yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
monstrer    25

Kolego raz opowiadał jak we wsi i sadach nic się nie działo a sezon w pełni. Więc dla jaj jeden sadownik zapiął opryskiwacz, nalał samej wody i w sad. Nie trzeba było długo czekać .... i ruszyli sadownicy swoimi opryskiwaczami w sady.  Taki to naród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

niewiem co w tym roku jest mam rzepak zasiany i jakos slabo rosnie i robi sie kolorowy czyli jakby niedobory , ale ziemia dobra 2 3 klasa nawieziona odpowiednio , rzepak tez dostał nawozy wiec niewiem czemu tak sie dzieje , tyle lat uprawiam rzepak ale tak jeszcze nigdy nie było , na tym polu wszystko rosło pieknie i kukurydza i buraki a teraz lipa i niewiem czemu , bor dostał razem jak regulacja szła i grzyb , wiecej odzywek nie dam raczej bo nie mam azotu kupione a jak bedzie ta cena azotu i na wiosne to wtedy rzepak dostanie sporo mniej azotu niz zawsze , wiec teraz bez sensu by mi bylo klasc kase jak na wiosne moze byc jego potencjał nie wykorzystany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
18 minut temu, damian12345 napisał:

rzepak siany teraz nawet nie powschodzi

przekonamy się :)

25 minut temu, monstrer napisał:

yacenty robi sobie JAJA!!!

czy dziś jest 1 kwietnia?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2279

mam wolne 50 zł mam nadzieję że możemy się o nie założyć  aby w kwietniu można było za nie kupić bochenek chleba 😀

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25
2 minuty temu, yacenty napisał:

to co zakład?

Z rzepakiem mam doczynienie dopiero dwa sezon. 2019 i 2021. Więc wolę nie zadzierać z takim wygą jak Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343
1 godzinę temu, oregano napisał:

Przy dobrych wiatrach może 1,5t być jeśli przez zimę nic nie wyleci.

Tutaj chyba nie ma dobrych decyzji, przesiać źle a zostawić jeszcze gorzej.

No jak to ??? To wy na tym forum chyba doradzacie tak jak wam wiatr zawieje . Rok temu było ze nie siać szybko bo będziecie 3 razy regulować. W tym jak rzepaki słabo rosną każdy mądry i mówi ze trzeba było siać w terminie . Co do tego zdjęcia przecież nie raz byka tu opinia jak pięknie sypie hybryda 15-20 szt na metrze . A teraz ze może 1.5 tony mu da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

pierwszy raz jestem w takiej sytuacji. na dziś nie ma tu nic, poniżej 10 roślin na m2, jak posieje to jest szansa ze coś bedzie.
całe szczescie to tylko 0.5ha


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25
3 minuty temu, yacenty napisał:

pierwszy raz jestem w takiej sytuacji. na dziś nie ma tu nic, poniżej 10 roślin na m2, jak posieje to jest szansa ze coś bedzie.
całe szczescie to tylko 0.5ha

Czyli to poletko doświadczalne. Aż ciekaw jestem co na to powie Tomek90 (bez podtekstów). Chodzi o realne podejście.

I potwierdzam okolice Sandomierza rzepak MARNY.

W ubiegłą niedzielę jechałem po trasie Sandomierz - Przemyśl ani jednego ładnego rzepaku. A to trasa 150 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

nie, pole produkcyjne - 2.2ha, ale 1.5 jakos wygląda, 0.3-0.4 ujdzie, 0.3-0.4 dramat gdzie jest po 3-5 roślin na m2


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703
1 godzinę temu, Pawelek01111111 napisał:

Panowie co robić z takim rzepakiem?

20211017_133122.jpg

Ja bym to zostawił w spokoju niech sobie rośnie. W tamtym roku miałem podobny kawałek, tylko o tej porze był większy rzepak, podganiany i mocno regulowany tak że na zimę było 12 liści, plon powyżej 3 T/ha a łodygi jeszcze tak grubej nie widziałem. Dużo osób przesiało i plon podobny mieli, więc ja kilka stówek na plus. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
26 minut temu, yacenty napisał:

przekonamy się :)

 

Korteczka, na tym Śląsku jeszcze rok dwa i będą ze dwa razy zbierać do roku. Wszystko jest już na dobrej drodze, już dwa razy sieją, trochę dopracować i będzie zbiór też dwa razy.   :P

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Ja bym pszenice siał

19 minut temu, yacenty napisał:

to co zakład?

Lepiej się nie zakładaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417

@yacentyTo jak już masz robić taką głupotę z tym siewem , to chociaż siej samym siewnikiem z podniesioną broną wirową , żeby ten co jest został , to chociaż będziesz miał te 5 sztuk/m2 a z broną to będzie raczej na wiosnę 0szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

dlatego czekam na kumpla, swoim accordem tego nie jestem w stanie zrobić :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25
2 minuty temu, yacenty napisał:

nie, pole produkcyjne - 2.2ha, ale 1.5 jakos wygląda, 0.3-0.4 ujdzie, 0.3-0.4 dramat gdzie jest po 3-5 roślin na m2

Dołączając się do akmaly najlepiej byłoby przesiać połowę tej słabej strony a pozostałą pozostawić. I dalej się bawić w koszenie osobne ważenie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136
44 minuty temu, damian12345 napisał:

rzepak siany teraz nawet nie powschodzi

pier**lisz a nie solisz. Siałem jęczmień zimowy w poprzednim roku na początku grudnia. Człowiek od którego kupowałem nasiona powiedział że nie ma szans na plon, nie wykłosi się. Co się okazało przyszedł snieg i mróz 7 dni po siewie. Ziarniaki jedynie pusciły kiełek. Przy okazji chwilowych roztopów byłem mega zdziwiony ale końcem stycznia było widać rządki. Plon dał wyższy niż ten który siałem 20 wrzesnia. Tylko tyle że na tą działke sianą w grudniu poszło 50t obornika na hektar- poprostu od wrzesnia do grudnia się nazbierało więc jak miało leżeć dałem wszystko na pole. Gdybym tego nie przeżył to bym poprostu nie uwierzył w to. Koszony był 2 tygodnie później niż ten siany w terminie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
6 minut temu, miwigos napisał:

Ja bym pszenice siał

nie, bo nie chce kasować całości tylko zrobić wsiewki na placach gdzie nie ma rzepaku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25

Skoro zebrało się tak zacne grono to pytanie. Panowie rzepak marny nie regulowany do dziś. Odchwaszczanie powschodowe. Jeden ma 3 drugi 5 liści po prostu tzw. mozaika. Siany 05.09.2021 r. bez dodatkowego azotu poza tym w NPK około 6 % + resztki pożniwne po pszenicy.

Przymierzam się do Cyrax + tebu po 0,5l + mikro.

Proszę o opinie i sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj