yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tobago    351

W 2019r rzepak pryskałem czystym tebukonazolem 3.11. Dał bardzo dobry plon. 
Nie dajmy się zwariować.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

u mnie ten tydzień nadają w nocy temperatury bliższe 0, ale za tydzień ma być kilka dni z temp w nocy 4,5 stopni, i może bym ten rzepak jeszcze odżywił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67
16 godzin temu, oregano napisał:

Pisałem Ci chyba przed zabiegiem, żeby uważać z Caryxem bo to mocny środek i takie są właśnie skutki uboczne. Caryx to na bardzo mocne rzepaki, siane w terminie.

No to jakby mi się udało opryskać w najbliższych dniach to:

0.75 Caryxu + ile tebukonazolu 250tki?

0.5 będzie dobrze? 

Rzepak nie siany w terminie i nie jakiś super mocny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

ja dawałem 0,8 plus tebu i mam takie efekty na rzepaku terminowym, więc na takim nie sianym w terminie to bym chyba trochę obniżył dawki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
35 minut temu, ciaastus napisał:

No to jakby mi się udało opryskać w najbliższych dniach to:

0.75 Caryxu + ile tebukonazolu 250tki?

0.5 będzie dobrze? 

Rzepak nie siany w terminie i nie jakiś super mocny. 

U siebie pod koniec września dawałem po 0,6 caryx i tebu i te rośliny, które miały po 5-7 liści teraz wyglądają bardzo dobrze, ale te co miały po 3-4 liście zatrzymały się we wzroście i dopiero teraz widać, że coś tam powoli odbijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136

Panowie pytanko co na tego jegomościa dorzucić do najbliższego zabiegu? Rzepak równy ma 4-5 lisci. 

Czy sam Tebukonazol (Tebu) wciągnie wystającą około 1 cm szyjke korzeniową? Każda roślina ma szyjkę na wierzchu. 

20211010_123234.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
1 godzinę temu, Neveragain napisał:

Panowie pytanko co na tego jegomościa dorzucić do najbliższego zabiegu? Rzepak równy ma 4-5 lisci. 

Czy sam Tebukonazol (Tebu) wciągnie wystającą około 1 cm szyjke korzeniową? Każda roślina ma szyjkę na wierzchu. 

20211010_123234.jpg

podejrzewam, że minus 2 nad ranem na niego wystarczy. 

Z borem to kiedy jechać? Rzepak ładny na gnojowicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136
41 minut temu, 90210grzesiu napisał:

podejrzewam, że minus 2 nad ranem na niego wystarczy. 

Z borem to kiedy jechać? Rzepak ładny na gnojowicy.

Dobrze rozumiem? -2 mrozu załatwi tego szkodnika?  To jest Larwa pchełki? Dobrze wygoglowałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Jak to jest w korzeniu to niczym legalnym teraz już tego nie zwalczysz. Myślałem, że to coś na liściach bo tak sugerowało zdjęcie. "Ja już się tym nie przejmuję bo korzenie zawsze są pogryzione, a plon jest" tak mówi mój sąsiad który rzepak od lat uprawia i ma dobre wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja byłem na polu. Mysląłem, że rzepak większy. Liście jak pół dłoni rosliny od 4 do 8 liści. Chyba się wstrzymam z tym caryxem z tydzień. Myśłałem, że przez ten tydzień czy wiecej ze słońcem jak mnie nie było lepiej podrósł.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Zawsze fiolet na roślinach w połączeniu z zimnem to ograniczone pobieranie fosforu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Architekt z 05.09.
Po caryxie ładnie go przybiło do gleby.

7V8A9842.jpg

20211009_152717.jpg

20211009_152732.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80

u mnie dzis 11/1 lub 0 wedlug prognoz, a jutro juz 12/5. Wtorek deszcz. Z grzybem dam spokoj. Ale mikro chyba opryskam jutro bo wigor slaby. Doradzicie czy to bezpieczne po niskiej temperaturze poczekac w dzien na najwyzsza i opryskac? Da to cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

Ja jeszcze ze swoim z tydzień poczekam. 

U mnie rono  - 2st. przewidują. Dam spokój. Na mój głupi rozum to oprysk (regulacja/grzyb) po takim szoku nie jest chyba najlepszym pomysłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
3 minuty temu, Cheesburger napisał:

no tu sie zgodzam. zastanawiam sie nad tym mikro tylko bo znowu tydzien czekac z odzywieniem to slabo.

A co mu ma nawóz dolistny zaszkodzić? Nic mu nie będzie, w warzywach zawsze po przymrozkach lecę z nawozem by zregenerować rośliny więc i rzepakowi nic nie będzie.

Bardziej zastanowiłbym się nad wchłanianiem składników przez rośliny. Mikroelementy potrzebują ciepła, mniej więcej po 2 dniach od zabiegu rośliny pobierają około 50% tego co jest na liściach, więc dobrze jakby po zabiegu przez te 2-3 dni było ciepło i bez deszczu. Będziesz miał takie warunki to możesz pryskać. W przeciwnym razie szkoda pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj