yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jasiuhonda    65

I jak panowie od poniedziałku ruszacie z azotem?

I jak panowie od poniedziałku ruszacie z azotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

Czekamy do końca przyszłego tygodnia ponieważ mają przyjść mrozy i dobrze będzie się siało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Ja czekam na pobór prób glebowych i zaraz po jadę. Maja brać we wtorek lub środę 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Ja jedynie mogę ręcznie ruszyć jak śnieg zginie i to pewnie będzie ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
19 minut temu, Rzepakowiec napisał:

Czekamy do końca przyszłego tygodnia ponieważ mają przyjść mrozy i dobrze będzie się siało ;)

-3 ciezko zeby ciagnik utrzymało przynajmniej w moim rejonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 godzinę temu, jasiuhonda napisał:

I jak panowie od poniedziałku ruszacie z azotem?

I jak panowie od poniedziałku ruszacie z azotem?

Jeśli tylko by sie dalo wjechac 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Ja sie wstrzymuje do końca przyszłego tygodnia. Ma być-7 i duży wiatr szkoda żeby to wszystko się uwodnilo i wymarzło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

moim zdaniem to jakieś zabobony.

w 20 siałem azot 20 lutego - poszło 200kg saletry czyli 64kg N.

Cały marzec był zimny i suchy, niby nie rosło. Na koniec marca dałem 120kg N w RSM.
W żniwa, pomimo mysz średni plon ponad 8ton.

image.png

 

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pomimo czego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

temat wymywania azotu walkowany jest co wiosna, jeśli w przyszłym tygodniu wysiejemy N to musi spaść ok 100l/m2 deszczu żeby go wymylo w głąb gleby. Nie ma na co czekać póki wilgoci w ziemi i wegetacja nie ruszyła na dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

a jak to bedzie gdy azot i s mg na zastoiska wodne pojdzie bo takie oczywiscie beda w momencie n1 czy witaminki uciekna z woda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Trzeba podejsc logicznie, jeśli masz pola równe jak stół i wiesz ze nigdy nie było u ciebie zastoisk wodnych albo są minimalne na polu a jest możliwość wjechać z azotem to jedziesz! jeśli masz górki i pagórki a masz sniego który na pewno spłynie to czekasz chyba ze widzisz ze ziemia już odmarza i wsiąka a nie spływa to jedziesz z azotem, ile pol tyle opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z1603    0

Poprszę  o rade, czy podać macro spit grin czy dołożyć 100zł/T i zastosować  kizeryt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    949
23 godziny temu, dzikiWschód napisał:

czy ktos szykuje się na poniedziałek z azotem? dzis zrobiłem prawie 500km w stronę Zakopanego to nigdzie nie widziałem większych zastoisk wodnych a o śniegu juz nie wspomnę

Jak byś się wybierał pod wschodnią granice  gmina Mircze to wez   sobie dobrą łopatę bo tam możesz się jeszcze zakopać w  śniegu 9_9

Edytowano przez Zbyszek3939
błąd
  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

U nas dopiero co śnieg znikł, chociaż są miejsca że trochę jeszcze leży. Stoi woda miejscami i nie ma mowy żeby coś rozsiać, chyba że będzie - 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

W poniedziałek zaczynam od rzepaku, później pszenżyto i pszenica. No i na końcu npk i n pod jare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejs67    0

Witam.

Takie pytanie. Podstawowa analiza gleby wystarczy.zeby mieć jakieś odniesienie,czy lepiej pokusić się o coś pełniejszego z mikroelementami?

Ile +/- trzeba czekać na wyniki?

Co lepsze na pierwszą dawkę saletra czy saletrzak? w jakich dawkach. Pszenica siana końcem pazdziernika ok 270kg\ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Co lepsze na T1 mam Tazer 250, Orius, Topsin i Yamato. Może zamieszczać któreś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
maciejs67 napisał:

Witam.

Takie pytanie. Podstawowa analiza gleby wystarczy.zeby mieć jakieś odniesienie,czy lepiej pokusić się o coś pełniejszego z mikroelementami?

Ile +/- trzeba czekać na wyniki?

Co lepsze na pierwszą dawkę saletra czy saletrzak? w jakich dawkach. Pszenica siana końcem pazdziernika ok 270kg\ha.

jeśli nigdy nie robiłeś analiz gleby to podstawowy NPK i pH spokojnie wystarczy na początek, na wynik czeka się ok 1 miesiąca średnio, wszystko zależy od ilości prób w laboratorium. Jesli wysłałeś 270kg pszenicy to w sumie wystarczy zeby roslina miała dwa pedy na dobry plon. Wyszytko zależy w jakiej fazie jest pszenica, ile ma lisci bo w ciemno nikt Ci nie doradzi czy wysiac 300kg saletry czy tylko 100kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3570
pablo6234 napisał:

Co lepsze na T1 mam Tazer 250, Orius, Topsin i Yamato. Może zamieszczać któreś...

żadne się nie nadaje na T1 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
28 minut temu, dzikiWschód napisał:

jeśli nigdy nie robiłeś analiz gleby to podstawowy NPK i pH spokojnie wystarczy na początek, na wynik czeka się ok 1 miesiąca średnio, wszystko zależy od ilości prób w laboratorium. Jesli wysłałeś 270kg pszenicy to w sumie wystarczy zeby roslina miała dwa pedy na dobry plon. Wyszytko zależy w jakiej fazie jest pszenica, ile ma lisci bo w ciemno nikt Ci nie doradzi czy wysiac 300kg saletry czy tylko 100kg

NPK nie jest podstawowy, chyba że to zwykła literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

fotki z dziś, pszenica idzie jak na dopalaczu

20210227_142910.jpg

20210227_143525.jpg

20210227_143553.jpg

20210227_143556.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj