yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

taux    102

(aj) ilona po rzepaku 4,3(70szt  /m2) , po pszenicyx2  (aj) ilona 4,7(55szt /m2), rób ta co chce ta,  400 ultra, n 180, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913
4 godziny temu, Audi213 napisał:

Przekłamałem jednak trochę, wychodzi 7.45 przepraszam, ale nie z przyczepą.

Została mi tylko jeszcze pszenica ozima na 1-3 klasie, spokojnie nie martwcie się, będzie jeszcze lepiej.

IMG_20210811_124054.jpg

Czemu w temacie o rzepaku, chwalisz się pszenica??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Napisałem przecież że byłem tak w szoku że tematy pomyliłem. Miało być w pszenicy, nie szukaj sensacji gdzie jej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

To co powiesz tym wszystkim co nie uwierzyli mi w to co napisałem, bo ja mam potwierdzenie że to jest prawda a i tak jestem w szoku. Może kiedyś jak zaczniesz zbierać takie plony które przebiją twoje oczekiwania to też tego doświadczysz i tego co życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

@Audi213 Co za bezsensowny post XD Co to za pierdzenie pod nosem że w szoku byłeś i tematy pomyliłeś? Wiesz że pomyliłeś to zedytuj post i napisz coś sensownego, czy to przerasta możliwości Szanownego Pana?

Edytowano przez isentor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Rzepaki praktycznie wykoszone, zostało z 80a ale cały czas leje, oddałbym tą wodę jutuberom u nich tak jej trzeba 

Odmiany invigor 1165, umberto, sherlock, średnia wyjdzie w granicach 3,5t, ogólnie jest dobrze, cena dobra nie ma co narzekać ale nie wiem jak dalej będzie że żniwami, pszenice nie koszone

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
23 minuty temu, Audi213 napisał:

To co powiesz tym wszystkim co nie uwierzyli mi w to co napisałem, bo ja mam potwierdzenie że to jest prawda a i tak jestem w szoku. Może kiedyś jak zaczniesz zbierać takie plony które przebiją twoje oczekiwania to też tego doświadczysz i tego co życzę.

Dziękuję za szczere życzenia ale zbieram 5ton na 1klasie i mi wystarczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143
6 minut temu, isentor napisał:

@Audi213 Co za bezsensowny post XD Co to za pierdzenie pod nosem że w szoku byłeś i tematy pomyliłeś? Wiesz że pomyliłeś to zedytuj post i napisz coś sensownego, czy to przerasta możliwości Szanownego Pana?

Bo cały czas się nakręca g*** burza, mówię jak było, to że w to nie wierzysz, nie musisz, twoja wiara mi do szczęścia potrzebna nie jest, ważne że w portfelu mam coś w co niektórzy uwierzyć nie mogą. Myślałem po prostu że kogoś zainteresuje opinia na temat odmian a że takie g się wylało to już za to nie odpowiadam. Kończę dyskusję bo tylko post zaśmiecający temat powinien być tylko mój, ale mocno mi pomagacie.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale można edytować post ,taka drobna funkcja a pozwoli nie wyjść na idiote

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, Audi213 napisał:

Pierwsza pszenica leży. Kilimanjaro z Arkadią, areał skoszony 1.8 hektara. Waga powiedziała 13.5 tony, czyli prosty rachunek, 7.5 z hektara, z czego Kilimanjaro bliżej 7 a Arkadia grubo ponad 8. Wszystkie na 5 klasie z lekką domieszką 4. Opłacało się 

Weź nie pieprz już co, na 5 klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Nie ciągnijcie tematu z tym dzbanem bo gość ma rękę w pampersie i zaraz znowu mu żyłka skoczy i będzie się sapał że każdy mu zazdrości XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traczykula    2

Też dołączam do pytania. Ile Actary dać na 10 kg nasion? Do tego będzie jeszcze zaprawa zbożowa Beltone 25 FS, w recepturze zbożowej i trochę coli dla " lepszego smaku".

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

panowie mieszańca siać co drugą redlicę czy co każdą lepiej ? co redlicę to rozstaw 10 cm z hakiem, a co drugą będzie 20cm z hakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, isentor napisał:

Rzepak wydajność 3t/ha. Odmiany Ilona i Chopin. Zwalam winę na brak opadów w czerwcu bo inaczej tego sobie nie potrafię wytłumaczyć. Ilona w 2020r. dała 5t przy dużo mniejszej ochronie i nawożeniu. Załóżmy już temat na rok 2022 bo załamka

U mnie wydajność była taka sama, odmiana Chrobry, jednak na wiosnę rzepak prezentował się bardzo słabo, dopiero później odbił, dobrym strzałem okazał się wcześnie podany azot, chociaż dużo ludzi 2 tygodnie później ode mnie rzucało 1 dawkę, gdzie ja planowałem już drugą. Jak na ten rok, i zimną wiosnę jestem zadowolony. W tym roku planuje posiać Sherlock'a i/lub Birdy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259
2 minuty temu, Uziu92 napisał:

panowie mieszańca siać co drugą redlicę czy co każdą lepiej ? co redlicę to rozstaw 10 cm z hakiem, a co drugą będzie 20cm z hakiem.

Tak i tak będzie dobrze, ważne obsada na m2

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

dzięki, czyli zobaczę czy uda mi się ustawić siewnik na normę, jak nie to najwyżej pójdzie co druga redlica, a obsadę jaką proponujesz ? Siew nie wiem kiedy mi się uda zrobić ale myślę że do 25 sierpnia się uda zasiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Miałem sam zaprawiac ale nie mam zbytnio czasu i zamówiłem wszystko w buteo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Zależy od odmiany jaka ma zalecana, potem dostosuj to warunków na polu i terminu siewu

Przed chwilą, XTRO napisał:

Miałem sam zaprawiac ale nie mam zbytnio czasu i zamówiłem wszystko w buteo 

No nie gadaj bo to dużo czasu nie zajmuje, nie są to ilości jak w zbożach hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

A jak coś popierdole i za dużo wody wleje, później nie skielkuje cały? 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

właśnie jak jest z tym dodatkowym zaprawianiem kupiłem rzepak Lg antigua i zabrawa buteo+ scenic gold moge jeszcze dołożyć zaprawy nie będzie problemu z kiełkowaniem ? 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

Pytanie do tych co orzą pod rzepaki, na jaką głębokość wykonujecie orkę? Bo u nas krąży mit że rzepak nie lubi głębokiej orki, uprawy a co z tymi co gleboszują? 

 

 

Drugie pytanie to czy ktoś może sieje talerzowym agromaszem sr300 rzepak? Miałbym pytanie 😁 

Swoją drogą jak się tu nie wchodzi cały dzień i wejdzie się wieczorem to popcorn trzeba brać zanim się forum odpali 😁😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

U nas zawsze orka na te 22-25cm, w tamtym roku deko spłyciliśmy i trzeba było zwalczać samosiewy na całym obszarze a tak to dawniej tylko uwrocia i gdzie nie gdzie od granic.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj