yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3864

Jak nawozicie pszenicę ozimą? Jakie strategie przyjmujecie? Na 2 dawki? Na 3? Stosujecie nawozy sypkie typu saletra, saletrzak, mocznik czy może jednak RSM? A może jakaś kombinacja mieszana?

Jakie macie pomysły nawożenia pszenicy? Jak wygląda nawożenie pszenicy ozimej a jak jarej?

Jak sądzicie, czy sezon 2021 przyniesie coś nowego w uprawie pszenicy?

 

Najważniejsze miejsca w temacie:
Najlepsze odmiany pszenicy jarej w sezonie 2020
Jaką ochronę fungicydową zastosować na zabieg T1 w zbożach ozimych?

 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

a wystarczy kliknąć sledz temat :P

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

W telefonie mi nie działa śledzenie....nudne się robi te powielanie tematów...pompowanie balonika jak u panów z yt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

Podział tylko po to aby się szybicej ładowało. tematy które mają po 2000 stron - mega długo się otwierają i tak samo mega długo się w nich szuka

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

moja siana po kukurydzy 10.11 narazie jest w fazie 2cm. czekam i obserwuje pogode i czy bestia z nad Syberii ja nie wykonczy


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127

Marne szanse, żeby pszenicę w fazie szpilki załatwił taki mróz.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
1 godzinę temu, wojtal24 napisał:

moja siana po kukurydzy 10.11 narazie jest w fazie 2cm. czekam i obserwuje pogode i czy bestia z nad Syberii ja nie wykonczy

W 2012 roku miałem odmianę potenzial i ta siana 5 X po rzepaku (faza krzewienia przed zimą) mróz mocno zredukował a ta siana na pod koniec października  po burakach w fazie 1 liścia prawie nic nie ucierpiała. Tak samo było w 2016 

 

Edytowano przez poosa21
Bo tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom54321    44
1 godzinę temu, isentor napisał:

Czekam na jakieś skuteczne propozycje T1. Z jakością adekwatną do ceny

Też czekam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Ktoś opisze łopatologicznie, jak aplikuje RSM ? Tzn - jaka cena zakupu, czym mieszać (czy trzeba), czy dolewac wody i ile (wagowo, procentowo)?

Jakie dysze , kryzy i jakie ciśnienie . Jakie dawki na 1ha - w litrach, w kilogramach ? i przy jakim ciśnieniu cieczy (mniej więcej)

Mam opryskiwacz 600l - na ile ha mniej -więcej wystarczy beczka ?

Nie pryskałem RSM sam - robił mi dwa razy sąsiad a potem zarzuciłem, może warto by coś zmienić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242
18 minut temu, jahooo napisał:

Ktoś opisze łopatologicznie, jak aplikuje RSM ? Tzn - jaka cena zakupu, czym mieszać (czy trzeba), czy dolewac wody i ile (wagowo, procentowo)?

Jakie dysze , kryzy i jakie ciśnienie . Jakie dawki na 1ha - w litrach, w kilogramach ? i przy jakim ciśnieniu cieczy (mniej więcej)

Mam opryskiwacz 600l - na ile ha mniej -więcej wystarczy beczka ?

Nie pryskałem RSM sam - robił mi dwa razy sąsiad a potem zarzuciłem, może warto by coś zmienić ?

W temacie o rsm, dawkujesz ile chcesz tak jak granulą, odpowiednią dysza czy Kryza do tego. Jesteś nowicujesz to możesz wziąść z agroplastu kołpaki i kryzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200

Sprawdzi się a najlepiej jak masz głowice obrotowe.  Ja pryskałem na takich  https://allegro.pl/oferta/glowica-opryskiwacza-potrojna-rsm-dysza-rozpylacz-7139908221 . Tutaj jest kryza 1 a ile chcesz wypryskać ustawiasz ciśnienie i prędkośc do niego .Beczka 600l zalezy ilena hachcesz wylać, możesz 3ha jak 200l.

Edytowano przez rafal3939
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Te dopiero porażka są, biardzki to sotsuje. Ja stosowałem z agroplasta bo tak mi doradziły osoby z wieloletnim stażem w rsm, nie wiedziałem co to poparzenia i zebra, o dziwo pierwszy rok na albus esi 5 i oba zjawiska wystąpiły xD

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

jak dostane to polece 1,5 l track + limero, dobra opcja. schrzanilem sprawe w poprzednim sezonie bo dalem 1 l tracka dlatego czarne klosy pewnie. 

na t 2 wg tych tabel co wstawialiscie musze dac co z biksafenem , bo najlepiej dziala na septoriozy a u mnie zawsze jest  problem z tym patogenem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Ja miałem takie co teraz wysłałeś tylko dłuższe, kryza 1.2, cisnienie 2-3 bary. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
22 minuty temu, masa24 napisał:

jak dostane to polece 1,5 l track + limero, dobra opcja. schrzanilem sprawe w poprzednim sezonie bo dalem 1 l tracka dlatego czarne klosy pewnie. 

na t 2 wg tych tabel co wstawialiscie musze dac co z biksafenem , bo najlepiej dziala na septoriozy a u mnie zawsze jest  problem z tym patogenem

Jakich tabel? Masz zdjęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864
41 minut temu, jahooo napisał:

Raczej agroplast odpada - miałem ich dysze i jakość porażała

coś takiego się sprawdzi ?

https://allegro.pl/oferta/komplet-rsm-30x-dysza-mmat-do-opryskiwacza-15m-9001044564

mam agroplasta, mam albuza i hardi. Jak sądzisz widać na polu którymi lane?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

ja zostaje przy sypkich nawozach , sąsiad mi w tamtym roku  część działki zrobił rsm +s 250l  wczesną wiosną i nie było różnicy gdzie poszła saletra a gdzie dodatkowo rsm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
7 minut temu, isentor napisał:

Jakich tabel? Masz zdjęcie?

w temacie zabiegi fungicydowe ktos wstawial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

T 1 w pszenicy .

Łamliwość Podstawy .

Cyprodynil 

Metrafenon

prochloraz , protiokonazol , Epoksykonazol + Boskalit . Protiokonazol + Biksafen.

Septorioza Liści .

Solatenol , Protioksnazol + Biksafen . Fluksapyrosad + Ekoksykonazol . Protiokonazol , Epoksykonazol .

RDZA ZBOŻA .

Solatenol , Epoksykonazol + Boksalid . Epoksykonazol + Fluksapyroksad . Epoksykonazol + Izopyrazam . Protiokonazol + Biksafen . Pojedynczych substancji to . Tebukonazol , Epoksykonazol , Cyprokonazol .

Plamiastość liści .

Izopyrazam , Fluksapyroksad , Tebukonazol .

DTR .Brunatna plamiastość liści .

Solatenol , Cyprokonazol , Protiokonazol , Tebkonazol , Epoksykonazol . Biksafen + Izopyraam .

http://www.abcochronyroslin.pl/media/media/uploads/program_disease/choroby_wykaz_0JwYGeK.pdf

 

 

Lamliwosc_podstawy_zdzbla (6).pdf

 

 

https://chemirol.com.pl/pl_PL/content/ochrona-fungicydowa-zboz-wiosna 

Skuteczna i ekonomiczna ochrona .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez galan99
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj