yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dzikiWschód    230

patrząc na pogodę dlugoterminiwa to w tym roku na wschodzie wcześniej jak 1 marca nie wejdziemy w pole, u mnie na polu po kukurydzy nie widać palakow, ponad 30cm śniegu jeszcze leży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945
5 godzin temu, jahooo napisał:

ja dawałem attribut plus mustang fotre, oba w pełnych dawkach, czysto na polu

Po atribucie rzepaku siać nie wolno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

wiem, ale nie siałem wtedy akurat rzepaku - nie jestem za uprawą rzepak-pszenica rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Panowie zastanawiam sie nad małym eksperymentem. Planuje po ruszeniu wegetacji jechać z samym mikro Miedz mangan molibden i cynk produktami z intermagu po 1l/ha, da to jakis efekt czy lepiej dodać do T1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
4 minuty temu, dzikiWschód napisał:

Panowie zastanawiam sie nad małym eksperymentem. Planuje po ruszeniu wegetacji jechać z samym mikro Miedz mangan molibden i cynk produktami z intermagu po 1l/ha, da to jakis efekt czy lepiej dodać do T1?

Jak eksperyment to rób, oczywiście tak jak się eksperymenty robi :P Przecież taki pakiet nie kosztuje fortuny, a za rok będziesz mądrzejszy, a my przy okazji przy tym co powiesz

  • Haha 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839
11 minut temu, dzikiWschód napisał:

Panowie zastanawiam sie nad małym eksperymentem. Planuje po ruszeniu wegetacji jechać z samym mikro Miedz mangan molibden i cynk produktami z intermagu po 1l/ha, da to jakis efekt czy lepiej dodać do T1?

Dodaj też fosfor bo jak jest zimno to jest słabo pobierany z gleby. U mnie idzie jeszcze siarczan magnezu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Zwróć tylko uwagę, jaki jest łan, bo jak mega rzadki to trzeba się trzy razy zastanowić czy nawóz dolistny trafi na jakikolwiek liść :P Z tego powodu odpuściłem jesienne odżywianie mikro - zwyczajnie nie było liści, które mogłyby przyjąć cokolwiek.

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    37
15 godzin temu, rocco0987 napisał:

600 źbeł niby ok ale mi doradza tłumaczył że jesienią powinno być 2x tyle źdźbeł ile chcemy mieć kłosów, już nie pamiętam dokładnie czemu ale wtedy jest ponoć dobrze, czyli jak chcemy mieć jakieś 500-600 kłosów w żniwa to jesienią powinno być 1000-1200 pędów

Hmm to ciekawe...  Teoretycznie za każdym rozkrzewieniem idzie nowa masa korzeniowa, a na wiosnę i tak odrzuci jej te niepotrzebne a korzeń zostanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Korzeń zostanie i to jest dobre.

Bo pompuje w roślinę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

@poosa21 w sumie fosfor to dobry pomysł, dorzucę. @yacenty akurat ta pszenice ktora chce pryskac mam fajnie rozkrzewiona, po 3boczne pedy a dzialka 1ha wiec fajny kawałek na zabawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
1 godzinę temu, dzikiWschód napisał:

Panowie zastanawiam sie nad małym eksperymentem. Planuje po ruszeniu wegetacji jechać z samym mikro Miedz mangan molibden i cynk produktami z intermagu po 1l/ha, da to jakis efekt czy lepiej dodać do T1?

Daj to mikro przed t1 lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

jak liście spoko, ze przyjmą ciecz to jak najbardziej próbuj.

u mnie pszenica była taka wtedy jak chciałem dawac

20201026_152724.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

to bardzo dobra decyzja że nie pryskałeś:P 2 lata temu poszło mikro na jesień i wiosną pszenica miała lepszy wigor i fajnie ruszyła wiosną, rok temu niestety nie udało sie wiec chciałbym taka bombę " witaminową" podać wczesną wiosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42
19 godzin temu, Uziu92 napisał:

do 3 listka idzie z ziarniaka pokarm dla roślinki, potem zaczyna z gleby brać, jak ph niskie, magnezu nie ma to nie chce rosnąc. Ciżeko z tym walczyć bo jak tak jest to są ogromne braki wapna i magnezu.

Tutaj sie zgodze,juz temat wapnowania znam,bo 2018 rok wapno weglanowe,w 2020 po zniwach poszła kreda i jak widać jeszcze być moze jest za niskie ph.Wstawie ktoregoś dnia mniej wiecej jak to wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Cześć myślę nad nawożeniem pszenicy. Mam w planie saletrę N1 i RSM N2-N3. Wyglądałoby to następująco:

01.03 Saletra 100kg

10.03 RSM 32% 200l

18.03 RSM 32% 120l

Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417

Dawki mogły by być , ale odstęp czasowy raczej nie . N1 - OK .  N2 - 15 - 20 marca , i N3 - ok. 10 kwietnia , tak wygląda to już lepiej .

52 minuty temu, isentor napisał:

Cześć myślę nad nawożeniem pszenicy. Mam w planie saletrę N1 i RSM N2-N3. Wyglądałoby to następująco:

01.03 Saletra 100kg

10.03 RSM 32% 200l

18.03 RSM 32% 120l

Co o tym myślicie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Dlaczego takie długie odstępy czasowe? RSM jakoś negatywnie nie wpłynie na roślinę jeżeli zostanie zastosowany szybciej. Wydłużenie terminu aplikacji RSM to wydłużenie czasu na rozwój rośliny co za tym idzie - przy optymalnych temp. 10 kwietnia to może być już pod/flaga a wtedy już ryzyko aplikacji rsm przez dysze się zwiększa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na początku kwietnia równie dobrze może kończyć krzewienie i zaczynać strzelać w pęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Może ale chodzi mi o odstępy czasowe. Jeżeli w marcu się będzie jeszcze krzewić to nie wjadę z 200l rsm. Chodzi mi o uzasadnienie tak długich odstępów czasowych między nawożeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bynajmniej U mnie A mieszkam na zachodzie

Przynajmniej

Jakie długie? Jak jedna forma azotu działa od razu tak inna zaczyna działać powiedzmy za dwa tygodnie. Po to różne formy w jednym nawozie. A pszenica pobiera powiedzmy kg dziennie A nie wszysko na raz. Masz jeszcze kilka miesięcy gdzie ten nawóz musi być dostępny to po co sypać co tydzień. Przy saletrze to mi wychodzi strzał co miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Wiem jak działają formy azotu. Zobacz że niektórzy już wrzucają cały azot zaraz przy końcu krzewienia w obawie na brak wody i im to wychodzi. W rzepakach też jest to praktykowane. Jedna duża dawka azotu i to tyle. Wszystko rozbija się o to że nie chciałbym lać rsm na liść podflagowy i wyrobić się z tym wcześniej. Nie byłoby problemu gdybym miał węże, ale zamierzam działać na rozpylaczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, Zapracowany napisał:

Bynajmniej U mnie A mieszkam na zachodzie

Przynajmniej

 

 

 

bynajmniej – przynajmniej

 
10.10.2020
sjp-przyslowia.svg  

Szanowni Państwo!

Spotykam się często z wypowiedziami zawierającymi słowo bynajmniej w znaczeniu 'przynajmniej', np. „Bynajmniej ja tak sądzę”. Przyznaję, że mnie to razi. Bardzo proszę o wyjaśnienie zasad używania słowa bynajmniej oraz o kilka przykładów poprawnego użycia. Dziękuję i pozdrawiam!

Rzeczywiście słowo bynajmniej, nawet w nowych słownikach kwalifikowane jako książkowe, jest coraz częściej używane potocznie, nie tylko w sytuacjach oficjalnych (podobnie dzieje się też z do niedawna archaicznym aczkolwiek).

Partykuła bynajmniej występuje najczęściej w połączeniu z nie (przykład 1), ale też w zdaniu z zaprzeczonym czasownikiem (przykład 2):

1) Przegrał, bynajmniej nie w wyniku spisku.
2) Nie mam bynajmniej zamiaru ogłaszać tego drukiem.
 

Wykrzyknik bynajmniej, o którym niektórzy nieraz zapominają, może wystąpić samodzielnie jako odrzucenie możliwości twierdzącej (przykład 3). Wykrzyknik bynajmniej może też wzmacniać przeczenie zawarte w poprzedzającej wypowiedzi (przykład 4):

3) – Czy planujesz wyjazd? – Bynajmniej. Robię tylko porządki.
4) Nie był on skromny. Bynajmniej, pycha go rozpierała. (Inny słownik języka polskiego PWN)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427
2 godziny temu, isentor napisał:

Cześć myślę nad nawożeniem pszenicy. Mam w planie saletrę N1 i RSM N2-N3. Wyglądałoby to następująco:

01.03 Saletra 100kg

10.03 RSM 32% 200l

18.03 RSM 32% 120l

Co o tym myślicie?

Ja bym  dał pierw 200l/RSM32 , druga dawka  te 120l/RSM32 i ta trzecia  100kg/Saletra  . U siebie jade Saletra/250kg , RSM32/190l , Saletra 100kg . Trzecia dawka  zależna od pogody .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj