yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Artis    51

Ta nowość TRESO zawiera 500g/1kg fludioksonilu zobaczcie preparat Geoxe 50 to samo używany w jabłku/truskawce cena za 1kg 500zł jest to także komponent switch 62,5 wg gdzie dodatkowo występuje cyprodinil. 

Szukacie boskalidu signum 33wg/ bellis 38wg z dodatkiem strobiluryny tyle ze innej niż azoksy czy dymoksystrobina. 

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
30 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Tylko ze to w rzepaku nie ma rejestracji i nie wiadomo czy ktoś robił w tym w rzepaku . 

Witam, ile podajecie czystego azotu w 1 dawce na rzepak? W połowie lutego chcę podać siarczan magnezu w ilości 200kg. Nawożenie planuje zamknąć w 150 kg N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
10 minut temu, Tomek90 napisał:

190-210N w jednej dawce. 

Dlaczego w jednej suszy się obawiasz i co b,dawał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
90210grzesiu napisał:

Wiosną daję 500kg saletry na strzała i koniec azotu.

może w jednej dawce jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347
18 minut temu, 90210grzesiu napisał:

Wiosną daję 500kg saletry na strzała i koniec azotu.

tez mam taki plan , chociaz zawsze dzielilem na 2 x 300 . W tym roku rzepak slabo rozwiniety jesienia , jak po 3 t srednio osiagne to bedzie dobrze , wiec  i azotu mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
19 minut temu, Andpol napisał:

Dlaczego w jednej suszy się obawiasz i co b,dawał?

Mniej jeżdżenia, ewentualną susza, no i czemu by nie? RSM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
1 godzinę temu, matek89121 napisał:

może w jednej dawce jeszcze ?

No przecież pisze że da 500kg saletry na strzała , to chyba logiczne że mu chodzi że poda to w jednej dawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    904

Ja saletrosan i zaksan też na raz jeżeli będzie można wjechać dopiero w marcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
2 godziny temu, matek89121 napisał:

może w jednej dawce jeszcze ?

Mam kilka kawałków o powierzchni 0,2- 0,5ha i tam zawsze na rzepak idzie jedna dawka azotu. 600kg saletrosanu na raz i nie widzę różnicy w plonowaniu pomiędzy działkami, gdzie azot szedł w dwóch dawkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31
13 godzin temu, Artis napisał:

Ta nowość TRESO zawiera 500g/1kg fludioksonilu zobaczcie preparat Geoxe 50 to samo używany w jabłku/truskawce cena za 1kg 500zł jest to także komponent switch 62,5 wg gdzie dodatkowo występuje cyprodinil. 

Szukacie boskalidu signum 33wg/ bellis 38wg z dodatkiem strobiluryny tyle ze innej niż azoksy czy dymoksystrobina. 

W rzepaku signum ma złe proporcje boskalidu i strobiluryny.  Coś raczej w tym stylu capartisu https://www.gov.pl/attachment/9076316d-6cea-4a47-ad8f-f525a4c36d54

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

wszystko co ma rejestracje tylko w owoce i warzywa ma dużo wyższe ceny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    904

No dobrze, a ma ktoś wyniki badań (tylko nie firmowych) żeby porównać skuteczność nowego środka w rzepaku? Osobiście miałem szukać dopiero w niedzielę

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45
Nuzig300 napisał:

Ile g boru dajecie max w jednej dawce wiosna? Ile razy wjeżdżacie w rzepak z borem i w jakich fazach i dawkach. Dzięki za odp.

1) przy regulacji 250-300g boru 2) na zielony pąk 150g 3) na opadanie płatka 100g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Tomek90 napisał:

190-210N w jednej dawce. 

a siarki cos podajesz wiosną czy tylko to co na jesieni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Dzisiaj odebrałem ze sklepu monolith 46 żółty jako dodatek do rsm . zobaczymy czy zda to jakiś egzamin .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31
2 godziny temu, STIG13 napisał:

No dobrze, a ma ktoś wyniki badań (tylko nie firmowych) żeby porównać skuteczność nowego środka w rzepaku? Osobiście miałem szukać dopiero w niedzielę

Niemieckiego za dobrze nie znam ale  chyba "bida". Str. 4

 https://www.raiwa.net/fileadmin/user_upload/Dokumentendownload/Agro-In-Form_Informationsdienst/Fax_11-21.pdf

Edytowano przez jaffa
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460
27 minut temu, mysza103 napisał:

Dzisiaj odebrałem ze sklepu monolith 46 żółty jako dodatek do rsm . zobaczymy czy zda to jakiś egzamin .

Ja tak samo u mnie tez będzie test tego Monolit46 żółty . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

@yacenty ty tą cenę podajesz netto ? Bo ja sporo więcej zapłaciłem 

@Tomek90zamawiałem w sklepie u siebie a szło z WIELAN (sklep farmera) cena za 15 kg 1461 zł , a na ich stronie wychodzi 1467zł za 15kg + kurier

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj