yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Krzysw5    8
3 minuty temu, MFrolnik26 napisał:

Poczekaj na pioruna

Czyli rozumiem że nie czekać tylko dziś ruszać.  Dzięki 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

rzepak kończy kwitnąć i przydało by sie teraz czyms popryskac od szkodników, tylko czym? na "mądrych" stronach internetowych piszą ze teraz powinno sie zwalczać chowacz podobnik i pryszczarek kapustnik tak? Inazumą juz raz robiłem w tym roku i wiecej nie mozna według etykiety wiec wyczytałęm ze moze Los ovados albo mospilan (acetamipryd) a może Mavrik Vita  (perytroid) co polecacie i czym wy pryskacie?

Edytowano przez dzikiWschód
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Tomek90 napisał:

Niczym, zrobiony szkodnik razem z fungicydem na opadanie płatka. 

ostatni zabieg robiłem jak rzepak zaczynał kwitnąć dobre 2 tygodnie temu, poszła grzybowka i coś na szkodanika a teraz nie powinno się coś dac na zielona łuszczyne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powinno dać się spokój roślinie 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Dziś poszło t5, za tydzień glifosat i połowa czerwca żniwa 

  • Haha 3
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908
1 godzinę temu, Mikua napisał:

Dziś poszło t5, za tydzień glifosat i połowa czerwca żniwa 

Ty tak serio??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

2 tyg temu rzepak na opadanie zrobiony pictorem+śmierdziuch. Praktycznie w 95% procentach już przekwitł. Chciałbym poprawić na szkodniki bo jest trochę chowacza i za jednym wjazdem dorzuciłbym coś na choroby. Mogę dać teraz tebukonazol i jaka jest bezpieczna dawka?

Jak to jest z okresem karencji na triazole w rzepaku? Na wschodzie było spore opóźnienie w wegetacji ale rzepak tak jakby narobił i jakoś szyby przekwitł. 56dni karencji to trochę sporo na rzepak w tej chwili.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Panowie ile roślina przy normalnej obsadzie,(populacja50-60 roślin, mieszaniec 30-40 roślin /m2) powinna mieć zawiązanych luszczyn by osiągnąć te 4 t/ ha?? 

Edytowano przez pabloooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Kurla już zaczyna się liczenie jak w temacie pszenicy pieterek 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25

W temacie siewu !!! Siewnik do rzepaku i później wszystkiego to koszt około paru tysięcy do 10 tyś max. Sam mam AMAZONE SPECIAL D7 II 30 i powiem tak BAJKA.  Kupując na program np. polski ......daleko mu do zachodniego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Porównujesz najtańszy polski produkt do światowego lidera producenta maszyn. Nie wierzę  że nowy  polski siewnik na pełnym wyposażeniu jest gorszy niż 15 letnia amazonka. Różnice czujesz bo może z konnego się przesiadłeś.  Replice stopkowe bez kółek dogniatających średnio się nadają do siewu rzepaku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Myślę ze Polski byłby lepszy jeśli miałby kółka kopiujące z hydraulicznym dociskiem redlic talerzowych. Ogólnie najlepszy siewnik do pottinger z górnym wysiewem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Ja ma Amazon d8 special i sobie chwale siew rzepaku. Sieje co każdy lejek około 3kg w tym roku spróbuję co drugi zobaczę różnice jaka będzie. A pytanie o gnój kurzęcy ile dajecie pod rzepak pod pług i czy npk rzucacie na wierzch. Będą wozić mi kurzaka niebawem i muszę to policzyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
10 godzin temu, pabloooo napisał:

Panowie ile roślina przy normalnej obsadzie,(populacja50-60 roślin, mieszaniec 30-40 roślin /m2) powinna mieć zawiązanych luszczyn by osiągnąć te 4 t/ ha?? 

A ile u siebie naliczyłeś ? , bo mi by się nie chciało . Toż to by trza się nauczyć liczyć gdzieś do 10 - 15 tysięcy , bo tyle by wychodziło na m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Dnia 2.06.2021 o 10:44, gustaww napisał:

Przecież Poznaniak Polonez to nie jest stary sprzęt, zapewne ma skrzynię bezstopniową i koła do drobnego wysiewu. Mój z 2018r może zejść do 1,5kg ha więc Twój też zejdzie. Nie kombinuj z kaszą ani innymi pierdołami tym bardziej że robisz to pierwszy raz i szkoda zainwestować kasę i stracić bo się coś nie uda. Ja najmniej siałem 2,6kg na ha co rurkę.

Tak wyglądała obsada co rurkę, wysiew kuga 2,6kg/ha 

 

Jakie masz ustawienia na skrzyni z boku? Zastawki na aparatach jak ustawiłeś ( na który " dołek kwadratowy"? ) . Dzwignia denek ( ta od lewego koła ) to pewnie na 1. 

Ja mam wprawdzie poznaniaka 2012 ale coś musze zmienić w ustawieniach, bo siejac co każda rurka usawiajac na 1.7 na skrzyni bezstopniowej mam 2.5 kg a już jak dam 2.5 to sieje 4 kg :/ . Myśle o zmianie ustawien tych zastawek nad aparaatami, napisz jak u siebie ustawiłeś... Jeśli ktoś jeszcze ma takiego Poznaniaka niech napisze jak ustawia i jakie są wyniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Ile ziemia jest w stanie przetrawić kompostu? Mam nieograniczone ilości kompostu i zastanawiam się ile dać pod raps? Jak kompost lepiej się przerobi? Na pryzmie czy wymieszany z ziemią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282
Marl napisał:

Ja mam wprawdzie poznaniaka 2012 ale coś musze zmienić w ustawieniach, bo siejac co każda rurka usawiajac na 1.7 na skrzyni bezstopniowej mam 2.5 kg a już jak dam 2.5 to sieje 4 kg  . ...

nie rozumiem. ustawiasz zgodnie z tabelą i się nie zgadza w próbie kręconej? czy na polu oszukuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj