yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

XTRO    1537

W pszenicę w pełnej a jęczmień 1,2 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ozimy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
2 godziny temu, jahooo napisał:

PIORIN też jest potrzebny, to to też tylko ludzie.  A kontrole sa potrzebne, żebyśmy nie żarli świecącej w nocy mąki.

Ale mąka zrobiona z pszenicy ze wschodu opryskana nie wiadomo czym i w jakich ilościach to jest dobra? 

2 godziny temu, jahooo napisał:

 

 

2 godziny temu, jahooo napisał:

 

 

Edytowano przez poosa21
C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231
7 godzin temu, poosa21 napisał:

Ale mąka zrobiona z pszenicy ze wschodu opryskana nie wiadomo czym i w jakich ilościach to jest dobra? 

 

 

To nie sprawa PIORIN, tylko komunistów z Brukseli

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

tak, 400l na ha to możesz dać 20kg na ha, ale osobiście podałbym to w 2 zabiegach. na raz wydaje się być dużo


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
koniu napisał:

2 minuty temu, masa24 napisał:

Co skontrolują ? Znacie kogos komu zboże badali ?

Mi skontorolowali kukurydze jakieś 4 lata temu + pobierali rośliny z brzegu rzeki czy nie ma pozostałości po chemii. Ale głównie chodziło o to czy sie nie pryska przy ciekach wodnych. Do tego poprosili o rejestr zabiegów i o faktury. Podkreślam poprosili żebyście zaraz nie robili gówno burzy że nie mają prawa.

można im zawsze powiedziec ze nie posiadam faktur bo jestem na ryczałcie


Tez mialem kontrole. Sprawdzał atest i szkolenie, ewidencje ochrony roslin a jak chcial faktury to powiedzialem ze nie posiadam. Wszystko wyszło ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Rolnik niestety jest za bardzo bojazliwy. Jak kontrola z arimr czy piorin to wiekszosc jest w strachu, a co dopiero postawic sie urzednikowi! A wlasnie trzeba znac swoje prawa i ich uzywac a nie dawac sie manipulowac. W szczegolnosci gdy 70 % przeroznych urzednikow to barany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U mnie w czasie kontroli z piorin czy ARiMR też pytali o faktury to powiedziałem że wszystko mam u księgowej bo jestem na VAT i nic więcej nie chcieli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Tak ozimy. Przedplon rzepak, zboża. Mam 9ha jęczmienia po pszenicy i 5ha pszenicy po pszenicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
33 minuty temu, XTRO napisał:

Tak ozimy. Przedplon rzepak, zboża. Mam 9ha jęczmienia po pszenicy i 5ha pszenicy po pszenicy 

u mnie ozimy zawsze po zbożu, a poza tym jest wrażliwszy od pszenicy więc dostaje najlepszą ochronę, patrząc na tle innych ozimin.
Jak gadam z sąsiadmi którzy stosują to mi mówią lej 1.5 i sie nie patrz za siebie :P

Ja czekam na finalne cenniki, bo lokalna dystrybucja twierdzi ze jeszcze nie ma i puszczam zamówienie na cały sezon.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu napisał:

2 minuty temu, masa24 napisał:

Co skontrolują ? Znacie kogos komu zboże badali ?

Mi skontorolowali kukurydze jakieś 4 lata temu + pobierali rośliny z brzegu rzeki czy nie ma pozostałości po chemii. Ale głównie chodziło o to czy sie nie pryska przy ciekach wodnych. Do tego poprosili o rejestr zabiegów i o faktury. Podkreślam poprosili żebyście zaraz nie robili gówno burzy że nie mają prawa.

przy rzece to może i tak, ale przy rowie zachowujecie pas nieopryskany? chwastami zarośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Wg przepisów masz zachować odstęp 2m od cieku wodnego, nawet rowu. Jak będą chcieli to za to upierdzielą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Od przyszłego tygodnia nadają nieco ocieplenia, warstwa śniegu na polach cienka poniżej 10cm. 

Co myślicie o sypaniu siarczanu z solą w takich warunkach?

 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Idzie ocieplenie,może być problem z wjazdem a to nie azot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460
33 minuty temu, Papkin napisał:

Od przyszłego tygodnia nadają nieco ocieplenia, warstwa śniegu na polach cienka poniżej 10cm. 

Co myślicie o sypaniu siarczanu z solą w takich warunkach?

 

Jak masz pod tym śniegiem ziemie zamarzniętą , to zdecydowanie nie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

U nas ziemia nie zamarznięta 🙂 ale bez przesady, żeby cokolwiek sypać na śnieg.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Przeciez będą jeszcze przymrozki , żeby wjechać w pole, jak śnieg zniknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Przymrozki?

Pierwsza dekada marca nie raz i nie dwa pokazywała pazur i temperatury spadały poniżej -10.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Mówię już delikatnie o "przymrozkach", bo niektórym już rzadkie cieknie nogawkami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

I bardzo dobrze bo niestety nie dałem rady dokupić do opryskiwacza pod ścieżki 24m rozsiewacza i  w jeden dzień będzie się ryło ścieżki dodatkowe c360 i bąkiem na 12m 3 razy siejąc kizeryt korn kali i saletrę. Szczerze mówiąc już się pogodziłem że na polu będzie poligon ale przymrozki mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj