yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

masa24    2347
8 minut temu, Zapracowany napisał:

Po rzepaku spoko, po pszenicy dobrej słomy nie przerobu.

To co robicie w bezorce jak dużo słomy? Podwójne talerzowanie ścierniska i potem jeszcze raz przed siewem tez nic nie da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

U mnie pod pszenice po jęczmieniu talerzowane raz po zbiorze, później jak już trochę samosiewów się nazbiera jeszcze raz talerzówka, przed siewem agregat na 20-25 cm i siew z agregatem talerzowym. To czy przerobi słomę w dużej mierze zależy od wilgoci. Na suchym podwójne jeżdżenie raczej mało daje, chyba że ktoś ma jakiś bardzo dobry sprzęt, ja mam tylko AgroMasza

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massa1994    23

panowie a mieszanina cyprodynil 375g + fenopropidyna 300g+ prochloraz 213g+ tebukonazol 106g lub zamiast tebukonazolu zwiększona dawka prochloraz 360g i pytanie czy można zastosować cyprodynil w pszenżycie bez obaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
Przed chwilą, masa24 napisał:

Jaki agregat ?

Różnie, na początku pożyczałem zwykłego grubera Unii i Horscha terrano, a teraz kupiłem 3-belkowy od Dziekana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

U mnie też 100 + 150kg Korn Kali, ale z tym dawaniem to pewnie jeszcze sporo czasu zanim da się wyjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Wyszedłem na pole to bagno ja nie wiem jak oni jeżdżą. Po kołach widać że jest ciekawie😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja chce dać 150kg, ale nastawiam plan nawożenia na 9ton


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
10 godzin temu, masa24 napisał:

Jakie macie strategie w siewie bezorkowym pszenicy ? Ja wszystkie pola sieje pod Plug ale od tego roku zamierzam polowe siać bezorkowo. Po rzepaku zamierzam talerzowac ściernisko a potem drugi raz przed śiewem pszenicy , ewentualnie jakiś glifosat po pierwszym talerzowaniu jak Samosiewy odrosną .

Pszenica po pszenicy , ściernisko talerzówka i potem talerzówka przed siewem i siew agregatem. Przejdzie coś takiego czy bardziej do tego nada się agregat na tych gesiostopkach 

Ja robię po rzepakach talerzowka i przed siewem gruberem na 15 cm bez stópek. I jest ok. 

Po jeczmieniu robiłem poplon , stalerzowalem końcem września i po 2 tygodniach siew z brona wirnikową. 

Edytowano przez Broody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225
20 minut temu, yacenty napisał:

ja chce dać 150kg, ale nastawiam plan nawożenia na 9ton

A ile dajesz azotu na te 9 ton? Ja celuje w 180kgN Co roku zwiększam i nie wiem czego się spodziewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, yacenty napisał:

ja chce dać 150kg, ale nastawiam plan nawożenia na 9ton

To nie na 11 z ha? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2137

Gra o plon (jakkolwiek by to brzmiałoxD) w sezonie 2021 rozpoczęta - kizeryt 120 kg/ha.

Oiy7gdofJMymOWBhA6fWsk93r2N-FomjHl0Dy0rl 

  • Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
6 minut temu, kellyq napisał:

A ile dajesz azotu na te 9 ton? Ja celuje w 180kgN Co roku zwiększam i nie wiem czego się spodziewać?

Chce dać 180, ale zobaczymy, jaka będzie pogoda w maju. Pierwsze dwa są zaklepane, czy będzie trzeci - pokaze pogoda - raczej nie.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junak19    14

Zamawiał ktoś teraz ostatnio opryski przez Internet? Chodzi mi o stan w jakim dotarły, wszystko w porządku z nimi?( niskie temperatury nocą podczas transportu), bo zastanawiam się czy jak teraz zamówię to  nie powstaną jakieś wytrącenia podczas transportu..

Edytowano przez Junak19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
13 minut temu, Junak19 napisał:

Zamawiał ktoś teraz ostatnio opryski przez Internet? Chodzi mi o stan w jakim dotarły, wszystko w porządku z nimi?( niskie temperatury nocą podczas transportu), bo zastanawiam się czy jak teraz zamówię to  nie powstaną jakieś wytrącenia podczas transportu..

Teraz juz na pewno nie wcześniej mozna bylo sie stresować..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

w zeszłym roku zamawiałem, w tym zamówiłem i póki co nie widze żadnych problemów

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

 epoksykonazol - do końca lutego i do wyczerpania zapasów i tak do roku 2030 i połowa ochrony zniknie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2459
3 godziny temu, yacenty napisał:

Chce dać 180, ale zobaczymy, jaka będzie pogoda w maju. Pierwsze dwa są zaklepane, czy będzie trzeci - pokaze pogoda - raczej nie.

Toć to jest na 7 ton , a nie 9 .  Odpowiesz że masz w glebie zawartości azotu , ale siarki też w glebie coś jest , Jak liczysz że trzeba siarki dać 40 kg na 9 ton nie uwzględniając zasobności gleby , to wypadało by azot policzyć tak samo 9 x 26 = 234 kg N . Bo tak to wychodzi że się mijasz z prawdą , bądż  żle liczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Ale mam próby glebowe z 2016, 2017, 2019 i czekam, bo na dniach mają brać kolejne. Do tego zdjęcia satelitarne i wchodzę w zmienne dawkowanie azotu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2459

To siarkę też zrób , może nie trzeba dawać 150 kg kizerytu , może wystarczy 100 , a może 50 kg /ha . tak było by najlepiej . Ja badania robie tylko podstawowe  , a azotu idzie podobnie jak u ciebie od 160 do 180 kg N /ha , w tym roku w planach od 180 do 200 N . A co do siarki to u mnie idzie dużo więcej niż by rośliny były w stanie wykorzystać . ale to już inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Ale mam siarke oznaczoną - tzn miałem w 2019, teraz też jest zamówione. Taki zestaw danych zbieram

image.png


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj