yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mecha    110

Dylemat nad zabiegiem dziś czy wtorek. Bor, mikro, robal, difenokonazol+ azoksy. T1 było. Wiem że przymrozki, ale potem to już brak pogody. Dziś chociaż sam bor chciałem dać

IMG_20210424_084432.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115
1 godzinę temu, mraukot napisał:

A to słodyszka "likwidujemy" w trakcie kwitnienia ?? 🤔

Tak, slodyszek zapyla ale slabiej niż inne owady co powoduje gorsze zawiązywanie łuszczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
27 minut temu, Mecha napisał:

Dylemat nad zabiegiem dziś czy wtorek. Bor, mikro, robal, difenokonazol+ azoksy. T1 było. Wiem że przymrozki, ale potem to już brak pogody. Dziś chociaż sam bor chciałem dać

IMG_20210424_084432.jpg

Mnie uczyli ze jak maja byc przymrozki to nie pryskac, żeby nie dawać roślinie kolejnego stresu. Poczekać 1-2 dni na regenerację i wtedy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zależy czym pryskać, bor pomoże azot zaszkodzi itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Temu samemu któremu się chce tutaj pisać o tym, czy jak ma być przymrozek w nocy to czy jechać z opryskami.  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
18 minut temu, przemek28_28 napisał:

Mnie uczyli ze jak maja byc przymrozki to nie pryskac, żeby nie dawać roślinie kolejnego stresu. Poczekać 1-2 dni na regenerację i wtedy. 

Tu niema kiedy czekać.

14 minut temu, Zapracowany napisał:

Zależy czym pryskać, bor pomoże azot zaszkodzi itd.

No planuje porter + tazer w najbliższym czasie i jest to niestety dzisiaj lub wtorek

Przed chwilą, loquito napisał:

Temu samemu któremu się chce tutaj pisać o tym, czy jak ma być przymrozek w nocy to czy jechać z opryskami.  

Uważam że mniejsze zło trzeba wybrać, niedobory i choroby, czy stres...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu12    1

Duza szansa jest ze moze popękac łodyga? dodam iz rzepak znajduje sie w dole wiec od wiatru chroniony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Ja mam półkarła to ma słaby wiosenny wigor ale hektar zmieszane nasienie z innym to wystrzelił w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
28 minut temu, Mecha napisał:

 

Uważam że mniejsze zło trzeba wybrać, niedobory i choroby, czy stres...

czy wyrzucenie pieniędzy w błoto, bo przy tych temperaturach skuteczność zabiegów może być znikoma. 

 

11 minut temu, stachu12 napisał:

Duza szansa jest ze moze popękac łodyga? dodam iz rzepak znajduje sie w dole wiec od wiatru chroniony 

To jak jest w dole i od wiatru chroniony to, aż tak go wiatr nie będzie wyginał i przewracał żeby od wiatru mu łodygi pękały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

W takim razie zapobiegawczo aminokwasy i mikro przed przymrozkiem i po przymrozku to samo ale z fungicydem i będzie git. za chwilę takie rzeczy to będą tu standardem, jeszcze rok, dwa. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jeden wie drugi nie, powyżej kolega pytał czy jechać z borem jak w nocy ma byc przymrozek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

I potem rozmawia dwóch takich artystów: ile razy pryskałes rzepak w tym roku no w tym tylko 14 ale w zeszłym to było 22 i plon był🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Ma ktoś absoluta? U was też ma taki szalony wigor, mam obok ambasadora i jest niższy ogólnie w mniejszej fazie a wszystko robione w jednym terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja cię ..... Co się tutaj wyprawia 🤦 Jeden dodaje pyretroid do pyretroidu, drugi mikro i kwasy na płatka, trzeci bierze się za słodyszka jak rzepak kwitnie, czwartemu wiatr łodygi łamie... 🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80

Czy mozna regulatorem wzrostu + gzryb pryskac jak pojawiaja sie paki? Na instrukcji napisane ze pryskac do widocznego pierwszego paka. Oczywiscie nie mozna bylo terminowo i pojawia sie kilka pakow juz. Czy to zagraza plonowaniu czy poprostu antywylegacz nir zadziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80

To fajnie, ale to jest srodek antywylegacz + grzyb nazywa sie Dovvo. Czyli jak chce pryskac na grzyba to nie mam opcji wylaczyc antywylegacz. Co radzicie?

Edytowano przez Cheesburger

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
2 godziny temu, mraukot napisał:

Ja cię ..... Co się tutaj wyprawia 🤦 Jeden dodaje pyretroid do pyretroidu, drugi mikro i kwasy na płatka, trzeci bierze się za słodyszka jak rzepak kwitnie, czwartemu wiatr łodygi łamie... 🤣🤣🤣

Równy  dostęp do internetu i masz🤣

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj