yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

tomaszt135    11

W rzepaku na korzeniach pojawiły się larwy śmietki kapuścianej. Czy istnieje skuteczny sposób na jej zwalczenie ( np. Inazuma )?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

Nie wierz w żadne bajki że acetamipryd zwalczy larwy w korzeniu. Takie legendy można na grupach FB przeczytać..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    898

To że nie wszystko spadnie na roślinę to wiem. Część pokryje roślinę, ale jest już październik i musi się zbierać. Na kontrolę za późno, właśnie poszło ostatnie pole ;)

Cenowo musiałbym sprawdzić faktury i przeliczyć. Wolę wydać parę złoty i żeby się zbierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136

Rzepak późno siany, niektóry bardzo późno. 

Chciałbym go troszkę zasilić- na regulację jest jeszcze zbyt wcześnie. 
Propozycja moja:

25kg mocznika

15kg Siarczanu magnezu 

1l Bormax 

1kg Dr Green rzepak 

taki zestaw na 300l /hektar

do tego coś na robaki - Decis może być ?

Pacjent to rzepak w fazie 3 liści  może być taka mieszanka? Jest opłacalne pryskanie rzepaku taką mieszaniną w tym stadium? Chodzi o to że spora część pola nie jest zakryta roślinami i mikro i bor który leci na ziemię a nie roślinę nic nie da. Pryskać początkiem przyszłego tygodnia czy czekać na więcej lisci ? 

Podpowiedzcie co byście zrobili.

Edytowano przez Neveragain

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80

podlaczajac sie do pytania o larwy? Sporadycznie zdarzaja sie na roslinach. Jest to czym zwalczac czy juz po ptokach? Dodatkowo widac tam gdzie jest lumiposa jest zdecydowanie mniej. Tam gdzie jest tylko grzybowka zdecydowanie czeaciej zdarza sie znalezc larwy. 

1 godzinę temu, disel16v napisał:

Nie wierz w żadne bajki że acetamipryd zwalczy larwy w korzeniu. Takie legendy można na grupach FB przeczytać..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian89x    0

Navigator nie spali rzepaku który poschodził kilka dni temu? Dosiewałem kawałkami i chciałbym zrobić go od chwastów bo rosną jak szalone tj. Metazanex 1,5l/Navigator 0,3l/Labrador 1l// na ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80
Przed chwilą, miwigos napisał:

Larwy śmietki na korzeniu nie zwalczy żaden środek, pozostaje czekać do wiosny

ok. Jakas odzywka w celu lepszej regeneracji rosliny moze pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Na pewno nie zaszkodzi mój dostał bor i molibden ,cała mikstura na zagęszczenie soków po połowie października jak najpóźniej w zależności od pogody

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80

Ja poki co mam na stanie Adob Mikro i 10-40-8. Tylko czesc roslin jeszcze mala wiec szkoda pryskac glebe. A co bedziesz dawal po polowie pazdziernika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67

We wtorek robione samosiewy. Wczoraj dwuliścienne. Kiedy mogę wjechac z Toprexem?

Chodzi o to, że zimno od połowy tygodnia. Jakiej minimalnej temperatury potrzebuje Toprex? 5 stopni w nocy wystarczy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    898

Jak cię nic nie goni to bym poczekał kilka dni. Nie dałem ci jednoznacznej odpowiedzi tak jak często nie daje mobilizując ludzi do zgłębiania tematu. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67

Nic szczególnego mnie nie goni oprócz pogody. Dlatego zapytałem o minimalną temperaturę bo z etykiety nie bardzo można się zorientować. 

Ani co do minimalnej temperatury ani do przerwy między zabiegiem a herbicydem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

Larw w korzeniu nie zwalczycie niczym. Kiedyś był chloropiryfos i on faktycznie był dobry do ochrony. Przygotuj się na kolorowa plantacje ale pocieszenie jest takie że jak o niego zadbasz to i tak da przyzwoity plon. Chyba każdy ma rzepaki że śmietka w tym roku. 

Po tych późnych siewach, przyklepanych rzepakach , deszczach i zimnie każda ilość mikro i makro dolistnie bedzie zbawienna 😇😇 

 

Pytanie do osób które stosowały Agil. Po jakim czasie samosiewy powinny zacząć żółknąć? Biorąc pod uwagę pogodę 

Edytowano przez disel16v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707
9 minut temu, ciaastus napisał:

Nic szczególnego mnie nie goni oprócz pogody. Dlatego zapytałem o minimalną temperaturę bo z etykiety nie bardzo można się zorientować. 

Ani co do minimalnej temperatury ani do przerwy między zabiegiem a herbicydem. 

Triazole najlepiej+12 stopni C. Teraz to ciężko o taką temperaturę w nocy i chyba lepiej zabieg wykonać rano. Kilka dni ma być ciepłych ale od wtorku wiatr, jak minęło ok 3 dni od herbicydu to można jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Chloropiryfos też nie działa ,nie jeden pryskał i na korzeniu są ,by trzeba od wschodów co tydzień jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    898

Jeżeli masz mieć zimna noc to rób zabieg tak żeby klika godzin było ,,ciepłych". W miarę możliwości nie robiłbym wieczorem przed chłodną nocą. Ogólnie mówi się minimum 10 stopni a lepiej nieco więcej. Gdzieś widziałem zestawienie fungicydów w zależności od temperatury itd ale jak zwykle nie mogę na szybko znaleźć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

 😏

@miwigos tak tak, mowa tu bardziej o zapobieganiu ale słyszałem o dawkach 1.5 l do 2 l na hektar przed spodziewanymi deszczami i dziwo działało.

Edytowano przez disel16v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210
disel16v napisał:

Larw w korzeniu nie zwalczycie niczym. Kiedyś był chloropiryfos i on faktycznie był dobry do ochrony. Przygotuj się na kolorowa plantacje ale pocieszenie jest takie że jak o niego zadbasz to i tak da przyzwoity plon. Chyba każdy ma rzepaki że śmietka w tym roku. 

Po tych późnych siewach, przyklepanych rzepakach , deszczach i zimnie każda ilość mikro i makro dolistnie bedzie zbawienna 😇😇 

 

Pytanie do osób które stosowały Agil. Po jakim czasie samosiewy powinny zacząć żółknąć? Biorąc pod uwagę pogodę 

Ja dzieliłem dawki agila, 0,33L poszło 3 tygodnie temu drugie 0,33 tydzien temu, dzisiaj oglądałem to Z jednoliściennych zostało tylko siano nawet perz Dostał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    898
34 minuty temu, disel16v napisał:

 😏

@miwigos tak tak, mowa tu bardziej o zapobieganiu ale słyszałem o dawkach 1.5 l do 2 l na hektar przed spodziewanymi deszczami i dziwo działało.

Ja słyszałem o dawkach 3-5 litra które nie działały w ten sposób. Nie ma reguły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko94    0

Mogę w jednym zabiegu zrobić taką mieszaninę?

Tebu + stabilan + labrador extra + bor + siarczan magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
22 minuty temu, rex15 napisał:

To co wyrwałeś już widać po barwie  martwe  tego dziadostwa jest u każdego pełno ..

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj