 210zł zobaczymy jak pogoda będzie bo planuje dać tylko t1 i t2 ze względu że pszenica późno siana i nie będę mieć dużej presji od początku wiosny na T2 pewnie delaro dawka 0,8 0,9l 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacperb10    3

Input (160g protiokonazol 300 spiroksamina) solo na pszenice w dawce 1l da radę, czy lepiej dorzucić Androsa 0,5 l  (fenpropidyna 375 g) ?? Albo może zrobić input triple i dorzucić proquinazid ? co radzicie ? INPUT solo wychodzi około 160 zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
5 minut temu, dzidzia202 napisał:

ja też miałem składać sam prochloraz 360, fenfopidryna 375 protiokonazol 140 i wychodziło 168zł a w podobnej cenie dostałem input 460 w dawce 1L może dodam do tego 15 proquinazid aby przeciągną 1 zabieg i wyjdzie 210zł zobaczymy jak pogoda będzie bo planuje dać tylko t1 i t2 ze względu że pszenica późno siana i nie będę mieć dużej presji od początku wiosny na T2 pewnie delaro dawka 0,8 0,9l 

Po co mieszać prochloraz z protiokonazolem?? 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522
7 minut temu, Kacperb10 napisał:

Input (160g protiokonazol 300 spiroksamina) solo na pszenice w dawce 1l da radę, czy lepiej dorzucić Androsa 0,5 l  (fenpropidyna 375 g) ?? Albo może zrobić input triple i dorzucić proquinazid ? co radzicie ? INPUT solo wychodzi około 160 zł brutto.

To mnie input triple wychodzi 169 ,brutto ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

dla wzmocnienia substancji nie na wszystko działa prochloraz ale jako dodatek do ochrony podstawy jest dobry. protiokonazol działa na wiecej grzybów jak prochloraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Dodawać prochloraz żeby wzmacniać działanie protiokonazolu?
Przecież jeszcze 2 -3 lata temu to protiokonazol to była "kosa" na podstawę i żadnego prochlorazu nie trzeba było dawać np. do Inputu, a teraz to protiokonazol już jest za słaby i trzeba go wzmacniać?

Edytowano przez loquito
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siennica143    21

chciał bym się was poradzić czy na pszenicę ozimą to będą dobre rozwiązania. T1 Delaro 1l czy Capallo 1.5l ? T2 Kier 1l? Oraz skracanie Meda Max 0.4kg czy Modus 0.3l? czy polecacie inne rozwiązanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
17 godzin temu, Zbyszek3939 napisał:

0.4  Modusa  na pewno  bardziej skróci kieszeń niż  CCC a co do efektu  skracania zdania są podzielone

tylko ccc gorsze na susze jest , ja od lat stosuje moddus i nie wylega zboze mi , nieraz niepełną dawką jade i tez jest ok , pozatym moddus tez wzgrubia słome ze jest sztywniejsze i lepiej pobiera skladniki z gleby , oczywiscie moze byc moddus lub inne zamienniki tego środka typu modan tanszy jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

ccc nie chce widziec na swoich polach.  0,3 moddusa i pszenica pod 8 ton, gesto posiana stala jak drut.  W tym roku pojade 0,3  na 1 kolanko +  0,15 -0,2 na lisc glagowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

t2 kiedy się robi można połączyć z moddusem na liść flagowy czy to za późno na 2gie skracanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Szybkie przejście przez pola. Pszenica chyba się obudziła. Nawet ta siana rzutowo idzie :P

20210313_130334.jpg

20210313_130345.jpg

20210313_130502.jpg

20210313_130736.jpg

  • Like 2

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522
1 godzinę temu, SuperRolnik1 napisał:

Gdzie taka cena?

To cena po bonusach od firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

moddus medax oprócz ceny to jakie plusy i minusy. Uprawy to pszenżyto, mieszanka owsa i jęczmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj