yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

shiftman    78

A powiedz czy 0.5l elatusa ewentualnie tazera kapke więcej będzie dobre. Bo mi tak pasuje żeby elatusa poszło 0.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Nie wiem, producent zaleca minimum chyba 0,8, musisz sam wypróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Na mojej pszenicy (ostroga) było OK, dlatego zdecydowałem się w tym roku dać ponownie elatusa, mimo, że jest jednostkowo dość drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ja dam po rzepaku na t2 Priaxor 0.8 a po zbozu 1l może trochę więcej.Nie mam zamiaru przeplacać za elatusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

panowie pytanie z innej beczki we wrześniu przyoralem swierzy obornik swinski w dawce ok 50t/ha na ile azotu mogę liczyć w tym roku, dodam ze pole 4b. Chciałbym nie przekroczyć ok 130kgN i teraz pytanie jak podzielić N1 i N2i w jakich dawkach? Pszenica euforia siana pierwszy tydzień października i jest słabo rozkrzewiona

 

53 minuty temu, hardkor113 napisał:

 

Ja dam po rzepaku na t2 Priaxor 0.8 a po zbozu 1l może trochę więcej.Nie mam zamiaru przeplacać za elatusa

 

w zeszłym roku dałem 0.8l priaxora po kukurydzy i pięknie trzymał zielony kolor ale grzyb zacza mi zjadac klos i musiałem dac tebukonazol 0.8 na t3, w tym roku zastanawiam się nad: tarcza łan 0,5l/ha + Priaxor 0,7l/ha ok 130zl brutto albo tarcza lan 0.8l 41zl i azoksar ok116zl zależy jaka będzie pogoda

Edytowano przez dzikiWschód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
35 minut temu, dzikiWschód napisał:

panowie pytanie z innej beczki we wrześniu przyoralem swierzy obornik swinski w dawce ok 50t/ha na ile azotu mogę liczyć w tym roku, dodam ze pole 4b. Chciałbym nie przekroczyć ok 130kgN i teraz pytanie jak podzielić t1 i t2 i w jakich dawkach? Pszenica euforia siana pierwszy tydzień października i jest słabo rozkrzewiona

 

w zeszłym roku dałem 0.8l priaxora po kukurydzy i pięknie trzymał zielony kolor ale grzyb zacza mi zjadac klos i musiałem dac tebukonazol 0.8 na t3, w tym roku zastanawiam się nad: tarcza łan 0,5l/ha + Priaxor 0,7l/ha ok 130zl brutto albo tarcza lan 0.8l 41zl i azoksar ok116zl zależy jaka będzie pogoda

Euforia  zawsze slabo wyglada jesienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a co powiecie co lepsze czy 2 razy tani grzyb robic czy lepiej 1 raz i dac cos z  gornej półki drozszego ? bo mi lepiej by odpowiadało dać z gornej półki cos drozszego i miec z glowy bo pozniej z czasem ciezko mam zeby 2 razy robic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
49 minut temu, dzikiWschód napisał:

panowie pytanie z innej beczki we wrześniu przyoralem swierzy obornik swinski w dawce ok 50t/ha na ile azotu mogę liczyć w tym roku, dodam ze pole 4b. Chciałbym nie przekroczyć ok 130kgN i teraz pytanie jak podzielić N1 i N2i w jakich dawkach? Pszenica euforia siana pierwszy tydzień października i jest słabo rozkrzewiona

 

w zeszłym roku dałem 0.8l priaxora po kukurydzy i pięknie trzymał zielony kolor ale grzyb zacza mi zjadac klos i musiałem dac tebukonazol 0.8 na t3, w tym roku zastanawiam się nad: tarcza łan 0,5l/ha + Priaxor 0,7l/ha ok 130zl brutto albo tarcza lan 0.8l 41zl i azoksar ok116zl zależy jaka będzie pogoda

jak grzyb zaczął zjadać kłos to już szkoda pryskania bo nic nie da T 1 ma zadanie zatrzymać wszelkie wirusy i T 2 ochronić pod flagowy i tak samo flagowy liść to w tedy będzie zdrowy kłos . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2461

W tym roku zawartości glebowe azotu będą raczej niskie . Rok był dosyć mokry . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

czasem sie mozna mocno zdziwić. Ja czekam na pobór prób


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Azot nie uciekł bo nie było deszczów nawalnych 300 l na metr 2 tylko padało i padało Ale azot jest w ziemi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

w necie na mądrych stronach piszą że z tych 50t powinno być ok 250kgN z czego w pierwszym roku 20-40% czyli powiedzmy max 30% czyli ok 75kgN. Ale tu chodzi o 75kg juz na wiosnę czy uwalniany przez cały rok?


logiczniejsze wydaje się opcja caloroczna czyli do mojego planu brakuje 55kg do podania i teraz jak to podzielić na dawki i w jakim nawozie granulowanym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Będzie blada, dosypiesz metr saletra, przestanie działać dasz kolejny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
45 minut temu, warchest napisał:

a co powiecie co lepsze czy 2 razy tani grzyb robic czy lepiej 1 raz i dac cos z  gornej półki drozszego ? bo mi lepiej by odpowiadało dać z gornej półki cos drozszego i miec z glowy bo pozniej z czasem ciezko mam zeby 2 razy robic 

Mimo wszystko 2 zabiegi,i to przynajmniej ze średniej półki, chyba że priorytetem są aspekty ekonomiczne. Czasem 2 zabiegowa ochrona to loteria a co mówić o jednym zabiegu. Żeby jak cudowny był środek to nie zapewni nie wiadomo jak długiej ochrony.

  • Thanks 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nieraz robilismy i 1 zabieg w pszenicy i pszenzycie i starczalo , bo mi na parametrach niezalezy zabardzo bo i tak na paszowke idzie , w tym roku na normalnych plantacjach byly 2 zabiegi a na tych pozno sianych jeden wystarczyl zabieg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    78

Produkt od Yary. 24%N i 15 %O3. Coś na wzór naszego saletrosanu. Ale dużo cięższa granula i dokładniejszy wysiew przynajmniej mi sie tak wydaje. Jakość robi swoje

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
53 minuty temu, shiftman napisał:

Produkt od Yary. 24%N i 15 %O3. Coś na wzór naszego saletrosanu. Ale dużo cięższa granula i dokładniejszy wysiew przynajmniej mi sie tak wydaje. Jakość robi swoje

Nie narzekaj na saletrosan bo akurat on w rozsiewie jest dokładny ..

Plus tam masz raptem 6kg siarki... cenowo tragedia

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
7 godzin temu, galan99 napisał:

jak grzyb zaczął zjadać kłos to już szkoda pryskania bo nic nie da T 1 ma zadanie zatrzymać wszelkie wirusy i T 2 ochronić pod flagowy i tak samo flagowy liść to w tedy będzie zdrowy kłos . 

T1 ma zatrzymać wirusy ? Jakie ? Może covid ?

  • Haha 3

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

W sulfanie macie podział form azotu 50/50, a w saletrosanie więcej jest amonowej. Sulfan będzie mniej zakwaszał glebę niż saletrosan


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj