yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Aroo22    327

U mnie wcześniej tez długo brało jednoliścienne po labradorze. Dzisiaj dobrze rzepaki dostały mrozem w lubelskim. Siane w sierpniu wyglądają obiecująco, a ten z 9 września dużo mniejszy ale powinien przezimować. Zrobię zdjęcia to wstawię jak wygląda. 

IMG_20211125_080807.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515
19 godzin temu, Tomek90 napisał:

660kg RSM 32, a po oborniku mniej ale to wiosna zdecyduje widzać stan faktyczny na dany dzien. 

Czyli 211N Jeszce 3 lata temu tak sie dawało w tym było 190 N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
4 godziny temu, Aroo22 napisał:

U mnie wcześniej tez długo brało jednoliścienne po labradorze. Dzisiaj dobrze rzepaki dostały mrozem w lubelskim. Siane w sierpniu wyglądają obiecująco, a ten z 9 września dużo mniejszy ale powinien przezimować. Zrobię zdjęcia to wstawię jak wygląda. 

IMG_20211125_080807.jpg

I dobrze, chociaż się ładnie zachartują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18
Andpol napisał:

Prawie miesiąc od oprysku labradorem a pszenica nadal zielona zimne noce  i już słaba nadzieja na działanie oprysku wiosną poprawka nieunikniona.

 

labradora stosuje pare lat na 4-6 lisci i zawsze ladnie czysci. pierwsze efekty po tygodniu ale do pelni zniszczenia miesiac trzeba czekac przy oprysku w polowie wrzesnia. wazne ze po zabiegu samosiewy dalej nie rosna tylko zahamowane i powoli nikna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27

Panowie jak wasze rzepaki siane we wrześniu? Mój z 9 września jest bardzo słaby, nie wiem czy on przezimuje.  Głównym powodem jego słabego wzrosty moim zdaniem była doglebowka. Wstrzymała jego rozwój kompletnie.. tam gdzie nakładki  zrobiłem nie ma go praktycznie wcale.. miał ktoś taki przypadek i podpowie czy coś z niego będzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

u mnie w miare się wyrobił, kończyłem siać 9 września, i wygląda nawet lepiej niż siany 3-4 dni wcześniej ale nie wiem czy to zasługa odmiany (mam pare) czy bezorki (tak siałem ostatnie hektary). Regulacji nie robiłem, widze u tych co zrobili ma lepszy pokrój taki rozłożysty ale rośliny marniejsze. Doglebowo nie stosuje, w tym roku nie dość że niektórzy musieli przesiewać to jeszcze przeorać drugi raz po doglebówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Trzeba robić doglebowke takimi substancjami które nie hamują znacząco rzepaku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80

Saletrosan 26 jest aktualnie 100 pln tańszy niż Saletra.

Zawsze na pierwsza dawke sypałem Saletrosan ale ponieważ kg azotu na wage złota mysle czy by nie dac tylko Saletry.

Stanowisko po pszenicy sianej dwa lata z rzedu.

Co myslicie o takim pomysle? Braknie siarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Tez tak myślałem ale jednak kupiłem Saletrosan bo musi siarka azot pomoc wykorzystać . Jak masz saletrę to dokup kizeryt . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80

Nie no nic nie mam :) Korci mnie zeby zaryzykowac. Musze sie zastanowic. Po ile placiles za Saletrosan i ile sypiesz jak to nie tajemnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    21

Ile dajecie kizerytu i saletry żeby zastąpić saletrosan 26 w dawce 400 kg? 300kg saletry + 100 kizerytu bedzie odpowiednio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Ja będę sypać 300 Saletrosan i 180l Rsm32 . A tak to szło 400 Saletrosan lub tak w tym sezonie robiłem czyli 200 Kizeryt i 330kg Saletra i 180l Rsm32 . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wichura123    33
3 godziny temu, Cheesburger napisał:

Nie no nic nie mam :) Korci mnie zeby zaryzykowac. Musze sie zastanowic. Po ile placiles za Saletrosan i ile sypiesz jak to nie tajemnica?

Nie ryzykuj przy tych cenach rzepaku , jeśli zabraknie siarki będziesz miał do 0,5-1t mniej z ha 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gas74    3

Panowie, jutro kończy się jesienna akcja ubezpieczenia upraw z dotacją. Jeżeli są jeszcze niezdecydowani/zapominalscy to zapraszam do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Miesiąc minął po oprysku labradorem i dopiero widać żółknięcie samosiewów pszenicy.

Rzepak przyklepany do ziemi niedoborów nie widać.

Te wcześniej siane niektóre całe fioletowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Panowie pytanie. Przyszły temperatury ujemne, śnieg etc. Tak się zastanawiam jakie macie sposoby aby pobudzić rzepak wiosną? Plan na saletrosan i saletrę. Myślałem o jakimś Asahi/Improver+, jakies algi, ale może wystarczą mikroelementy bez kombinacji? Macie jakieś porównania, doświadczenia?

Edytowano przez isentor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Pomimo azotu. Chce go wspomóc i myślę poważnie o wypróbowaniu jakiegoś biostymulatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

jak chcesz wspomóc rzepak to tylko azot i mikro. a jeśli chodzi o wsparcie jakiegoś przedstawiciela czy firmy to oczywiście te biostymulatory czy humusu są świetnym rozwiązaniem

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

To znaczy nie do końca się z tym zgodzę @Zigi94. Lejąc na jesieni 2020 na pszenicę Agravita Aktiv 48 + Agravita Micro widziałem realny efekt w działaniu. Dlatego jestem skłonny uwierzyć że ma to faktycznie sens. Mikro wiem, będę próbował tutaj może pojedyncze składniki dobierać, zawsze to koszty obniży. 

Co do azotu to planowałem Saletrosan 400kg + RSM32% 200l. Jednak pH w okolicach 4,6 do 5,8 nie wiem czy saletrosan będzie najlepszym wyborem. Czy nie lepiej byłoby zarzucić 200kg Saletrosany 26, następnie 150kg Saletry i na koniec 200l RSM. Ewentualnie w ogóle zrezygnować z saletrosanu, ale w takim wypadku musiałbym zaaplikować siarkę w postaci jakiegoś siarczanu magnezu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

w 21 po raz pierwszy odszedłem od saletrosanu na rzecz saletra + siarczan i rsm + siarczan. Nie wiem, czy to tylko kwestia nawozu, czy kwestia pogody, czy kwestia jednego i drugiego, ale zboża mi się wydawały ładniejsze niż w poprzednich latach

  • Like 1
  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj