yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miwigos    3480
11 godzin temu, Mirek1987pq napisał:

Czy na taki rzepak 120g tebu wystarczy jako regulator bo mam obawy ?

IMG_20210927_140144.jpg

Co najmniej po 0,5 caryxu i oriusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

panowie nawigator solo wystarczy czy jeszcze coś do niego trzeba dodać na dwuliścienne ? i czy można go łączyć z labradorem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

Wczoraj dwuliścienne (navigator+butisan), dziś planowana saletra ok. 100kg/ha, w środę dr green rzepak 1,5kg+ caryx i tebu tylko w jakich dawkach po 0,6/0,7 czy może więcej? Rzepak w fazie 4-5 liści siany 21.08 i na piątek/sobota planowany zabieg na jednoliścienne, który miał być już dawno Zetrola (Agil) w jednej dawce 0,7l wystarczy bo samosiewy dość duże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
39 minut temu, usieq96 napisał:

Wczoraj dwuliścienne (navigator+butisan), dziś planowana saletra ok. 100kg/ha, w środę dr green rzepak 1,5kg+ caryx i tebu tylko w jakich dawkach po 0,6/0,7 czy może więcej? Rzepak w fazie 4-5 liści siany 21.08 i na piątek/sobota planowany zabieg na jednoliścienne, który miał być już dawno Zetrola (Agil) w jednej dawce 0,7l wystarczy bo samosiewy dość duże?

Na początek jedz z samosiewami zanim się rozłoży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10
1 godzinę temu, Kubawww napisał:

Na początek jedz z samosiewami zanim się rozłoży 

Na jutro zapowiadają 17 w dzień i 11 w nocy a na weekend noc 7/8 więc chyba lepiej regulacja? Łączyć się boje tym bardziej, że wczoraj wieczorem robiłem dwuliścienne 

Screenshot_2021-09-28-12-26-16-306_de.wetteronline.wetterapp.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67

To co w końcu robić pierwsze? Samosiewy i jednoliścienne czy dwuliścienne? Jeden gada tak, drugi inaczej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29
1 godzinę temu, ciaastus napisał:

To co w końcu robić pierwsze? Samosiewy i jednoliścienne czy dwuliścienne? Jeden gada tak, drugi inaczej. 

Wszystko zależy co stosujesz , jaka faza, jaka presja no i jaka pogoda na horyzoncie.

3 godziny temu, Siedzacybyk napisał:

Mege do belkar+kliper dołożyć cyperkil?

Jak są robale to śmiało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
2 godziny temu, ciaastus napisał:

To co w końcu robić pierwsze? Samosiewy i jednoliścienne czy dwuliścienne? Jeden gada tak, drugi inaczej. 

Tak jak Ci pisałem jak zrobisz regulacje część może zakryć i nie złapiesz ich już 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
2 godziny temu, ciaastus napisał:

To co w końcu robić pierwsze? Samosiewy i jednoliścienne czy dwuliścienne? Jeden gada tak, drugi inaczej. 

czytaj ze zrozumieniem , kubawww odpisał koledze  który pytał co zrobić pierwsze regulację czy samosiewu zbóż bo dwuliścienne zrobił już wczoraj

zawsze dwuliścienne powinno się robić w pierwszej kolejności przed jednoliściennymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

No właśnie.. widziałem u jednego agroyoutubera presja jęczmienia w rzepaku masakryczna ale w gruncie rzeczy to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nuzig300    18
8 godzin temu, Uziu92 napisał:

panowie nawigator solo wystarczy czy jeszcze coś do niego trzeba dodać na dwuliścienne ? i czy można go łączyć z labradorem ?

Metazanex daj

 

 

Edytowano przez Nuzig300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67
1 godzinę temu, matek89121 napisał:

czytaj ze zrozumieniem , kubawww odpisał koledze  który pytał co zrobić pierwsze regulację czy samosiewu zbóż bo dwuliścienne zrobił już wczoraj

zawsze dwuliścienne powinno się robić w pierwszej kolejności przed jednoliściennymi

Zrozumiałem co czytałem. Zadałem pytanie inne - pierwszy oprysk na samosiewy czy na dwuliścienne?

No u mnie poszedł pierwszy Agil. Wymyśliłem, że będzie łagodniejszy dla tego małego rzepaku z który niedawno powschodził. Bardzo nierówny. Jest i 5 i 0 liści właściwych. 

Za 3 dni jak pogoda pozwoli Navigator + metazanex. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

poszedł nawigator + metazanex bez labradora, jego dam po czwartku bo ma padać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek87    26

Ja na polach oddalonych ok 20km daje zawsze Navigator + labrador max 0.8L i robala i nic się nie dzieje a na regulacje tobrex Bor Mangan Molibden + siarczan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316

czym podgonić słaby rzepak, niby ma po 4 pelne liście ale widać że się męczy. Myślałem o dolistnym dokarmianie jakąś odżywka siarczanem i mocznikiem, tylko jakie proporcje zastosować do rzepaku bo w zbożu to wiem a ty będę robił pierwszy raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

rsm, dziękuję za uwagę


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

0.25 nawigatora + 1 l metazanex wystarczy rzepak ma trzy liście . Nigdy jeszcze nie pryskałem rzepaku po wschodowo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316
yacenty napisał:

rsm, dziękuję za uwagę

nie mam i nie będę miał więc odpada rsm dla tego zastanawiam się nad dolistnym dokarmianiem Borem manganem siarka i azotem a do tego pewnie coś na robaka


tylko czy 5% mocznika i siarczanu magnezu będzie ok na 5 liść czy to mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Fosfor mikro aminokwasy? 

35 minut temu, plapla123 napisał:

0.25 nawigatora + 1 l metazanex wystarczy rzepak ma trzy liście . Nigdy jeszcze nie pryskałem rzepaku po wschodowo .

0.2 + 1.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    316
disel16v napisał:

@Piffpaff jeśli chcesz go podgonic to napewno mocznik i siarczan nie wystarczy

W jakiej fazie jest? Nie każdy ma dostęp do rsm 

 

ma 4 pelne liście i 5 liść wychodzi. Wiem że dolistnie to kropla w morzu potrzeb ale jakoś nie jestem przekonany do 100kg saletry,pierwszy raz sieje i boje się że wybuja za mocno. dla tego wolę nawet 2 razy jechać dolistnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
3 godziny temu, Piffpaff napisał:

czym podgonić słaby rzepak, niby ma po 4 pelne liście ale widać że się męczy. Myślałem o dolistnym dokarmianie jakąś odżywka siarczanem i mocznikiem, tylko jakie proporcje zastosować do rzepaku bo w zbożu to wiem a ty będę robił pierwszy raz

Ja dawałem po 12.5kg siarczanu i mocznika na 230l tyle że najpierw mia!en skrócony rzepak

Ps dodaj boru i manganu jak to do rzepaku

 

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj