yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Tomek90    2248
2 godziny temu, ZELKOW napisał:

jaki środek z pendimentaliną stusujesz?

To co przyjdzie, pendigan, stomp, activus - zależy co tam mają w danym roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
33 minuty temu, panczo1922 napisał:

a można zrobić tak, że RSM zastąpić mocznikiem? np 30kg mocznika na ha razem z doglebówką?

Można, ale ile tego azotu będzie, 15kg? Rsm tańszy 

I nie mówcie że po mieszance ze środkami się nic nie dzieje, dawałem 2razy raz z rsms drugi raz rsm, i cyrki w opryskiwaczu się działy, zapychalo filterki itp, a pryskane zawsze metazanex + chlomazon... więc ja od tego odchodzę 

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

już pryskalem rsm z herbicydem, zero problemów, ale ja staram się myć opryskiwacz po każdym zabiegu. rsm pięknie czyści opryskiwacz i jak zostało ci coś starego to później rsm to wyplucze razem z herbicydem ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1125
będą jakieś negatywne skutki jakby zasiał rzepak trochę głębiej ( tzn 3-4 cm) siejecie każda redlica czy co druga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Tomek90 napisał:

2 godziny temu, ZELKOW napisał:

jaki środek z pendimentaliną stusujesz?

To co przyjdzie, pendigan, stomp, activus - zależy co tam mają w danym roku. 

czyli około 160g na hektar ? zastanawiam się czy robić z pendimentaliną czy nie zastosować samego metazachloru, zawsze robiłem powschodowo razem z navigatorem ale chce spróbować doglebówki bo czasami jakies bafylko przepuszczało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451
1 godzinę temu, FarmerDyzio napisał:

będą jakieś negatywne skutki jakby zasiał rzepak trochę głębiej ( tzn 3-4 cm) siejecie każda redlica czy co druga ?

Do tej pory siałem każdą redlicą , a w tym roku będzie co druga , czyli co 25 cm . I myślę 1 jednostką obsiewać ok. 3,5 - 3,7 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

w zeszłym roku accordem posiałem w każdą redlice co 12.5cm, w tym sieje tak samo, z tym że będę chciał zejść do 40 roślin na metr. głębokość 1.5-2cm


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Wcześniej siałem co drugą redlicę, przez 2 lata co 3 nawet, w zeszłym roku siałem w każdą  i w tym roku też będę siać w każdą. Siewnik Amazone d7E 35 redlic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rzepak siejecie z zagarniaczami w siewniku czy bez? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomastm    2

Ja posieje bez zagarniaczy w tym roku siewnikiem talerzowym z kołkami dociskowymi i chyba w każdą redlice ale zrobię test 1ha co druga,zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
3 godziny temu, MarcinNH napisał:

Rzepak siejecie z zagarniaczami w siewniku czy bez? 

w moim accordzie nie da się podnieść, wiec sieje z.

tu wersja siewu bez orki, dwa razy talerzówka i siew

20200825_182758.jpg

20200825_182807.jpg

 

A tu siew po orce

20200826_145937.jpg

20200826_145922.jpg

7 minut temu, tomastm napisał:

Ja posieje bez zagarniaczy w tym roku siewnikiem talerzowym z kołkami dociskowymi i chyba w każdą redlice ale zrobię test 1ha co druga,zobaczymy co z tego wyjdzie

nic nie wyjdize, tzn bez wpływu na plon


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
8 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

będą jakieś negatywne skutki jakby zasiał rzepak trochę głębiej ( tzn 3-4 cm) siejecie każda redlica czy co druga ?

nie będzie, rok temu zasiałem na taką głębokość. Dłużej wschodził po prostu. Plon taki sam jak na 1,5 - 2cm. A zasiałem tak bo nowy siewnik i źle go ustawiłem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
45 minut temu, azzadek napisał:

nie będzie, rok temu zasiałem na taką głębokość. Dłużej wschodził po prostu. Plon taki sam jak na 1,5 - 2cm. A zasiałem tak bo nowy siewnik i źle go ustawiłem ;]

Zakładając że powschodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498
10 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

będą jakieś negatywne skutki jakby zasiał rzepak trochę głębiej ( tzn 3-4 cm) siejecie każda redlica czy co druga ?

Zawsze sieje 2,5do 3,5 ,tym bardziej jak nie będzie padać 1,5 cm to wyschnie po dniu, a padać nie będzie na razie, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
2 minuty temu, Samsung123321 napisał:

Saletrzak przed siewnie  to dobre rozwiązanie czy nie bardzo?

Dobre byle wymieszać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35
9 minut temu, Samsung123321 napisał:

Saletrzak przed siewnie  to dobre rozwiązanie czy nie bardzo?

Sam saletrzak bez npk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 minutę temu, Eryko napisał:

Sam saletrzak bez npk?

Pewnie chodzi mu o azot na jesien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
11 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

będą jakieś negatywne skutki jakby zasiał rzepak trochę głębiej ( tzn 3-4 cm) siejecie każda redlica czy co druga ?

Mogą być jeśli po siewie będzie zlewa, a ziemia była przesuszona przez pogodę. Tak miałem na swojej działce, obfity deszcz potem problem ze wschodami a na koniec mała obsada  i słaby plon.

Ale to było na moim polu, nie znaczy, że u kogoś tak będzie.

Siew co 25 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kubawww napisał:

Dobre byle wymieszać 

ok to biore saletrzak.

 

1 godzinę temu, Eryko napisał:

Sam saletrzak bez npk?

No co Ty. 400 kg npk do tego,

 

1 godzinę temu, Kubawww napisał:

Pewnie chodzi mu o azot na jesien

Tak, azot na jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Ktoś pisał o sianiu na większą głębokość - będą słabsze i dłuższe wschody, większa presja chwastów. Przy niekorzystnym układzie pogody taki rzepak ma taki sam potencjał, co posiany 2 tygodnie później.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
Eryko napisał:

Może i tak. Ile dajecie npk w tym roku przy tych cenach nawozów?

350kg polifoski


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj