yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rocco0987    110
3 godziny temu, androproteam napisał:

Stanie się coś rzepakowi jak dałem 1l agilu na hektar od samosiewów.Rzepak 5-6 liści 

jeśli dobrze pamietam to dawka perzowa jest jeszcze wyższa więc nic mu nie powinno być...

Może ktoś podpowie który środek/substania czynna działa na samosiewy najszybciej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A dawka perzowa i bor nie zaszkodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    546
42 minuty temu, Andpol napisał:

Siany 04-09 zaczyna rosnąć jedno pole 1 z 9.

IMG_20210925_141634.jpg

ja wczoraj swój już regulowałem bo już 6-7 liść jest trochę spóźnione ale warunków nie było ;) 

IMG_20210925_182700.jpg

IMG_20210925_191805.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25
5 minut temu, kubamako66 napisał:

ja wczoraj swój już regulowałem bo już 6-7 liść jest trochę spóźnione ale warunków nie było ;) 

IMG_20210925_182700.jpg

IMG_20210925_191805.jpg

co stosowałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945

Ja przez opóźnione żniwa zbożowe i fasolowe opóźniłem też siew rzepaku ale myślę że źle nie będzie a i ciepło nadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    546
16 minut temu, Rzepakowiec napisał:

co stosowałeś ?

1l cyrax i odżywki bormax 1l siarczan magnezu 10l i  plonvit borosulf 2kg dawki na 1ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439
18 godzin temu, oregano napisał:

Co dać na regulację rzepaku, który obecnie jest w fazie około 6-7 liści? Mam przygotowane 0,6 caryx + 0,6 tebu, ale patrząc na pogodę zastanawiam się czy nie będzie zbyt mocno? Może lepiej dać samo tebu a caryx zostawić na wiosnę?

na taki duży rzepak to nie jest mocna dawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    840
43 minuty temu, Farmazowsze napisał:

Do jednoliściennych mogę dodać mikro?

Do targi dodałem siarczan magnezu i bosfoliar 36.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

witam mam pytanie odnosnie smietki .nasiona byly zaprawione na smietke.jak pryskalem na jednoliscienne to dodalem delmetros bo pchelka.teraz w srode 22.09 dawalem navigator i mezzo to dorzucilem 0,5 chloropiryfosu ze starych zapasów a dzis bylem na polu i jest smietka prawie na kazdym korzeniu. zaradzi sie cos na to? dodam tylko ze rzepak pierwszy raz i wkolo same kuku i zboza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11

Czy mieszał ktoś Navigatora na dwuliścienne z np. Labradorem na jednoliścienne  w jednym oprysku. Wlałem przez przypadek oba środki i zastanawiam się, czy pryskać czy wylać , żeby nie spalić rzepaku? Czy ktoś w praktyce stosował takie rozwiązanie bez szkody dla roślin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    95

Pojawia się śmietka na polu , rzepak mały , 4 liścienie , czym w takiej sytuacji polecieć ? Czy sam cyperkil będzie ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206
tomaszt135 napisał:

Czy mieszał ktoś Navigatora na dwuliścienne z np. Labradorem na jednoliścienne  w jednym oprysku. Wlałem przez przypadek oba środki i zastanawiam się, czy pryskać czy wylać , żeby nie spalić rzepaku? Czy ktoś w praktyce stosował takie rozwiązanie bez szkody dla roślin?

U mnie poszło 0,30 navigatora+1,5 butisana+0,35 agila S, zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rzepaki ok. Te z 24 rozwinięte prawidłowo, te z 4 września słabsze, zwłaszcza ten po gryce.

IMG_20210926_140232.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276
1 godzinę temu, tomaszt135 napisał:

Czy mieszał ktoś Navigatora na dwuliścienne z np. Labradorem na jednoliścienne  w jednym oprysku. Wlałem przez przypadek oba środki i zastanawiam się, czy pryskać czy wylać , żeby nie spalić rzepaku? Czy ktoś w praktyce stosował takie rozwiązanie bez szkody dla roślin?

Yacenty mieszał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31
8 minut temu, Zapracowany napisał:

 

Witam,

rok temu napisał Pan, że  "...dałem przed wczorajmovento 0,5l zobaczymy". Śmietka padła czy szkoda kasy? Proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, jaffa napisał:

Witam,

rok temu napisał Pan, że  "...dałem przed wczorajmovento 0,5l zobaczymy". Śmietka padła czy szkoda kasy? Proszę o opinie.

Odpisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

Po oprysku belkar + kliper rzepak poskręcał liście na dół. Chwasty też poskręcane. Opryskiwacz dobrze wypłukany. Czy mu to przejdzie samoczynne?  Dziś 3 dni od zabiegu. 

Screenshot_2021-09-26-14-53-28-535_com.miui.gallery.jpg

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmazowsze    7

A jednoliścienne mogę zmieszać z regulatorem i grzybówką żeby 2 razy nie jeździć? Nigdy tak nie robiłem, ale w tym roku nie ma czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

możesz

u mnie taka akcja i to tylko na 1 polu, więc nie czekałem

20210923_165455.jpg

20210923_165558.jpg

20210923_165629.jpg

20210923_165856.jpg

20210925_201539.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    95
Farmazowsze napisał:

A jednoliścienne mogę zmieszać z regulatorem i grzybówką żeby 2 razy nie jeździć? Nigdy tak nie robiłem, ale w tym roku nie ma czasu.

bez problemu , stosuje co rok można powiedzieć np toprex z busterem , labradorem itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj