yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rzepakowiec    25

no i po rzepaku. Sherlock równe 3 tony z hektara. Wilgoć 9,8, zanieczyszczenie 2,2. Po tym roku stwierdzam że pomimo starego siewnika będę siał już hybrydę. Rozważam nad kugą lub aganosem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

W tamtym roku rzepak wykoszony wieczorem. Nie mam wilgotnościomierza i usługodawca też nie miał. Na pierwszy rzut oka suchy. Pierwszy transport na skup ok 9%, a na drugi dzień kolejne 2 przyczepy i miały już 10% i można było dostrzec pierwsze kiełki. Na jednym polu mogą być nasiona o różnej wilgotności, a na przyczepie reszta od nich naciąga wilgoci jak trochę postoi tak samo jest na pryzmie. Żeby zmagazynować musi być naprawdę suchy o wilgotności najlepiej około 8% i poniżej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
2 godziny temu, jarekvip99 napisał:

a co mu ma byc jak ludzie przetrzymuja caly rok o wilgotnosci 9% to skad ma pociagnac wilgoc na przyczepie pod dachem?

Wystarczy że bedzie zanieczyszczony i przez noc naciągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Skoszony Feliciano plon od 3100 do 3600 kg/ha w zależności od pola. Ogólnie dużo ludzi poniżej 3 tony. Wyglądają a nie sypie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327
38 minut temu, Mateusz1q napisał:

To po co koszony? Sraczka?

A no po to że miałem termin na usługę. Kombajnu swojego nie mam. A na kilka ha później specjalnie byłoby kogoś ciężko znaleźć do koszenia. (Na wiosce nie ma żadnego kombajnu co rzepak kosi). Jedynie żałuję że od razu wszystkiego na raz nie wywyozlem na sprzedaż. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

jaką max wilgotność powinien mieć rzepak bo planuje trzymać w stodole na pryzmie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dzisiaj mierzony z ręki Copernicus. Miał 9.9%. Kolego wjechal w swoj rzepak kombajnem. Zmierzyłem jemu to miał 14%. u mnie po kombajnie pewnie pewnie było by podobnie. jeszcze trafiaja sie zielone łuszczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Ile biorą za usługę koszenia rzepaku? Dziś pytałem i powiedział mi 390/ha. Pierwszy rok rzepak i nigdy usług nie miałem, bo mam swego małego nh i troszkę zdziwienie mnie wzięło jak mi powiedział cenę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

w tym roku w swojego małego Kozika wsadziłem już koło 8tys i jak mi ktoś powie że 400zl za ha to dużo to mówię powodzenia, są tacy co za 300 kosza


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś LG ambassador poszedł pod kosę wilgotność 8.2 plon 2.2ton jakaś masakrą pierwszy i ostatni raz dałem się namówić na tą odmianę.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

normalna stawka raczej , wiadomo że każdy chce taniej ale jak widzę ile sąsiedzi siedzą przed żniwami  w kombajnach czy w przypadku nowych  jakie są  koszta to wcale się nie dziwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
4 minuty temu, silny84 napisał:

Myślę, że sporo

To jaka byłaby odpowiednia stawka? Ja swój kombajn sprzedałem, przeliczając remonty, paliwo, remonty, stracone zdrowie, remonty, remonty, remonty to 400 zł za usługę to nie jest straszna cena 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Dzięki chłopaki za uświadomienie. W ubiegłym roku kolega kończył mi pszenżyto i brał 450/h a w godzinę kosi ok 2 ha. Więc dlatego takie moje zdziwienie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

traktorzysta12 napisał:

Dziś LG ambassador poszedł pod kosę wilgotność 8.2 plon 2.2ton jakaś masakrą pierwszy i ostatni raz dałem się namówić na tą odmianę.

 

U mnie gościu ze wsi rzepak sial z pod kombajnu i średnia 3,1 t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sap    5

Mówiąc o cenach należy powiedzieć też rejon kraju. Rzepak na 2-3 klasę który sypie 4tony to kombajny maja co robić . Jak ktoś jest z rejonu gdzie są 5 klasy to kombajny maja lżej. Paliwo rok do roku podrożało o 1zl/l na ha trzeba liczyć ok 20 więc w moich okolicach rok temu było około 400 to w tym roku pewnie będzie 20zl więcej. Niestety wszystko drożeje . A całe szczęście rzepak w tym roku też ma fajną cenę oby tylko na kolejne lata się utrzymała.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

W tym roku trzeba z 10% cenę za koszenie brać więcej niż w tamtym roku . Brałem rzepak 360 ,biorę 400 , zboże było 330 bez sieczkarni ,a z sieczkarnią 350 . Teraz jest odpowiednio 350 i 380 zł/ha . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Ja w tamtym roku za zboże 300 zł/ha, rzepak tylko swój. W tym nie zamierzam robić usług. Na usługi to dobry sprzęt a potem na sprzedaż. Klepisko chciałem kupić to cena z 1800 na 3000 skoczyła E514. Regeneracja min 1200 zł sam zrobiłem koszt symboliczny. Za stary sprzęt żeby się szarpać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

u mnie średnia po 1/3 rzepakach wychodzi 3,3t ale czego tu się spodziewać jak większość była ojebana przez zwierzynę zimą do ziemi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Copernicus 3,4t/ha ważone,wilgotność 8,3

  • Like 1

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj