yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Gość   
Gość
3 godziny temu, Tomek90 napisał:

co to jest avg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszt135    11
1 minutę temu, gustaww napisał:

co to jest avg?

nie średnio? Skosił ktoś jakieś pole, jakie plonowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200
9 minut temu, disel16v napisał:

Czy warto dopłacać do Buteo start ? Czy wziaść tylko SCENICA i doprawić imidachlopryd'em? Dopłata niby nie wielka ale czy to będzie faktycznie pełna dawka zaprawy to wątpliwe. Czytałem gdzieś że bardzo skąpią tych zapraw.

mam zasianą ilone zaprawiana tylko scenic i niczym nie różni się od tych co kupowali zaprawiane ziarno innymi, smietka była tylko na kilku roślinach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

Gdyby to był cruiser to bym jeszcze dopłacił ale obserwuje fora i róznie opinie chodzą o buteo. Doprawię końską dawką imidachloprydu i powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, tomaszt135 napisał:

nie średnio? Skosił ktoś jakieś pole, jakie plonowanie?

U mnie z 1 ha koło 4t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108

Czy ktoś z was praktykował nawożenie gnojowicą wiosną pogłównie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
4 godziny temu, Tomek90 napisał:

Tak, jutro śmiało można wjeżdżać. 

Badane o 13 było. 

Masz jakieś ceny ? U nas elewar chyba jeszcze nie zapodal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26

Panowie, jak to jest z nasionami kwalifikowanymi rzepaku. Kupując jakieś nasiona i siejąc je w tym roku tak naprawdę siejemy nasiona zebrane w 2020? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, tomaszt135 napisał:

Czyli nieźle, 

skosiłem tylko 2 działaczki na górkach, w dolinie lepszy rzepak ale jeszcze za mokry, nie ukrywam że ścieżki troszkę zieleńsze a wiatry to prawie na Max zmniejszone, obroty mlocarni na 600 . Z plonu jestem zadowolony ale skupy same nie wiedzą ile zapłacić i boja sie ryzykować skupując za srednia z matifa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327
Hubert10624 napisał:

Panowie, jak to jest z nasionami kwalifikowanymi rzepaku. Kupując jakieś nasiona i siejąc je w tym roku tak naprawdę siejemy nasiona zebrane w 2020? 

oczywiście że z 2020 roku nikt nie jest w stanie świeżych zrobić na czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458

Dziś koszony rzepak wilgotność 8,2 , olej 42,7 . Plonu jeszcze nie znam dokładnie ,bo trochę zostało do koszenia , ale to co było zważone i to co zostało , to średnia wyjdzie gdzieś 3,5 - 3,7 tony . Troszkę więcej się spodziewałem . Ale z drugiej strony jak by doliczyć to co dali za grad , to by się ocierało o 4 

IMG_20210719_162512.jpg

IMG_20210719_171438.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

Buhahaha,kupiłem dzis dobra odmiana,ale zostało z tamtego roku,cruzerem zaprawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, mysza103 napisał:

Dziś koszony rzepak wilgotność 8,2 , olej 42,7 . Plonu jeszcze nie znam dokładnie ,bo trochę zostało do koszenia , ale to co było zważone i to co zostało , to średnia wyjdzie gdzieś 3,5 - 3,7 tony . Troszkę więcej się spodziewałem . Ale z drugiej strony jak by doliczyć to co dali za grad , to by się ocierało o 4 

IMG_20210719_162512.jpg

IMG_20210719_171438.jpg

jeśli nie tajemnica  gdzie oddałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458

To co nakosiłem to kontrakt przez firmę ŁOCHPOL , a to co mi zostało ta sprzedaż na wolnym rynku ,też do nich , na dziś płacili 2400 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275
52 minuty temu, aprochota napisał:

oczywiście że z 2020 roku nikt nie jest w stanie świeżych zrobić na czas

Normalnie że da radę, po pierwsze nie są robione u nas,nie z naszegonkraju jest nasiono na siew, np południe Europy,po drugie jak nawet u nas to są cięte dwuetapowo, niestety strata większa ale wcześniej i nasiona nie są dosuszane glifostaem. 

15 minut temu, monstrer napisał:

Panowie jakie ceny na skupach ..bo zanosi się na DOBRY ROK

Dobry rok hmmm chyba u Was,więc cieszyć się bo  u nas na Kujawach mlócą i plonu narazie nikt powyżej 3 nie osiągnął a wyglądały na rekordy te rzepaki, fakt były dosuszane u tych co byłem i dopiero początek dziś zaczęli, ale ziarno drobne i nadmiar deszczu, równa się choroby grzybowe, aż się obawiam końcem tygodnia w mój wjechać, ale narazie cierpliwie czekam bo nie dosuszany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108

Czy ktoś z was praktykował nawożenie gnojowicą wiosną pogłównie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26
27 minut temu, Xerkses napisał:

Czy ktoś z was praktykował nawożenie gnojowicą wiosną pogłównie ?

Jedynie w pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254
10 godzin temu, d4rek napisał:

Masz jakieś ceny ? U nas elewar chyba jeszcze nie zapodal

2350, - elewar i już pchają. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

image.png

Wczoraj było 2520, dziś jest 2410 :P Chyba sam tą Finladnię wypiję


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
9 godzin temu, mysza103 napisał:

To co nakosiłem to kontrakt przez firmę ŁOCHPOL , a to co mi zostało ta sprzedaż na wolnym rynku ,też do nich , na dziś płacili 2400 brutto

Skup w miejscowości Niegosławice? Ja też z okolic Pińczowa ( południowa strona )  ale u mnie rzepak jeszcze potrzebuje z 7 do 10 dni. Dolne łuszczyny jeszcze zielone i miękkie ziarno. Ciekawe jak Centrala Nasienna w Pińczowie będzie płacić. Narazie nikt nie dzwoni... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj