yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JanKrzysztof    1958
3 godziny temu, czesio200 napisał:

Z tego co u mnie widzę o w kolejce na skupie mówili to rzepaku nie sypią a wyglądają. Także nie nakręcajcie się zbytnio

Wyglądają dopóki nie wjedzie się kombajnem w łan... Z góry widać, że za dużo rozgałęzień  to się nie uchowało...

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Właśnie wymłócony i odstawiony jeden kawałek gemini, pole o wielkości 1.9ha, plon 6.880 wilkogtosc 8.7% nie deskowany, łodygi mocno zielone,chyba efekt dodatkowych zabiegów fungi przed deszczami  olej 43.4,jestem zadowolony u nas w okolicy sypią  marnie szczególni wcześnie dwsykowane ,myślę że byłby może ciut większy plon bo by mógł być max 45 roślin w Gemini za siany a śiałem 55

IMG_20210722_124103.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Ja na swój jeszcze muszę poczekać tydzień albo dwa, mocno zielony dołem.

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2449
2 godziny temu, czesio200 napisał:

U mnie od 2 do 3.3t ha. Srednia 2.7t 

To u mnie średnia wyszła 3,460 i trochę to przeżywam że bida z nędzą mimo jeszcze gradu , no ale prawie zawsze było 4+ , lub o 4 się ocierało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

Mój jutro idzie pod kosę, pierwszy raz sialem i mimo dobrej ochrony i zabiegów w czas to coś nie pyklo ale mam nadzieję że sprawdzi się u mnie powiedzenie ze nie wygląda a sypie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Dziś była próba i wilgotność 10.1. Jutro drugie podejście 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242
10 godzin temu, Audi213 napisał:

Pierwszy raz spotykam się z tym żeby ktoś liczył dni od początku kwitnienia, zobaczyłem że pierwsze płatki leżą, to wjechałem. Ile to niby dni ma się pryskać na płatka od początku kwitnienia? Człowiek się całe życie uczy.

Wszystko przed tobą, każdy się uczy całe życie. 

9 godzin temu, yacenty napisał:

Pierwszych płatków? Pierwszych płatków na przeciętnych roślinach?

Początek kwitnienia to początek kwitnienia, pośpiechow się nie liczy. 

 

Dziś koszony Absolut na usłudze i kończony exotter ta sama agrotechnika, exotter zdrowszy, z absoluta pylilo ostro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

u mnie zielone liście w architekcie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Czy kwalifikowane super drogie nasiona maja duży wplyw na plon? Nie koniecznie. Podczas siania stwierdziłem że dosieje jeszcze jedną działkę posialem to swoim rzepakiem bez npk pod korzeń i... Najwyzszy plon w tym roku u mnie dalo to pole. Reszta agrotechniki taka sama była.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

Jak często siejecie rzepak na tych samych polach i jak to się przekłada na plon?
Generalnie do tej pory siałem co 3 lata i plony jednak nie takie jak były 10 lat temu.

Od tego roku zmieniam płodozmian tak, żeby uprawy wypadały co 4 lata, ale w tym roku pasowałoby mi na jednej działce posiać rzepak po rzepaku. Przerabialiście taki przypadek? Jak to wychodzi? Na szczęście to tylko 1.15ha, ale zawsze to jakieś nowe doświadczenie.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516
3 minuty temu, yacenty napisał:

Jak często siejecie rzepak na tych samych polach i jak to się przekłada na plon?

Obok mnie ,przez miedzę ma pola lokalny agrobiznesmen ,który ma doradcę z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie i on sieje rzepak przez dwa lata pod rząd.Czy to ma wpływ na spadek plonu w drugim roku ,nie wiem Ale myślę że nie duży skoro tak robi już kilka lat na różnych działkach.Na wygląd ten rzepak jest identyczny jak ten na świeżym polu.Wiem że wygląd może być mylący ale gdyby spadek plonu był duży to pewnie by tak nie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    25
2 godziny temu, yacenty napisał:

Jak często siejecie rzepak na tych samych polach i jak to się przekłada na plon?
Generalnie do tej pory siałem co 3 lata i plony jednak nie takie jak były 10 lat temu.

Od tego roku zmieniam płodozmian tak, żeby uprawy wypadały co 4 lata, ale w tym roku pasowałoby mi na jednej działce posiać rzepak po rzepaku. Przerabialiście taki przypadek? Jak to wychodzi? Na szczęście to tylko 1.15ha, ale zawsze to jakieś nowe doświadczenie.

Mój teść miał rzepak po rzepaku też na malutkim kawałku i była tragedia ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2449

Z czym ta tragedia była , obsada , choroby , szkodniki , czy jeszcze coś innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Rzepak wiolgotnoscy ok 9 wytrzyma cały weekend na przyczepie tzn. od soboty południa do poniedziałku do południa, czy może się grzać albo coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
25 minut temu, derek2223 napisał:

Rzepak wiolgotnoscy ok 9 wytrzyma cały weekend na przyczepie tzn. od soboty południa do poniedziałku do południa, czy może się grzać albo coś?

Najlepiej jakby go nie przykrywać tylko do stodoły lub magazynu a jak się nie ma to w dzień odkryć bo pod plandeką zawsze trochę % więcej będzie.

Edytowano przez Andpol
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz16466    25
Kubawww napisał:

Jakie opinie o rzepaku garou? Siał ktoś?

Miałem dwa lata temu garou, sypal 3.5t ale wyglądał na więcej. Rzepak ogólnie spoko ale trzeba uważać bo lubi się osypywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    25
5 godzin temu, mysza103 napisał:

Z czym ta tragedia była , obsada , choroby , szkodniki , czy jeszcze coś innego ?

Obsada oraz choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18
hardkor113 napisał:

Troche moze złapać wilgoci zalezy jeszcze czy czysty

a co mu ma byc jak ludzie przetrzymuja caly rok o wilgotnosci 9% to skad ma pociagnac wilgoc na przyczepie pod dachem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj