yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

andrzej1988    293
18 minut temu, Mari82 napisał:

No z pół litra nie całe

to żaden deszcz jeszcze po 2 godzinach. U mnie to z tymi przerwami to nawet pół litra nie spadło. Może z ćwierć litra  na raty.

• Like 1

MaXtzTS    21

Azoksystrobina 125g + difekonazol 125g azoksystrobina 125g+protiokonazol 125g azoksystrobina 200g + cyprokonazol 80g które rozwiązanie na opadanie płatka najlepsze które byście polecili

machtomi    39

Daj Pictor.Kabinowalem z mieszankami kilka lat temu i słabo sobie poradziły jak były ciężkie warunki pogodowe.

• Like 1

Jarek22B    52
3 godziny temu, Mich9 napisał:

Porównywał ktoś cenę pictor do propulse? Pictor z bonem 180 zł/ha a propulse wychodzi podobnie. Jak wiadomo jest lepsze. Strasznie pictor podrożał dwa lata temu wychodził 160 zł/ha 

u mnie Pictor  5l ze zwrotem wychodzi 155 zł

ale raczej zdecyduje się na Propulse które wychodzi mi 170 zł - już po odliczeniu 50 zł za kartę

ceny brutto

Tomek90    2248
3 godziny temu, miwigos napisał:

3-5 a 11 to jest różnica,

Na T1 siarczan ,technopyt ,medax,input triple,CCC + bor + troszke kwasku

O co chodzi w tej mieszańce bo niewiem?? 

sajmon8526    0
21 godzin temu, suffeks napisał:

jak nie zostal herbicyd i nie zmieniasz uprawy to mozesz dolac normalnie

w tym roku mam sam rzepak.Poprawek na chwasty nie zrobiłem chociaż była  w planie ale pogoda nie dała i faza rozwojowa poszła za daleko.Także zrobię tak jak mówisz .Dzieki

Jarek22B    52
16 minut temu, warchest napisał:

a na caryx sa jakies promocje zwroty czy np  inazuma ? 

caryx to z reguły na nowe zasiewy

ogólnie basf ciągle ma jakieś promocje syngenta też ma swoje promocje ale to chyba raczej wiosna

Mecha    110

W sobotę jak się nie utopię to mikro + bor, robal nie wiem czy dawać skoro przymrozek w pon nad ranem, może się jeszcze odmieni. 

Screenshot_2021-04-20-22-07-37-882_com.android.chrome.jpg

ktosik25    11

Planowane był zabieg Caryx ale pogoda kształtuje się jak na zdjęciu... Kiedy robić?

Zabieg na robaka nie robiony. W ciągu ostatniej doby 1 szt w żółtym naczyniu..

Pierwszy raz uprawiam rzepak stąd te być może oczywiste pytania. Proszę o rady

Screenshot_20210420-222145.png

yacenty    3872

w majówkę :P tfu tzn ja bede pryskał na płatka :P

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

KubaMF    818

@ktosik25 Nie martw się ja jestem tak samo z opryskiami w lesie jak ty. Ale w zasadzie rzepak to tez jest w lesie, bo ani pąka jeszcze nie widać. A chowacza jak nie było tak raczej nie ma, ostatnio patrzyłem to pusto :/  Został nic tylko czekać na okno pogodowe i tyle chyba

ktosik25    11

Teraz doczytałem że Caryx wymaga średniej dobowej temperatury +5stopni, więc teoretycznie można by było jechać jutro

Gość   
Gość

Jedź jutro, przecież nie będziesz w maju z caryxem ganiał.

Mecha    110
31 minut temu, yacenty napisał:

w majówkę :P tfu tzn ja bede pryskał na płatka :P

To jak u ciebie raps wygląda. U mnie zielone pąki były ostatnio, ale tak nie śmiało.

yacenty    3872

masz fotki z niedzieli. a ojciec był dziś to po 2 dniach z temp 17-18 to mówi że wystrzelił jak z procy.

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

proxy8441    245

zalezy od regionu ale rzepak mimo wszystko w te zimne dni przyrastał, sam sie zdziwiłem jak pęd zauwazylem w sobotę dochodzący do 20cm miejscami, a teraz od niedzieli w końcu cieplej, powyżej 10st w dzień, wilgoc ma będzie bardzo fajnie rósł, jeszcze jakby słońce było a T1 robiłem w wielką środę jakoś

My siejemy, a Bóg daje plony

szymon09875    9889

Przez pogode nie udalo mi sie zrobic wczesnjej regulacji ani t1. Teraz jest juz zielony pąk. Jest sens to jeszcze regulować? Jesli tak to czym? 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj