yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

bialy2005    581
staszek87 napisał:

8 godzin temu, bialy2005 napisał:

Ja w ubiegłym roku swoj robilem penta + Scenic i dobre efekty. W tym roku juz penty nie ma w sprzedaży szukam alternatywy.

Scenic 80fs? Jaka ilosc na kg? 

nie pamiętam jakoś przeliczałem wedlug dawek cruisera


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945

Ja jeszcze pszenicy nie wykosił a w tym sezonie to chyba we wrześniu sianie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Pryskał ktoS. Z was samym teridoxem przedwschodowo? Taka mam propozycje a nie słyszałem o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
55 minut temu, Pawelek01111111 napisał:

Orzecie juz pod rzepak?

Sieje pierwszy raz proszę o poradę. 

kiedy chcesz siać, jaki region Polski? Śmiało możesz naorać jeśli wilgotność gleby pozwala, fajnie osiądzie i lżej się będzie uprawiać


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    321

Stosuje ktoś z was uprawę bez orkową pod rzepak? Bo mam zamiar w tym roku ale trochę się dachem. Chciałem zrobić agregatem na 25 cm i w to siać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, proxy8441 napisał:

kiedy chcesz siać, jaki region Polski? Śmiało możesz naorać jeśli wilgotność gleby pozwala, fajnie osiądzie i lżej się będzie uprawiać

Centrum Polski siac chciałem 20-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

@Pawelek01111111 to orać...

jeśli głębokie spulchnienie to tak bo jeśli 2x talerzówka płytko to to średnio u znajomych wyglądało tzn plonował porównywalnie ale system korzeniowy był płytki

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Tak 

3 minuty temu, Zdzinio napisał:

Stosuje ktoś z was uprawę bez orkową pod rzepak? Bo mam zamiar w tym roku ale trochę się dachem. Chciałem zrobić agregatem na 25 cm i w to siać. 

Tak już czwarty rok. Najpierw za gruberem teraz za głęboszem coś ja uprawa pasowa 

 

Teraz tak https://photos.app.goo.gl/Uys2fqgH3HkyNydG9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    363
30 minut temu, Pawelek01111111 napisał:

Centrum Polski siac chciałem 20-25

Ja właśnie skończyłem orać pod rzepak, fajnie w miarę wilgotno jest bo co kilka dni deszcz pada(Lubelskie). Siać zamierzam między 16 a 22 sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9809
49 minut temu, Zdzinio napisał:

Stosuje ktoś z was uprawę bez orkową pod rzepak? Bo mam zamiar w tym roku ale trochę się dachem. Chciałem zrobić agregatem na 25 cm i w to siać. 

Ja, najpierw talerzowka, potem agregat na 25-30 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155
4 minuty temu, Tomek90 napisał:

Siej 16, w tym roku kto wcześniej ten wygra 🙋‍♂️

A może bardziej merytorycznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198
26 minut temu, Vitasem napisał:

A może bardziej merytorycznie?

Zapowiada się mokra i zimna końcówka roku czy też jesień a rzepak tego nie lubi. 

Mówię o Podlasiu, jakbym mógł już bym oral, wał cambella i 15 siew, ale wszystko stoi bądź leży i gnije. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Tomek90 napisał:

Zapowiada się mokra i zimna końcówka roku czy też jesień a rzepak tego nie lubi. 

Mówię o Podlasiu, jakbym mógł już bym oral, wał cambella i 15 siew, ale wszystko stoi bądź leży i gnije. 

Póki co do końca sierpnia na pogodach widzę zero deszczu i slonce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Żartujesz sobie ze mnie ze wierzysz w pogodę do końca sierpnia czy jak? 🙋‍♂️

Mój exotter siany 17 sierpień 4t złapał, znajomy umbertto początek września lekko ponad 3t, technologia procam to samo, nawożenie on saletra 2 tyg przede mną zakończył nawożenie, ja rsm 32

Wiem, że dużo zmiennych tutaj może być ph itp ale ja nie widzę późnych siewów, populacji tym bardziej 🙋‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

od kolegów słyszę w tym roku że późno siany za września sypał lepiej jak w terminie, osobiście w to nie wierzę, widziałem u kolegi rzepak jakos z 3lata temu co dosiewał bo Accord szfankował w sierpniu i dosiewał jakos 15 wrzesnia to dramat na wiosnę, części wegetatywnych dużo (liści, masy) ale mało paków, kwiatów i łuszczyn w konsekwencji... osobiście twierdzę lepiej wczesniej zasiać i skracać o czasie niż za późno, wczesny rzepak skrócić idzie zaś ciepła i dni wegetacji mu nie dokupisz


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    305

Ja w tamtym roku siałem koło 12 sierpnia. To się śmiali że mnie że za wcześnie.  Co do zbiorów to każdy tylko mówi że dobrze sypało ale nikt nie mówi ile. A u mnie póki co Ilona z 2.5 ha niby wizualnie najgorszego kawałka  dała 9.5 tony a reszta stoi i czeka na pogodę.  Ojciec u siebie  siał po 20 Sherlocka to średnia 2.5t/ha gdzie agrotechnika na takim samym poziomie co u mnie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
24 minuty temu, proxy8441 napisał:

od kolegów słyszę w tym roku że późno siany za września sypał lepiej jak w terminie, osobiście w to nie wierzę, widziałem u kolegi rzepak jakos z 3lata temu co dosiewał bo Accord szfankował w sierpniu i dosiewał jakos 15 wrzesnia to dramat na wiosnę, części wegetatywnych dużo (liści, masy) ale mało paków, kwiatów i łuszczyn w konsekwencji... osobiście twierdzę lepiej wczesniej zasiać i skracać o czasie niż za późno, wczesny rzepak skrócić idzie zaś ciepła i dni wegetacji mu nie dokupisz

siałem 5 września, średnia 3,3. Inne lata było lepiej, siany był max do 29 sierpnia. W tym sieję koło 20, ale rzadko- 35-40szt. Myślę ze w terminie siewu jest rezerwa plonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj