yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cackiD    14
34 minuty temu, adam19750609 napisał:

Lch na dzień 6 mają.. Za kolano delikatnie

IMG_20210506_122423.jpg

Dziś robione zdjęcie , świętokrzyskie, palik ma 90 cm.

IMG_20210508_170720.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
mysza103 napisał:

2 godziny temu, miwigos napisał:

Rzepak jak zaczyna kwitnąć to już nie pobiera składników z ziemi, tyle wałkowane co roku azot do końca marca ,jeszcze lepiej do połowy marca

Nie powinien pobierać , bo jak rzepak kwitnie to azotu z gleby powinno już być resztki , ale jak mu ktoś da asa przed samym kwitnieniem , to ten rzepak dalej będzie pobierał azot , skoro będzie miał go pod dostatkiem . Efektem tego , a raczej skutek uboczny , bo rzepak się bedzie ciągle odnawiał  .

Dokładnie tak 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    552

takie mam pytanie będziecie dawać jakiś zabieg od grzyba teraz na zielony pak np. tazer  czy sobie darować na opadanie kwiatka mam propulse i co jeszcze można dodać na płatka zimie  mam1-2 klasa i rzepak wygala ładnie i można walczyć o plon w tym roku ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Fungicyd już poszedł, ale trochę takich pięknieć się trafia. Poradzi sobie z takimi nie za dużymi, po przymrozkach? Czy to już zauważalny spadek plonu może być?

 

IMG_20210508_095847.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
Napisano (edytowany)
13 minut temu, Roxer napisał:

Fungicyd już poszedł, ale trochę takich pięknieć się trafia. Poradzi sobie z takimi nie za dużymi, po przymrozkach? Czy to już zauważalny spadek plonu może być?

 

IMG_20210508_095847.jpg

Zaden spadek plonu.. to pekniecie wygląda jak nie po przymrozku, a malej ilości  boru

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

i trzy miejsca ukucia chowacza , łodyga pewnie pusta w srodku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
28 minut temu, strzechu napisał:

i trzy miejsca ukucia chowacza , łodyga pewnie pusta w srodku?

Chowacz jeszcze teraz by miał naloty? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czterozębny to co ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
yacenty napisał:

20 pędów bocznych z pączkami 

Norma przy odmianach tej chodowli, u mnie jest to samo od kilku lat, ale przymrozki i woda plon weryfikuję, ale myślę że hybrydy są te najlepsze chociaż nie którym się nie udają LG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, mathewc385 napisał:

Słuchajcie dzisiaj w sklepie z śor usłyszałem coś takiego od doradcy. Żeby do zabiegu na opadanie płatka dać 0,25l Tytanitu. Zapytałem w jakim celu.  A doradca na to, że w celu pogrubienia ścianek łuszczyn, że chowacz jak będzie próbował przegryźć łuszczycę to będzie miał ciężej. Co o tym myślicie? Pierwsze słyszę o czymś takim, ale pomysł wydał mi się "teoretycznie" logiczny.

To samo słyszałem o krzemie u gościa który tym krzemem handluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Tak sobie pomyśleć żeby dać te wszystkie, krzemy, tytanity, kwasy humusowe, mikroelementy, bor na kwitnienie, 5 grzybówek jak co nie którzy tu piszą, rsmu i mocznika po kilka razy do zbiornika, to powinien sypać tak minimum 8t/ha przy takim dopieszczeniu, a nie sypie tyle. Robiłem przeróżne plony w rzepaku na różnych ziemiach w różnych warunkach i bez tych wszystkich bajerów z góry, a przez to że rolnicy lubią experymentować to i ta branża kwitnie i handlowcy zarabiają, rolnik nie koniecznie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I pytanie jak to się odbije na naszym zdrowiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    898
Napisano (edytowany)

Krzem nie tyle pogrubia co wytwarza się warstwa krzemianowa między warstwami skórki. To powoduje m.in. trudniejszy dostęp dla szkodników. W Azji jest to popularna metoda w uprawie ryżu. Świetne wyniki również w trzcinach. Na polu typowych upraw polowych w dalszym ciągu strefa badań. Hipoteza jest o ograniczeniu możliwości żerowania szkodników. O ile %? Trudno powiedzieć

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Kubawww napisał:

Zaden spadek plonu.. to pekniecie wygląda jak nie po przymrozku, a malej ilości  boru

Hmm, w sumie wiosną tylko dostał, razem 250g w dwóch dawkach.

 

1 godzinę temu, strzechu napisał:

i trzy miejsca ukucia chowacza , łodyga pewnie pusta w srodku?

Nie sprawdzałem, ale z ciekawości zobaczę

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298
7 godzin temu, pafnucy napisał:

albo rzepak wyrósł, albo....

Bana mu 🤣🤣🤣🤣🤣


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moto999    0

Witam szybkie pytanie, rzepak nie kwitnie jeszcze (Lubelskie). Sąsiad pryska rzepak cypermetryną, mozna tak w dzień? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Jak nie kwitnie to nie ma przeciwskazań. Chyba, że obok jest jakaś roślina kwitnąca i pszczoły to już inna sprawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
17 minut temu, moto999 napisał:

Witam szybkie pytanie, rzepak nie kwitnie jeszcze (Lubelskie). Sąsiad pryska rzepak cypermetryną, mozna tak w dzień? 

Od jakiego robala bo ja też lubelskie. Jadę naczynie wstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moto999    0

Słodyszek się pojawił. No w koło jest mnóstwo drzew kwitnących i obok tego pola co pryskał jest łąka gdzie kwitnie mniszek, ja właśnie byłem u pszczół które są też 100 m od tego pola. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

To nie stawiaj pszczół przy polu sąsiada. Znam takiego jednego co stawia ule praktycznie w samej miedzy, a później jak tylko wyjeżdżam pryskać to jestem nagrywany i zaraz akcja z piorinu. A działkę ma z 60m szeroką, ale musi ule w miedzy postawić. Teraz widziałem obok wielkiego pola postawione pasieki - ciekaw jestem czy temat ustalony z agronomem.

Ja wiem ze pszczoły są potrzebne wszystkim ale pszczelarze też mogą pomagać rolnikom i rolnicy pszczelarzom, trzeba tylko żyć w zgodzie i się dogadać wcześniej.

Żeby nie było - w kwitnący rzepak ruszam po godzinie 20.

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Ule można postawić na działce w odległości z tego co pamiętam 7m od granicy lub bliżej, jeśli jest szczelny płot o wysokości co najmniej 2,5m a wylotki są zwrócone w stronę działki, aby pszczoły przy przelocie nad działka wzniosły cię na 3-4m. I nie dotyczy to tylko działek mieszkalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
Dnia 7.05.2021 o 21:59, yacenty napisał:

Kwestia odmiany i ochrony, a nie samego pictora albo jego braku. Przy sredniowczesnej odmianie pictor + drugi zabieg prochloraz i tebu i koszone przed pszenica srednią odmiana.

Późna odmiana i pictor i koszone w srodku pszenic - pomiędzy srednio wczesną a późną pszenica. Dla mnie zrzucenie stołu albo jego założenie to godzina roboty. Największy problem to zjazd na baze i powrót na pole, bo jak gdzies dalej to i kwestia 2h

A jaki problem kosić pszenicę ze stołem jak wszystko stoi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

spróbuj


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moto999    0
7 minut temu, yacenty napisał:

To nie stawiaj pszczół przy polu sąsiada. Znam takiego jednego co stawia ule praktycznie w samej miedzy, a później jak tylko wyjeżdżam pryskać to jestem nagrywany i zaraz akcja z piorinu. A działkę ma z 60m szeroką, ale musi ule w miedzy postawić. Teraz widziałem obok wielkiego pola postawione pasieki - ciekaw jestem czy temat ustalony z agronomem.

Ja wiem ze pszczoły są potrzebne wszystkim ale pszczelarze też mogą pomagać rolnikom i rolnicy pszczelarzom, trzeba tylko żyć w zgodzie i się dogadać wcześniej.

Żeby nie było - w kwitnący rzepak ruszam po godzinie 20.

Hehe nie stawiam:) mam pasiekę stacjonarną(3 uliki- taki amator). Rzepak też mam. Pytam tylko z ciekawości ludzi mądrzejszych ode mnie, sąsiada na policję nie podam :) Tylko wydawało mi się że pszczoły jakby nagle ucichły i się schowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj