yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

lonoh    194
23 godziny temu, Mich9 napisał:

Kws derrick pewnie, u mnie 4,4 tony. Mieszańce są przereklamowane 😁 Obsada 25-35 sztuk, jeszcze troche i za rok wycofają tą odmianę

U mnie Derrick 4,8 tony z ha, u znajomych od 4,2 do 5,2 tony.Okolice Wrocławia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
8 minut temu, mraukot napisał:

No nie wiem, nie wiem... Moshus siany we wrześniu, średni plon z 95 ha. ponad 10 t/ha. Raczej niemożliwe przy siewach listopadowo - grudniowych 🤔

U klimowicza?

Na pewno na plus, mniejsza presja chorób.

Jak plony rapsu?

Edytowano przez pasio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
pasio napisał:

8 minut temu, mraukot napisał:

No nie wiem, nie wiem... Moshus siany we wrześniu, średni plon z 95 ha. ponad 10 t/ha. Raczej niemożliwe przy siewach listopadowo - grudniowych 🤔

U klimowicza?

Na pewno na plus, mniejsza presja chorób.

Jak plony rapsu?

Tak, u Klima 😁 Byłem z rapsem i gadałem z głównym magazynierem, to tak mi mówił.. Raps wyszedł mi średnio 3,7 t/ha, z odmian typowo "kiłowych" (Mendelson i Alibaba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

U nas ci co przesiewali rzepaki po ulewach we wrzesniu kosili po 4 tony a ci co siali w optymalnym terminie nie przekraczali 4 ton

I jak to wyjasnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

Panowie mam pytanie, pszenica ścięta, słoma oczywiście została na polu i teraz strategia jest taka. 400 kg wap-magu i oprysk bakteriami ( zostało mi tego trochę to muszę zużyć ) potem brona talerzowa i teraz nasuwa się pytanie npk, sól potasowa i azot pod pług czy może najpierw orka i dopiero potem nawóz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

ja npk i azot daje na ściernisko ,masz gotowe ścieżki  i lepiej jak nawóz jest na całym profilu glebowym a nie tylko na 10cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
matek89121 napisał:

ja npk i azot daje na ściernisko ,masz gotowe ścieżki  i lepiej jak nawóz jest na całym profilu glebowym a nie tylko na 10cm

też tak robiłem, ale w tym roku uprawiamy zaraz za kombajnem, a polifoski jeszcze nie było. polifoska poleci na talerzowke i później zrobię druga talerzowke. teraz dłużej zapinam siewnik niż sieje nawóz ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

panowie, takie domiany rzepaku mam dostępne u siebie na miejscu: Aganos, florida, Alabama, Aniston, cadran, Copernicus. Co byście z tego polecili albo właśnie nie polecali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25
30 minut temu, matek89121 napisał:

ja npk i azot daje na ściernisko ,masz gotowe ścieżki  i lepiej jak nawóz jest na całym profilu glebowym a nie tylko na 10cm

no i właśnie chyba tak zrobię, talerzówka, nawóz, pług, uprawa i siew 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Która zaprawa będzie lepsza Lumiposa czy Buteo Star ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Azot dajecie w jednym terminie z npk? I co najlepiej podac, mocznik? Chce w tym roku wszystko pod talerzowke dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
1 godzinę temu, Arek napisał:

Która zaprawa będzie lepsza Lumiposa czy Buteo Star ?

Lumiposa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
1 godzinę temu, Zetix napisał:

Azot dajecie w jednym terminie z npk? I co najlepiej podac, mocznik? Chce w tym roku wszystko pod talerzowke dać

kiedys dawałem 100kg mocznika pod agregat, teraz daję 100l rsm z doglebówką

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

Chcę zasiać po raz pierwszy rzepak :D Będzie on po jęczmieniu ozimym i jarym. Klasa ziemi od 3a do 4b. Chcę zasiać po 15 jeśli pogoda pozwoli. Jestem z podkarpacia i zastanawiam się nad odmianą. Na oku mam LG Absolut. Ktoś jest z podkarpacia i może coś doradzić? Ziemia nie widziała rzepaku przynajmniej 5 lat. Najbardziej zwracam uwagę na plon, zimotrwałość, pękanie łuszczyn i by wczesno dojrzał. Plon jaki chciałbym osiągnąć to 4+ jeśli pogoda pozwoli.

Miłe byłyby jeszcze porady odnośnie odchwaszczania co lepiej przedwschodowe czy powschodowe, czym i w jakiej ilości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127
Macie może jakieś rady dla początkującego w uprawie rzepaku ? Pole nigdy nie widziało rzepaku. klasa 3 i 4. obornik dawany rok temu( w tym też mogę dać ), pH 6 zasobności pk średnie. Odmiana Chrobry będzie spoko ? Jakie nawozu dać pod agregat i kiedy pryskać od chwasta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

chwasty najlepiej zwalczać doglebowo ( najlepiej żeby zrobić to wilgotnych warunkach ). nawóz to myślę że 300 kg polifoski 6 chyba że dasz ten obornik to możesz trochę zejść z dawki. Jeśli chodzi o azot to każdy robi to inaczej, niektórzy jak dają obornik azotu już nie dają, niektórzy jeszcze trochę podsypują, ale w przypadku kiedy nie dasz obornika to zdania też są podzielone, mocznik pod agregat w dawce około 80 kg, saletrosan 100-130 kg na 6 liścia, rsm razem z doglebówką. Myślę, że najważniejsze żeby ten azot podać... na rok temu tego nie zrobiłem ( tylko 15 kg N na jesieni )i pole było czerwone, ale wiosna 180 N dorba ochrona pogoda w miarę i dał te 3,8 ale miał potencjał na o wiele więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj