yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Andpol    949

Jeszcze tej nocy maja być mroźno więc jutro oprysk czy za wcześnie po przymrozku?  Terminy gonią a zboża w kolejce czekają do oprysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
20 minut temu, przemek28_28 napisał:

Tak było dziś u mnie rano, -4 łodygi wytrzymały.

Powykręcalo go mocno ale jest Ok. 

FB2629F0-8F91-49BF-B0EC-18E945D86F68.jpeg

łodygi wytrzymały ale po paru dniach będą popękane napewno

z zabiegiem poczekałbym przynajmniej jeden dzień po przymrozku żeby był w nocy ciepły i dzień na regenerację i na drugi dzień a najlepiej trzeci zrobic zabieg


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Napisze w sobotę czy popekal. U sąsiada odmiana inna, wyższy i na jednym polu popekal wczoraj, a niższy na innym polu- cały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Jakie mogą wystąpić skutki oprysku rzepaku po przymrozku tilmorem borem aminokwasami? Może titanitu lub asahi dodać tylko ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
8 minut temu, Andpol napisał:

Jakie mogą wystąpić skutki oprysku rzepaku po przymrozku tilmorem borem aminokwasami? Może titanitu lub asahi dodać tylko ile?

Jak dajesz aminokwasy to juz asahi wedlug mnie nie potrzebne. 

Poczekaj chociaz do jutra, aby od razu go nie stresować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
15 godzin temu, tobago napisał:

Czy po 0,65l Caryxu i 0,6l tebu i mogą być takie efekty? Dodatkowo po zabiegu ciągle chłody do 8-10st, a nocami 2-3, nawet niekiedy przymrozki.
Tak wygląda dwa tygodnie po oprysku. Widać że coś go trzyma. Mocno wyhamował z rośnięciem, łodygę trochę pokręciło i nabrała fioletowego koloru.
Boczne pędy bez większych przebarwień i chyba lepiej rosną jak pęd główny. Starsze liście mocno zielone.
Pozostałości po herbi raczej wykluczam bo tak wygląda na dwóch działkach robionych z 10-cio dniowym odstępem międzyczasie pryskając zboża fungicydami. Po tych zabiegach również był płukany.
 

087ed9b7c2f0d.jpg

0cc10f9eb1cdb.jpg

Czy to efekt przeholowania z dawkami fungicydów w połączeniu z chłodami? Szczerze to nie mam innej teorii.

@yacenty gdzieś czytałem że po tebukonazolu też miałeś podobne przebarwienia.

Zimno mu jest i fosforu nie pobiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To nie brak fosforu tylko caryx przed mrozem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
5 godzin temu, KAROL85 napisał:

Dwa tygodnie temu poszlo 0,5l Artemid (protiokonazol i tebukonazol ) i 0,5 l caramby (metkonazol). Co można teraz zastosować żeby wzmocnić ochronę a nie działać regulująco??

Na oglądałeś się procam alert Lubelszczyzna czy jak?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    904

Teraz impact w połączeniu z baktotarczą p 😅😆

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913
20 godzin temu, Broody napisał:

Jeszcze niewiadomą jest jak będzie wyglądał przebieg pogody a tu takie dalekosiężne plany. A sporo osób nawet pierwszego zabiegu fungi nie zrobiła 😜

Haha bayer i syngenta poklepują po plecach 😀

No dokladnie, mi rzepak uciekł, od jutra bez nocnych przymrozkow ma byc. W górnej czesci łodygi przy pąku białe larwy są. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL85    0
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

Na oglądałeś się procam alert Lubelszczyzna czy jak?? 

Nie bardzo rozumiem??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Kubawww napisał:

15 godzin temu, tobago napisał:

Czy po 0,65l Caryxu i 0,6l tebu i mogą być takie efekty? Dodatkowo po zabiegu ciągle chłody do 8-10st, a nocami 2-3, nawet niekiedy przymrozki.
Tak wygląda dwa tygodnie po oprysku. Widać że coś go trzyma. Mocno wyhamował z rośnięciem, łodygę trochę pokręciło i nabrała fioletowego koloru.
Boczne pędy bez większych przebarwień i chyba lepiej rosną jak pęd główny. Starsze liście mocno zielone.
Pozostałości po herbi raczej wykluczam bo tak wygląda na dwóch działkach robionych z 10-cio dniowym odstępem międzyczasie pryskając zboża fungicydami. Po tych zabiegach również był płukany.
 



Czy to efekt przeholowania z dawkami fungicydów w połączeniu z chłodami? Szczerze to nie mam innej teorii.

@yacenty gdzieś czytałem że po tebukonazolu też miałeś podobne przebarwienia.

Zimno mu jest i fosforu nie pobiera.

Nic mu nie będzie dobrze że w ostatniej chwili dana regulacja to boczne pędy podgonią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260
21 minut temu, KAROL85 napisał:

Nie bardzo rozumiem??? 

Ledwo zrobiłeś jeden zabieg, już chcesz drugi?? No flutriafol czyli impact jak tak bardzo chcesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Ja chcę dać fungi na zielony pąk i myślę co dać bo ochrona ostatni raz szła końcem marca, w zanadrzu mam azoksy i difenokonazol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
3 godziny temu, Zapracowany napisał:

To nie brak fosforu tylko caryx przed mrozem

U mnie bez caryxu tak rzepaki wyglądają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
Przed chwilą, Zapracowany napisał:

A co podałeś?

Nic.. po prostu jest zimno i roslina nie pobiera fosforu przez co mlode liscie robia sie fioletowe. Łódzkie kazdy rzepak wyglada podobnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
19 minut temu, Mecha napisał:

Ja chcę dać fungi na zielony pąk i myślę co dać bo ochrona ostatni raz szła końcem marca, w zanadrzu mam azoksy i difenokonazol.

ja jutro właśnie lecę po 0.5/ha amistar gold dorzucam bo głównie daje mospilan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

I na łuszczynę i na ściętą łodygę :) na 3x fugi na testa a od między Perz od sąsiadów jedną lancą. Po :)

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysw5    8

Czy jutro mogę dać green rzepak + mocznik i siarczan?

Tej nocy ma być +1 a jutro już sporo na plusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj