yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Grzegorz86    23
kamil2963 napisał:

Kiedy najwcześniej wchodziliście z graminicydem ? Mam masę zamosiewow i pasuje cos z tym zrobić ale rzepak przez zimne noce bardzo słano rośnie. 

Faza liścieni 0,3l/ha agil, 10dni później kolejne 0,3l/ha. W zeszłym roku tak robiłem, działa bez zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
6 minut temu, Grzegorz86 napisał:

Faza liścieni 0,3l/ha agil, 10dni później kolejne 0,3l/ha. W zeszłym roku tak robiłem, działa bez zastrzeżeń.

Dałem 0,25 l Bustera. Mam nadzieję, że nie będzie fito. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
3 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Wychodzi🙆‍♂️ siew 02.09 

 

20210907_094847.jpg

Dlaczego takie duże grudy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

@Daro20Na popszeczniaku tak wygląda ciężka ziemia w tym miejscu i dość wilgotno było przy siewie, a i z bliska wydają się większe  🙂 

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Cierpliwie wyczekany i siany po deszczach 02/03.09. Ciepło i po dwóch dniach było już widać kiełek.

62E33D4A-D521-413D-A0D4-2B963BF7724B.jpeg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkman12    25

Na środkach zawierających Metazachlor jest taki zapis:

"Środek ochrony roślin Butisan 500 SC, należy stosować na tej samej powierzchni uprawnej nie częściej niż co trzy lata, w dawkach nie przekraczających łącznie 1,0 kg substancji czynnej na hektar"

Jeżeli w 2019r. poszło 800g. s.cz. a teraz zastosowałbym 850g s.cz. będą jakieś skutki uboczne? Ktoś praktykował częściej Metazachlor jak 3 lata?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580
34 minuty temu, Eryko napisał:

Cierpliwie wyczekany i siany po deszczach 02/03.09. Ciepło i po dwóch dniach było już widać kiełek.

62E33D4A-D521-413D-A0D4-2B963BF7724B.jpeg

Jak pogoda ciepła dopisze będzie ekstra .

Siane rzepaki przed deszczami przesiewają ludzie praktycznie w 70 % wyszła jedna wielka porażka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Też sialem przed deszczami i wyjść, wyszedł. Ale taka skorupa jest, szczególnie gdzie glina i tak się to męczy że sam dzisiaj chodziłem i zastanawiam się co z tego będzie. Nie wiem, przesiewać chyba nie ma sensu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
Przed chwilą, SawekBraczyk napisał:

Też sialem przed deszczami i wyjść, wyszedł. Ale taka skorupa jest, szczególnie gdzie glina i tak się to męczy że sam dzisiaj chodziłem i zastanawiam się co z tego będzie. Nie wiem, przesiewać chyba nie ma sensu. 

Dostanie ciepłej nocy to pojdzie jak burza od czwartku 15 w nocy u mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Warto się pocieszać choć nikt nie wie jaka będzie jesień i czy te 14 letnich dni da się w ogóle nadrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
12 minut temu, akmaly napisał:

Warto się pocieszać choć nikt nie wie jaka będzie jesień i czy te 14 letnich dni da się w ogóle nadrobić. 

Jak nic nie da to i wypadną te siane przed i po żaden nie zrobi w tym roku nie wiadomo czego przed zimą jeśli szybko zlapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Panowie ile % może zaniżać normę wysiewu robienie ścieżek technologicznych? Zamiast planowanych 45 podczas próby kręconej wysiało się  ok 35 sztuk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

u mnie juz dwa liscie właściwe. trzeba myśleć zamawiac opryski bo pewnie coś z niego będzie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirek1987pq    2
4 godziny temu, galan99 napisał:

Jak pogoda ciepła dopisze będzie ekstra .

Siane rzepaki przed deszczami przesiewają ludzie praktycznie w 70 % wyszła jedna wielka porażka .

Mój siany 18.08, 4 dni przed deszczem jeszcze ich nie zapowiadali chciałem złapać wilgoć z poprzedniego deszczu.

IMG_20210903_113202.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

na chwasty pryskac od jakiej fazy rzepak ? i kiedy na samosiewy zboz czyli jednoliscienne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

A czym pryskacie na dwuliścienne powschodowo? Navigator + metazachlor czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy wałowanie wałem cambridge coś pomorze na skorupę czy bardziej zaszkodzi temu co wyszedl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wydaje mi się że teraz już nie tak chodzi o skorupę ale o ubitą ziemię ogólnie, bo skorupa była fakt ale pod skorupą uprana ziemia i mocno zagęszczona. Wg. mnie wałem nie ma co atakować bo uszkodzisz ten co jest a nowy i tak nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69
2 godziny temu, karol19920 napisał:

Panowie ile % może zaniżać normę wysiewu robienie ścieżek technologicznych? Zamiast planowanych 45 podczas próby kręconej wysiało się  ok 35 sztuk. 

Ponawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

to zależy jak szerokie ścieżki i w jakiej odległości od siebie. u mnie w rzepaku to z 2% tak na oko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69
8 minut temu, Zigi94 napisał:

to zależy jak szerokie ścieżki i w jakiej odległości od siebie. u mnie w rzepaku to z 2% tak na oko

Scieszki pod 15m. Nie siejące 4 redlice. Kurde trochę jestem w stresie bo termin późny a tu taki klops. Nie spodziewałbym się tego po kvernelandzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj