yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3883
lonoh napisał:

24 minuty temu, slawek2209 napisał:

Kws Derric 4.3 t sprzedany .Wilgotność 6.6.Rzepak kuzuna.Nie wyglądał ale plon bardzo dobry.Myślę że warto go polecić.Gleba też 3 do 4 klasa glinki

okolice Wrocławia Derrick od 4.2 do 5.2 wsród znajomych w tym roku.W ostatnich 3 latach strasznie stabilnie plonuje ta odmiana i co roku bije na łeb mieszańce

sąsiad go sieje od 3 czy 4 lat, chwali bardzo. e tym roku też mu sialem. zapytam po żniwach jak wypadł


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
24 minuty temu, matek89121 napisał:

ostatnio na skupie widziałem jednostkę invigor 1188 o wadze 14.1kg to musi być dopiero dzik pod względem wielkości nasion 

3 lata temu zamówiłem KUGE I półkarła SENSEI  , to kuga miała 15,6 kg , a sensei 6,3 kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23
2 godziny temu, Tipik napisał:

Panowie ktos poleci jakieś odmiany rzepaku? Centralna Polska klasa 3? Czytam i mysle nad ambasadorem i Sherlockiem. ? 1 raz chce zasiać rzepak. Na tej działce w tamtym roku pszenica oddala kolo 9t w tym roku tez zapowiada się na 9. 

Polecam KWS FELICIANO 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tipik    7
8 godzin temu, Siemanr1 napisał:

Polecam KWS FELICIANO 

Jesteś z łódzkiego? Jak planowanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
11 godzin temu, Siemanr1 napisał:

Polecam KWS FELICIANO 

A ja nie. trezzor tona więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

W czerwcu 3l :D. Rzepak był ładny, na koniec go upaliło. Felek bardziej wrażliwy na niedobory wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16

A kosił już ktoś architekta? Jak wypada na tle innych ma ktoś może jakoś porównanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23
6 godzin temu, Tipik napisał:

Jesteś z łódzkiego? Jak planowanie 

Kujawsko-pomorskie ,klasa ziemi 3-4 przeważająca 4a ,4b .plon jeszcze dokładnie nie znany 4 -tony napewno jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
pasio napisał:

W czerwcu 3l :D. Rzepak był ładny, na koniec go upaliło. Felek bardziej wrażliwy na niedobory wody

Serio ? u mnie w czerwcu ok. 90 litrów, lipiec jak narazie też 90 l. (rano wlało 13 i .uj, po robocie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

U Was w Tg padało, u nas nic. Dla przykładu 16 lipca mieliście zlewę, u nas ani kropli. Ale może i lepiej. Wczoraj wieczorem skończyliśmy, w nocy padało. Jak plony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

16 lipca spadło 70 mm, a 7 km. dalej na Ptakowicach ani kropli ! Rzepak stoi nie ruszony, wczoraj po południu coś tam powyjeżdżały kombajny, ale plony raczej bez rekordów 🤔


edit : 17 lipca była u nas ta ulewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200
17 godzin temu, yacenty napisał:

sąsiad go sieje od 3 czy 4 lat, chwali bardzo. e tym roku też mu sialem. zapytam po żniwach jak wypadł

Zamówiony derrick, zobaczymy co bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
mraukot napisał:

pasio napisał:

W czerwcu 3l :D. Rzepak był ładny, na koniec go upaliło. Felek bardziej wrażliwy na niedobory wody

Serio ? u mnie w czerwcu ok. 90 litrów, lipiec jak narazie też 90 l. (rano wlało 13 i .uj, po robocie)

u was 90+90 a u mnie 17+66, 180 a 83 subtelna różnica


karola134 napisał:

A kosił już ktoś architekta? Jak wypada na tle innych ma ktoś może jakoś porównanie? 

u mnie zielony masakrycznie, ambasador już sprzedany


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

A jak po deszczu podług innych zbóż schnie rzepak? Bo wiadomo owies wyschnie szybciej od np. pszenżyta a jak będzie z rzepakiem? Uprawiam go po raz pierwszy i stąd takie pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sorry, pomyliło mi się, w czerwcu 80 l. Apropo's lipca, to po zlewie z soboty 17. 07. wczoraj nie było praktycznie śladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Obecnie z kws rzepaków niema nic ciekawego, Alvaro ostatnia z dobrych odmian z tej hodowli. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
1 godzinę temu, rafal3939 napisał:

Zamówiony derrick, zobaczymy co bedzie

Gdzie i jaka cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    21

U mnie np kws umberto bardzo dobrze oddało bo trochę ponad 4 tony. Przy wilgotność 7/8

 

Edytowano przez Damian_B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

Obecnie z kws rzepaków niema nic ciekawego, Alvaro ostatnia z dobrych odmian z tej hodowli. 

Mi Kws Ricardo 5t dolatywało miejscami na lepszych kawałkach ale więcej tego nie posieje za wysokie na grzyba chyba dość podatna bo 2 zabiegi na płatek i czerni wyskoczyło trochę. Drugi zabieg lance chowały się w rzepaku ale na mozaice wytrzymał. Gdzie pasy najgorszego piachu nie dał rady. Źle nie wypadł 4,2 średnia z 8h mozaika.

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj