yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

matti6    76

Witam, mam takie pytanie. Wysiałem rzepak (mój pierwszy raz :)) odmiana mieszańcowa architect. Zamówiłem z kolegą jednostkę 1.5 mln nasion i miałem jej 4 kg na 1.4ha . Niestety siewnik wysiał mi 3 kg i teraz pytanie czy nie będzie za rzadko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simonn    0
Dnia 17.08.2021 o 11:07, yacenty napisał:

już pryskalem rsm z herbicydem, zero problemów, ale ja staram się myć opryskiwacz po każdym zabiegu. rsm pięknie czyści opryskiwacz i jak zostało ci coś starego to później rsm to wyplucze razem z herbicydem ;)

Ile RSM 32 zeby spełnić funkcje adiuwantu przy doglebowce ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po co ten Navigator, albo przedwschdowo albo po a tu koszt jak tego i tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

u mnie rzepak zasiany i opryskany i teraz leje jak z cebra, na poniedziałek nadają kolejne 20 litrów, więc narazie na opady nie narzekam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To mogles poczekać bo ci go zabetonuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25
16 minut temu, MarcinNH napisał:

To mogles poczekać bo ci go zabetonuje

jeszcze w środę kiedy siałem w prognozie były znikome ilości opadów więc siałem, no a teraz jest to co jest. Narazie nie panikuje i poczekam co się stanie na polu załóżmy za tydzień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

to jednoliścienne czyli samosiewy zboża i inne trawiaste kiedy najlepiej zwalczać ? powschodowo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498
2 godziny temu, przemek28_28 napisał:

Wczoraj działka zasiana a dziś wyglada tak.

 

B31E5AA2-CB29-48DC-8E91-899CC81596CA.jpeg

Będą problemy ze wzejściem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    76

takie rozwiązanie na doglebowe: metazachlor 500sc 1.5l + 0.16l chlomazon 480ec + Atpolan Soil Maxx 0.3l na ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
2 godziny temu, lesbycool napisał:

Pryskal ktoś przedschodowo 

Chlomazon+metazachlorem +navigator? 

Navigator jest stosowany do zabiegów powschodowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
44 minuty temu, miwigos napisał:

Będą problemy ze wzejściem

e tam, jeziora były rok temu, lekko się pomeczył a teraz kosiłem 4.5t liniówki :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
59 minut temu, miwigos napisał:

Będą problemy ze wzejściem

Jak dowali słońcem to bedzie lipa. Beton.

Nie opryskany. Nie wiem co robic. Przyszły tydzień mam w prognozie cały czas deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Jak tydzień będzie padać to coś będzie ile siane na metr i jak głęboko

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Jak będzie padać to wyjdzie normalnie, jak słońce to wtedy skorupa może być.  Pryskaj metazachlor Navigator powschodowo, teraz to i kolein narobisZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaB1    0

Panowie w tym roku na próbę  planuje zasiać 4ha rzepaku w strip tillu i moje pytanie jakie substancje zastosować do odchwaszczania? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foxe    9
1 godzinę temu, Turok napisał:

takie rozwiązanie na doglebowe: metazachlor 500sc 1.5l + 0.16l chlomazon 480ec + Atpolan Soil Maxx 0.3l na ha ?

ja planuję 2l metazachlor i 0,2 chlomazon + 0,4 atpolanu ale akurat tak mi wychodzi z pełnych butelek

myślę, że będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
12 godzin temu, simonn napisał:

Co lepiej zastosować ?

mieszanina I

1) chlomazon 480 0,15l/ha

2) metazachlor 1,5-1,8l/ha

3) napropamid 1,5l/ha

mieszanina II

1) chlomazon 480 0,12l/ha

2) metazachlor 1,5l/ha

3) pendimetalina 1,0l/ha 

 

chlomazon 0,15 l (ale na własne ryzyko- mam nadzieję że wiesz o co chodzi)

metazachlor 1,2 l

napropamid 1,0 l

pendimetalina 0,8 l

może być?

Navigatorem nie pryskasz (sama doglebówka)? Nie ma problemu z chabrem i fiołkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

Jak patrzę po okolicy to kurła sam rzepak!!!wszyscy sieją.chociaż ja nie lepszy bo nigdy nie siałem a dziś sieję 😅

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

A ja miałem siać dziś rzepak 7ha i lipa dolało wieczorem że nie dokończyłem z pół ha doorać taka ulewa z 5min ale robotę popsuło na przyszły tydz niby deszcze zapowiadają to siew zapowiada się we wrześniu ale zobaczymy co pogoda pokaże

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Musialem zwapnowac dzialke pod rzepak. Wczoraj poszlo wapno weglanowe w ilosci 3t nastepnie nie zagleboka orka okolo 18-20cm. Po niedzieli planuje siew, dawac polifoske pod agregat czy sobie opuscic? I wysiac dopiero wiosna?

metrax12 

O jakim ryzyko mowisz z tym chlomazonem?

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

Pewnie o uszkodzeniach roślin, przypaleniach chlomazonem wystepujących po obfitych deszczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj