yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piffpaff    316

wiem że chodzi o to że po doglebowce nie ruszać ziemi ale dziś jest 9 dzień po siewie i wyszła max 1 roślina/m2 o rana słońce i suszy glebę, a 99% roślin kuli się pod skorupa,


dla tego zastanawiam się czy ktoś próbował bronowac czy to już po ptakach i trzeba pogodzić się rzepakiem na tej działce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

Co polecacie na ślimaki bo łajzy już są w rzepaku, narazie od miedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proktor    17

czy 3,4kg/ha - 65szt na m2 populacji wystarczy przy siewie w teraźniejszym terminie? Dolnośląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471
3 godziny temu, Piffpaff napisał:

wiem że chodzi o to że po doglebowce nie ruszać ziemi ale dziś jest 9 dzień po siewie i wyszła max 1 roślina/m2 o rana słońce i suszy glebę, a 99% roślin kuli się pod skorupa,

 

dla tego zastanawiam się czy ktoś próbował bronowac czy to już po ptakach i trzeba pogodzić się rzepakiem na tej działce

 

Coś uszkodzisz ,ale ratować się trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Czym by można było załatwić rzodkiew świrzepę w rzepaku, była doglebówka command i metazanex ale tylko liście zbielały i pewnie będzie jak rok temu że odbije i będzie głuszyć rzepak. Nawigator dał by radę? A może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Proktor napisał:

czy 3,4kg/ha - 65szt na m2 populacji wystarczy przy siewie w teraźniejszym terminie? Dolnośląskie

ja w lubelskim populacje bede siał 60 szt. Nie bede zwiekszał bo bym musiał jednostke dokupic. Norma Wysiewu Gemini jest od 45 do 60 sztuk

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    453
48 minut temu, ovi napisał:

Co polecacie na ślimaki bo łajzy już są w rzepaku, narazie od miedzy

Ja dzisiaj sypałem Snacol, 4kg/ha. Rozsiewacz Vicon RS-C. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

Po

SawekBraczyk napisał:

48 minut temu, ovi napisał:

Co polecacie na ślimaki bo łajzy już są w rzepaku, narazie od miedzy

Ja dzisiaj sypałem Snacol, 4kg/ha. Rozsiewacz Vicon RS-C. 

Po całym polu sypałeś czy tylko od miedzy? Jaki koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    453
3 minuty temu, ovi napisał:

Po

Po całym polu sypałeś czy tylko od miedzy? Jaki koszt

Tak po całym. Koszt, kupiłem sobie na Allegro 25kg - 500 zł około to kosztowało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

Też dziś ruszyłem z rzepakiem. Sieję populację w ilości 42 szt/metr. Jutro z rana pójdzie 0.18 command i 2.0 metazanex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
59 minut temu, kellyq napisał:

Czym by można było załatwić rzodkiew świrzepę w rzepaku, była doglebówka command i metazanex ale tylko liście zbielały i pewnie będzie jak rok temu że odbije i będzie głuszyć rzepak. Nawigator dał by radę? A może coś innego?

Obecnie nic na to nie ma  - czekać do przymrozków

Kilka sezonów temu była Salsa - ale raczej już nieosiągalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57
3 godziny temu, Proktor napisał:

czy 3,4kg/ha - 65szt na m2 populacji wystarczy przy siewie w teraźniejszym terminie? Dolnośląskie

Kolego a jaka siła kiełkowania tego rzepaku? Ja teraz sieje o tej porze populacje 75 szt/m2 ale siła kiełkowania 92%. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proktor    17
27 minut temu, Ksawery napisał:

Kolego a jaka siła kiełkowania tego rzepaku? Ja teraz sieje o tej porze populacje 75 szt/m2 ale siła kiełkowania 92%. 

94% kiełkowania bodajże , odmiana Mandril

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Jak myślicie, czy przy póżnym siewie odchwaszczanie doglebowe lepiej zastąpić powschodowym. Może doglebówka będzie bardziej trzymać rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16

Ja w tym roku powschodowo pierwszy raz bo mam czas bezorkowo dziś siać ale chce spróbować bo jestem ciekaw jak to wyjdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57
7 godzin temu, Proktor napisał:

94% kiełkowania bodajże , odmiana Mandril

To Mandrila od razu Ci powiem siej gęściej bo ma słabszy wzrost jesienny i jest odmianą bardzo niską i lepiej jak jest gęściej posiany

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
kellyq napisał:

Czym by można było załatwić rzodkiew świrzepę w rzepaku, była doglebówka command i metazanex ale tylko liście zbielały i pewnie będzie jak rok temu że odbije i będzie głuszyć rzepak. Nawigator dał by radę? A może coś innego?

przez zime rzedkiew zmarznie. jeden wiekszy przymrozek i bedzie trycnięta. Wiem że z jesieni troche to kiepsko wygląda bo robi się żółto. Na jadnej plantacji widziałem całe pole żółte jesienią a na wiosne został tylko rzepak.


w tym roku na jednym polu tez bede miał rzodkiew swirzepe ale co zrobie? Nic. Przez zime zmarznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Ale ile składników pokarmowych rzepakowi zabierze to jej. Nie ma chemii na to. Chyba że chcesz się bawić w clearfield.

Na Warmii będę siał 42szt populacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830
1 godzinę temu, Ksawery napisał:

To Mandrila od razu Ci powiem siej gęściej bo ma słabszy wzrost jesienny i jest odmianą bardzo niską i lepiej jak jest gęściej posiany

Parę lat temu posialem wujaszkowi ok 4kg/ha, śmiali się z niego że za gęsto, a później 4,5t/ha miał... 

W tym roku już ponad tydzień temu posialem swoim dwuletnim madrilem z 4,2kg na pewno poszło, póki co dosyć słabo to wygląda.. na tą chwilę pewnie z 30-50 roślin, zobaczę w poniedziałek jak to będzie wyglądać ale nie wiem czy nie dosiewać punktowym... 😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    21

Jak odstęp zastosować między zabiegiem na dwuliscienne później jednoliscienne i zabiegiem regulujacym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57
3 godziny temu, skywalker89 napisał:

Parę lat temu posialem wujaszkowi ok 4kg/ha, śmiali się z niego że za gęsto, a później 4,5t/ha miał... 

W tym roku już ponad tydzień temu posialem swoim dwuletnim madrilem z 4,2kg na pewno poszło, póki co dosyć słabo to wygląda.. na tą chwilę pewnie z 30-50 roślin, zobaczę w poniedziałek jak to będzie wyglądać ale nie wiem czy nie dosiewać punktowym... 😬

Ja bym mu dał szanse w zeszłym roku też posialem go rzadziej i wyglądał słabo ale dał 4 tony, ta odmiana tak ma, że sypie nie wiadomo z czego bo roślinki są naprawdę malutkie, ale moim zdaniem ten rzepak jest bardzo dobry z ogromnym potencjałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7545

 CO Z TYMI RZEPAKAMI CO DZIŚ DOPIERO SIEJĄ JAKI BĘDĄ MIELI POTENCJAŁ NA ILE TON ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830

Aby zrobił 6-8lisci to będą ok, nieraz takie miałem.  

W tamtym roku miałem taki rzepak tego madrila bezorko posianego, wyglądał przed zbiorem na max 2t taki był byle jaki, ale wyszlo ponad 3t... więc uważam te odmianę jako jedną z najlepszych, przynajmniej u mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
37 minut temu, galan99 napisał:

 CO Z TYMI RZEPAKAMI CO DZIŚ DOPIERO SIEJĄ JAKI BĘDĄ MIELI POTENCJAŁ NA ILE TON ? .

Zawsze siałem 28-31 sierpień, w tym roku zacząłem 25 a skończyłem dziś. W innych latach 31 sierpnia siany w popiół że schodził nierówno przez 3 tygodnie. W tym roku jest wilgoć, liczę na lepsze wschody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj