yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

dzikiWschód    230
Turok napisał:

witam co polecacie na zabieg t1 nie drogiego a skutecznego , zaopatruje się pomału w środki

MIRAGE 0.9l + ANDROS- 0.4L + TARCZA ŁAN 0.6L koszt ok 140zl moj plan na ten rok na t1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KroneMat    17

Witam mam pytanie dotyczące wiosennego odchwaszczania pszenicy.Czy axial komplett pak bierze ostrożeń polny bo w etykiecie nie jest podany ostrożeń jako wrażliwy.Jeśli by nie brał to z jakim środkiem zmieszać sam axial żeby wzięło ostrożeń w jednym zabiegu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Praktykował ktoś podanie 1 dawki azotu w pszenicy np 180n z nlockiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9110
8 godzin temu, KroneMat napisał:

Witam mam pytanie dotyczące wiosennego odchwaszczania pszenicy.Czy axial komplett pak bierze ostrożeń polny bo w etykiecie nie jest podany ostrożeń jako wrażliwy.Jeśli by nie brał to z jakim środkiem zmieszać sam axial żeby wzięło ostrożeń w jednym zabiegu ?

Nie bierze. Możesz próbowac granstar albo zwykły chwastox, tylko jak ostrożeń już się pojawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
15 godzin temu, Mecha napisał:

Praktykował ktoś podanie 1 dawki azotu w pszenicy np 180n z nlockiem?

Wszystkie badania które widziałem nt. nawożenia pszenicy raczej wychodziły lepiej przy dzielonych dawkach nawożenia.

Ja z kolei zastanawiam się ile wrzucić RSM 32 na pszenicę. Pszenica dobrze rozkrzewiona, pH średnie, N1 będzie saletra około 150-200kg/ha a na drugą dawkę RSM 32% tylko nie wiem ile go wrzucić, czy potem jeszcze robić N3 czy nie. Jeżeli nie to czy dawka 250l będzie w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417
21 godzin temu, dzikiWschód napisał:

MIRAGE 0.9l + ANDROS- 0.4L + TARCZA ŁAN 0.6L koszt ok 140zl moj plan na ten rok na t1

FAXER  tańszy od MIRAGE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
Dnia 25.01.2021 o 23:01, KroneMat napisał:

Witam mam pytanie dotyczące wiosennego odchwaszczania pszenicy.Czy axial komplett pak bierze ostrożeń polny bo w etykiecie nie jest podany ostrożeń jako wrażliwy.Jeśli by nie brał to z jakim środkiem zmieszać sam axial żeby wzięło ostrożeń w jednym zabiegu ?

Sam Axial + Mustang Forte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Witam.Pszenica siana 3 pazdziernika po rzepaku ,brak jakichkolwiek niedoborow ,przebarwien ,a rozkrzewien brak,maksymalnie wytworzyła 2 pędy .Dokrzewiać to CCC czy poprostu wieksza dawka azotu (dostanie RSM) W połowie lutego gdzies dostanie kizeryt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Ja myślę nad moddusem start ale nigdy nie dokrzewiałem i nie jestem w stanie uzyskać odpowiedzi. Jak zastosuje moddus start to liczy się to tak samo jak skracanie na 1 kolanko? Czy na 1 kolanko normalnie skracać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem zmieni pokrój rośliny, ale nie skróci czegoś czego jeszcze nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

Zarne regulatory tylko wczesny szybki azot według mnie zamiast 15 lutego wjechac z kizerytem to wjedz teraz, a 15 z azotem jak pozwola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
7 godzin temu, Mecha napisał:

Ja myślę nad moddusem start ale nigdy nie dokrzewiałem i nie jestem w stanie uzyskać odpowiedzi. Jak zastosuje moddus start to liczy się to tak samo jak skracanie na 1 kolanko? Czy na 1 kolanko normalnie skracać?

Dokładnie jak @Zapracowany napisał.  W fazie bbch 30-31 wjeżdżasz na skrócenie pszenicy. Tylko aby nie dokrzewiac zbyt późno, najszybciej jak się da, do kwietnia masz czas.

No i przy 3 rozkrzewieniach jesiennych już by się w chemię nie bawił. Najlepiej wczesną saletra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Rozkrzewien brak, tylko listki. Nie mam saletry tylko rsm i tak chciałbym sobie poradzić dając ok 110kg N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439
11 godzin temu, Kondzio55 napisał:

Witam.Pszenica siana 3 pazdziernika po rzepaku ,brak jakichkolwiek niedoborow ,przebarwien ,a rozkrzewien brak,maksymalnie wytworzyła 2 pędy .Dokrzewiać to CCC czy poprostu wieksza dawka azotu (dostanie RSM) W połowie lutego gdzies dostanie kizeryt.

Czyli ma pęd główny i jedno rozkrzewienie ,jeśli wzeszło 300 roślin to masz 600 zdźbeł , czuli OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
3 godziny temu, Mecha napisał:

Rozkrzewien brak, tylko listki. Nie mam saletry tylko rsm i tak chciałbym sobie poradzić dając ok 110kg N

No to moddus start na dokrzewienie  i potem przy pierwszym kolanku na skrócenie.

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
5 godzin temu, Broody napisał:

No to moddus start na dokrzewienie  i potem przy pierwszym kolanku na skrócenie.

Przy 110 kg chwasta chcesz skrócić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42
12 godzin temu, miwigos napisał:

Czyli ma pęd główny i jedno rozkrzewienie ,jeśli wzeszło 300 roślin to masz 600 zdźbeł , czuli OK

jest pęd głowny i jedno slabe rozkrzewienie,ale połowa pola ma sam pęd głowny.. Co roku mam problem z krzewieniem się pszenicy.Do 3 listka rośnie ladnie a pozniej zaczynają sie schody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    110

600 źbeł niby ok ale mi doradza tłumaczył że jesienią powinno być 2x tyle źdźbeł ile chcemy mieć kłosów, już nie pamiętam dokładnie czemu ale wtedy jest ponoć dobrze, czyli jak chcemy mieć jakieś 500-600 kłosów w żniwa to jesienią powinno być 1000-1200 pędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886
54 minuty temu, Kondzio55 napisał:

W sumie moze i tu byc przyczyna,rozważałem opcje braku magnezu w ziemi

do 3 listka idzie z ziarniaka pokarm dla roślinki, potem zaczyna z gleby brać, jak ph niskie, magnezu nie ma to nie chce rosnąc. Ciżeko z tym walczyć bo jak tak jest to są ogromne braki wapna i magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KroneMat    17
Dnia 27.01.2021 o 19:52, Adam86 napisał:

Sam Axial + Mustang Forte

Stosowałeś kolego taką mieszaninę ? Jeśli tak to w jakich dawkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9110

ja dawałem attribut plus mustang fotre, oba w pełnych dawkach, czysto na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj