yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

proxy8441    248
Dnia 28.12.2021 o 15:39, mysza103 napisał:

@proxy8441 Wcześniej  Prestige , a teraz Nuprid

Nuprid typowa zaprawa w formulacji FS? przecież już nie można dostać chyba?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100
ZELKOW napisał:

próbowaliści gnojowicą lub pofermentem pogłównie ? duże straty azotu są?

Znajomy lał w rzepaku ale tylko w ścieżkach ale wielkiej różnicy nie bylo. Za to w pszenicy pięknie działa ale tak jakby bomba z opóźnionym zapłonem. Widoczne efekty dopiero w maju gdy robi się ciepło dlatego trzeba dać normalnie pierwsza dawkę azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255
33 minuty temu, proxy8441 napisał:

Nuprid typowa zaprawa w formulacji FS? przecież już nie można dostać chyba?

Nie SC, ale już wycofana także. Też tym mam zaprawiony i nie opłacało się brać dodatkowych zapraw przy zakupie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
konio1011 napisał:

ZELKOW napisał:

próbowaliści gnojowicą lub pofermentem pogłównie ? duże straty azotu są?

Znajomy lał w rzepaku ale tylko w ścieżkach ale wielkiej różnicy nie bylo. Za to w pszenicy pięknie działa ale tak jakby bomba z opóźnionym zapłonem. Widoczne efekty dopiero w maju gdy robi się ciepło dlatego trzeba dać normalnie pierwsza dawkę azotu

normalne bo to nie szybki azot, to tak jakby dać mocznik 1marca, tylko właśnie ciekawi mnie jakie są straty bo wiadomo że firmy z aplikatorami to napiszą i 100% strat jak rozlejesz po wierzchu bez mieszania, i że wiatr jak wieje to juz 50% strat jak słońce świeci to ileś, no ale bez przesady, jeśli działa to nie ma takich strat tylkp jak sprawdzić ile azotu tego wylać żeby odpowiednia dawka była po stratach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Rozlewalismy ok 20m3 świńskiej gnojowicy w mocny przymrozek. Pole czarne po zabiegu , zero przypalen. Ile strat tego nie da się stwierdzić zależy od pogody. Najlepiej jakby popadało po rozlaniu ale u nas popadało chyba po tygodniu dopiero. Była próba rozlania na drugą dawkę tylko w ścieżkach i też zero przypaleń a było lane po deszczu na mokre rosliny, także jak ktoś ma możliwość to nie ma co się zastanawiać ( oczywiście mowa o pszenicy) . W rzepaku dużo strat jak zjedzie się że ścieżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80
Dnia 29.12.2021 o 16:32, Cheesburger napisał:

Na maki i chabry na wiosne tylko Korvetto i dawka 1l/ha? Nie ma w zadnym sklepie internetowym.

Ktos podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
3 minuty temu, Cheesburger napisał:

Ktos podpowie?

Nie ma nie wycofali to będzie sam czekam na korvetto w sprzedaży ale cena chyba b.za***ista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Taki rzepak prędzej przezimuje niż te gęste wynawożone z wyniesionym stożkiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Pixxaro nie ma rejestracji w rzepaku. Przytulie niszczy ( sprawdzone w zbożach ) :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek59    4

Korvetto jest niedostępne więc szukam czegoś podobnego. Myśle że 0,4 Pixxaro, nie powinno rzepakowi zaszkodzić, ale to tylko moje przypuszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86
2 godziny temu, leszek59 napisał:

Czy stosował ktoś pixxaro w rzepaku?

Raczej nikt. Do rzepaku masz Korvetto a nie Pixxaro   w obu środkach masz halauksyfen metylu w Korvetto do tego chlopyralid a  w Pixxaro jest fluroksypyr który dość słabo ale działa na rzepak jak na chwast czyli zaszkodzi. Jak fluroksypyr stosowałem w zbożach i do sąsiada w rzepak zawiało to od miedzy pogieło go wykręciło ale rósł dalej zakwitł i łuszczyny wykształcił.

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
15 minut temu, leszek59 napisał:

Korvetto jest niedostępne więc szukam czegoś podobnego. Myśle że 0,4 Pixxaro, nie powinno rzepakowi zaszkodzić, ale to tylko moje przypuszczenia

Za 2 miesiące będzie w każdym sklepie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek59    4

Dzięki Xion o to mi chodziło żeby ktoś mi doradził jeżeli miał jakieś doświadczenie z tym środkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

  Chemii będzie do oporu Korvetto czy inny środek rzepaczany kupisz bez problemu na razie idzie taka sama zagrywka z dostępnością jak cwaniakują z nawozami. W opryskach to sprzedawca powie historię że komponentów z Chin brakuje by ceny w górę windować. Cena rzepaku i ogólnie zbóż  wysoka to będą nas skrobać na wszystkie możliwe sposoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek59    4

Też tak myśle, tylko że człowiek się niecierpliwi bo nigdy w tym czasie nie brakowało środków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
4 godziny temu, Xion napisał:

Taki rzepak prędzej przezimuje niż te gęste wynawożone z wyniesionym stożkiem. 

Wystarczy skrócić jak ma max 4 liście i nic Ci nie wyrośnie. Takie gadanie jak sąsiad z sąsiadem przez miedze..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Ziel tylko czasami łatwiej nam pisać niż wykonać niektóre zabiegi w czas i porę. Gdyby to wszystko było takie proste ludzie posiali by rzepak w tym sezonie w terminie opryskali na czas a nie siali we wrześniu.  Mój na dzień dzisiejszy taki nie to że gęsty tylko dużo dużych liści ma i rządki zakrywa. Siany 45r/m  na piachach dużo niższa obsada ale pieszo nie doszedłem do wszystkich działek.(Wschodnie Mazowsze) 

IMG_20220102_151525.jpg

IMG_20220102_151552.jpg

IMG_20220102_154806.jpg

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515
8 godzin temu, Samsung123321 napisał:

Mój najgorszy rzepak. Zdjęcie z dzisiaj. Ciekawe czy coś z tego bedzie

20220102_104120.jpg

Szału nie robi ,tak sucho było że takie bryły, czy sprzet kiepski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj