yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

yacenty    3883
Arturos21 napisał:

Yacenty 163 za revyflex t1 ?? U kogo taka cena ?? 

nie, ta druga kombinacja


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, jahooo napisał:

troche za mało, fossa ma 1,5l/ha co daje 450g  prochlorazu /ha plus 500g fenpropidyny , jak dałeś 0,7 np prokarbu, to jest tylko 300g /ha. na etykiecie jest 1l/ha i raczej po zbożach nie warto , zmniejszać, dałeś 2/3 dawki

Masz rację , tak robiłem od lat , w tamtym roku dwie inne odmiany ok a euforia widocznie  bardziej podatna 

 

14 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

trzeba by był zmienić prochloraz na cyprodinil 0.5- 0.6kg i by było elegancko

Teraz to i ja wiem Panie Januszu 😉 i dlatego w tym sezonie będzie próba z tą substancją , a co dołożyć? żeby nie bylo za drogo , fenpropidyne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

100g protio, 360g prochlorazu i 225g fenpropidyny taką mieszaninę ułożyłem wg tabeli myślę ze dobre rozwiązanie jakość cena co wy na to? tabela w załączniku

subst.webp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3593
Ursus932 napisał:

Panie Januszu 😉 i dlatego w tym sezonie będzie próba z tą substancją , a co dołożyć? żeby nie bylo za drogo , fenpropidyne ?

bez fenpropidyny ani rusz 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@tytanowyJanusz tak fenpropidyna +cyprodynil + ? Jeszcze coś z triazoli dołożyć , czy starczy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

czym regulujecie myślę dać moddus ale nie wiem czy może dodać trochę ccc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radkovsky11    1

Witam Panowie jakie dobre rozwiązanie polecicie na T2 w pszenicy ozimej? Na T1 idzie Delaro 0.8l, + Andros 0,3l. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseihc    29

Panowie w Agrii proponują na t1 jakieś Balaya+Imbrex XE i nie wiem czy to dobry środek będzie czy szukać coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2137

Na papierze bardzo dobry zabieg w dobrych pieniądzach. Kto to sprzedaje? W internecie jednego w ogóle nie widać w sprzedaży, a drugi jest tylko w pakach.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wichura123    33

Czy ktoś doświadczenie z Medax Max ? Planuje zastosować na pierwsze kolano 0,6 l  .

Czy dodać do tego 0,3 Moddusa ?

Pszenica Rotax , bardzo lubi się położyć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379
4 godziny temu, Mario5 napisał:

czym regulujecie myślę dać moddus ale nie wiem czy może dodać trochę ccc?

Przy obecnych cenach trineksapaku to bez sensu bawić się w mieszaniny z ccc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

same ccc za ostro właśnie temu myślę mieszać ale ty nie doradzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
2 godziny temu, Wichura123 napisał:

Czy ktoś doświadczenie z Medax Max ? Planuje zastosować na pierwsze kolano 0,6 l  .

Czy dodać do tego 0,3 Moddusa ?

Pszenica Rotax , bardzo lubi się położyć ...

Rotax jest bardzo szybki wiosną - trzeba go dobrze trafić, u mnie potrafił mieć kolanko tydzień wcześniej niż inne odmiany. Jak go przyzwoicie trafisz to bez problemu stoi po skróceniu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379

No przecież Ci doradzam, jestem przeciwnikiem ccc w pszenicy, nawet w takich niskich dawkach. Stosuje ccc w owsie, w pszenicy już nie bo sam moddus wychodzi na to samo, a 0,4 modussa skraca bardziej agresywnie niż 2l ccc  i nie uszkadza korzeni 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj