yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mich9    671
6 godzin temu, Jarek22B napisał:

Panowie czego może być to efekt? Mianowicie boczne rozgałęzienie jeszcze nie wyszły a już pąki pomarańczowe

Nie wiem czy na zdjęciu dobrze wi

IMG_20210515_114239.jpg

Zimno, normalna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867
Mecha napisał:

@yacenty o której niektórzy najpóźniej kończą zabiegi w rzepaku? Nie mam na myśli jechać z rana. Dla mnie może to być środek nocy.

ja w swoim ogródku o 21-22, ale ci więksi koledzy to jak widzę i słyszę to ładują do 3-4 w nocy. pryskanie kwitnącego rzepaku o 15, 16 czy 17 to dla mnie przejaw ignorancji i cwaniactwa ze strony "rolnika". a jak widzę opryskiwacz w kwitnącym rzepaku o 13 to mówię na głos debil

  • Like 2

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
7 godzin temu, yacenty napisał:

kur... tyle sie mówi o psczołach i nagle wpada @Mecha ze swoimi pomysłami aby pryskać rzepak z pszczołami. Kur... gościu, jak ty zdałeś egzamin na opryskiwacz? Kto Ci go dał?

Ale on się pytał czy ktoś wykonywał zabieg przed oblotem . W sensie że bardzo wcześnie rano.

  • Like 2

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

wcześnie rano nie ma sensu, jest punkt rosy i z roślin będzie się lała woda, wszystko spadnie na ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
8 minut temu, robercikj100 napisał:

Ale on się pytał czy ktoś wykonywał zabieg przed oblotem . W sensie że bardzo wcześnie rano.

https://www.agrofoto.pl/fakty/polska/rolnik-oskarzony-o-otrucie-ponad-7-5-mln-pszczol,107168.html
5 rano

19 minut temu, yacenty napisał:

ja w swoim ogródku o 21-22, ale ci więksi koledzy to jak widzę i słyszę to ładują do 3-4 w nocy. pryskanie kwitnącego rzepaku o 15, 16 czy 17 to dla mnie przejaw ignorancji i cwaniactwa ze strony "rolnika". a jak widzę opryskiwacz w kwitnącym rzepaku o 13 to mówię na głos debil

15,16,17 przy barowej pogodzie nie jest jeszcze tak bardzo źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867
38 minut temu, robercikj100 napisał:

Ale on się pytał czy ktoś wykonywał zabieg przed oblotem . W sensie że bardzo wcześnie rano.

Jeśli taki kontekst to przepraszam @Mecha za reakcje i za moja wypowiedz, byłem przekonany ze chodzi o pryskanie przed zakończeniem oblotu czyli po południu a nie w nocy czy wczesnym rankiem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
32 minuty temu, Zigi94 napisał:

wcześnie rano nie ma sensu, jest punkt rosy i z roślin będzie się lała woda, wszystko spadnie na ziemię

I tak chyba pojadę podobnych opadach na wilgotne ale nie mokre rośliny. Nie będę czekał do czerwca a na to się zapowiada. Myślę nad 150-200l wody. Końcówki płaskostrumieniowe 02 lub 2 strumieniowe 025 eżk i adiuwant silikonowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

@Mich9 na szybko przejrzałem artykuł i nie znalazłem tam wzmianki że rolnik robił oprysk o 5 rano. Poza tym poleciał fosforoorganikiem który to nawet nie maial rejestracji w rzepaku. 

Myślisz że np. mospilan też by tak podziałał ?

Druga sprawa to rosa przy takich wczesno rannych zabiegach 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

@yacenty nie mam żalu jesteśmy ludźmi, a trochę dużo ostatnimi czasy takiego chamstwa że nawet zdjęcia wrzucają jak psikają w dzień "patrzcie jakiygo mum fynta"

2 minuty temu, robercikj100 napisał:

@Mich9 na szybko przejrzałem artykuł i nie znalazłem tam wzmianki że rolnik robił oprysk o 5 rano. Poza tym poleciał fosforoorganikiem który to nawet nie maial rejestracji w rzepaku. 

Myślisz że np. mospilan też by tak podziałał ?

Druga sprawa to rosa przy takich wczesno rannych zabiegach 

Odnośnie takich zabiegów to duże gospodarstwa zauważyłem tak robią ale nie widziałem ich w rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ile powinno się zużyć wody podczas oprysku grzybowego u mnie wychodzi 220 l/ ha czy to nie za mało ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz067    5

Czy protiokonazol i azoksytrobina po 125g będzie ok na płatek i co na robaka inazuma poszła już dwa razy? Na razie zapowiada się że pogoda może nie pozwolić w ciągu najbliższych kilku dni wykonać zabieg a co jesli płatki opadną, patrząc na rośliny nie wiem czy przekrocze 2.5t będzie sens robić jeszcze zabiegi opryskiwacz tylko 10m nie na robię więcej szkód niż to warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie dodajecie do zabiegu na płatka adiuwanty ? warto dodać ? 

 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867
40 minut temu, plapla123 napisał:

Ile powinno się zużyć wody podczas oprysku grzybowego u mnie wychodzi 220 l/ ha czy to nie za mało ?.

zawsze daje 200l w zbożach i rzepaku i nie widze problemu, więcej dawałem tylko w dużych ziemniakach, wtedy dochodziłem do 400

31 minut temu, mich18 napisał:

Panowie dodajecie do zabiegu na płatka adiuwanty ? warto dodać ? 

 

Ja dodaje wtedy jak robię zupy, jak leje tylko 1-2 środki to nie dodaje, szczególnie teraz na płatek.

9 godzin temu, przem64 napisał:

Aby powstał efekt synergii.  Obie substancje się uzupełniają i zwiększają działanie.  A po co np. Bayer w swoim produkcie Prosaro w pszenicy na T3 rekomenduje owy produkt przez wielu uważany na jedną z najlepszych rozwiązań na rynku. 
2 razy już stosowałem technologię dwu zabiegową na płatek tj na początku kwitnienia ( nie mylić na zielony pąk ) oraz na końcu gdy już pojawiały się pierwsze łuszczyny. Dodatkowe wjazd oraz koszt zabiegu dawał zwyżkę plonu czyli był sens ponosić dodatkowe koszty.
Technologia która była kiedyś zastosowana przez mnie 

Początek kwitnienia Yamato póżniej Propulse, drugi raz to Propulse później tebu + prochloraz w tym roku poszedł już Propulse i (...) ??? 
 

Efekt synergii między dwoma triazolami? trochę ciekawe.

Rzuciłem okiem i rzeczywiście, ale przypadkiem nie jest tak, ze  to środek dedykowane na ochronę kłosa zbóż?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Ja daje na płatek od 19 do 22 godziny 300 litrów wody ,jak zaczynają się robić lekko wilgne 200 litrów , ale wole do 22 kończyć i rozbić na dwa dni zabiegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem64    28

Owszem środek dedykowany na ochronę kłosa w zbożach, podałem go tylko jako przykład. 
Odnośnie rzepaku. Jest efekt zwiększonej skuteczności nawet wśród zastosowania dwóch triazoli gdyby nie miało to racji bytu nikt by tego nie stosował. <każdy triazol działa inaczej, na inne grzyby itd.>
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16
9 godzin temu, kellyq napisał:

Płatek zrobiony, pt264 na równo z maską 30-tki. U mnie jak liczyłem to tak 12-14 bocznych, a niektóre boczne potrafią się jeszcze rozgałęzić. Są też taki i po 18 bocznych ale to przeważnie tam gdzie więcej luzu było między roślinami. Zawiązuje od samego dołu. Na razie jestem zadowolony. Myślałem że gorzej potłucze ciapek ale nawet chyba jutro już nie będzie znać. Tylko tam gdzie cofałem to trochę połamał. Bawicie się w jakieś folie pod spód traktora? Bo ja widzę duży pozytyw w tym, przynajmniej w przypadku małych traktorów.

Folia za cienką ja dawałem pod mtz niebieska plandeka ta tania i się porwała fajna sprawa mniej się urywal czubki do puki sie plandeka nie porwala ,trzeba naprawdę coś solidnego dac najlepiej taka solidna plandeka jak na przyczepę i będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, yacenty napisał:

kur... tyle sie mówi o psczołach i nagle wpada @Mecha ze swoimi pomysłami aby pryskać rzepak z pszczołami. Kur... gościu, jak ty zdałeś egzamin na opryskiwacz? Kto Ci go dał?

k**wa a kto zdaje egzaminy na kurs płacisz siedzisz 2 dni po 4 godzin i masz już zaliczony egzamin liczy się tylko kasa i jeszcze raz kasa .

Jak by nie patrzeć z tego co zauważyłem w d*pie maja pszczoły pryskają już od 16 .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Plandeka pod ciągnikiem mnie j obrywa rzepak ,ale bardziej kładzie więc wole bez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
3 godziny temu, Mich9 napisał:

Zimno, normalna sprawa

Podchodzi to pod ubezpieczenie? 

 

 

IMG_20210515_114239.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Rzepak potraktowany Asahi jest mniej podatny na żerowanie pryszczarka kapustnika wzmacnia łuszczyny badania wykonali Czesi tak w etykiecie pisze może by wypróbować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak samo jak wapń, krzemionka itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

No własnie krzem.Stosował ktoś Barier si ca w rzepaku?

Edytowano przez SAUTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Jakby wszystko puściło było by 8 ton

Serio pytam bo mam tego sporo w dolnej parti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj