yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3883

nie, teraz przymrozki a za chwile zacznie kwitnąć


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

A ja rozważam(podlaskie)  fungicyd po przymrozku, koniec tygodnia przyszłego, albo jeszcze trochę później. Pozwoli to przesunąć zabieg na płatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Ja sam nie wiem, bo też niby miałem w planie na zielony pąk dac strobiluryne ale kurde zimno i w dodatku przymrozki więc z fungi zrezygnuje (chyba) . Pytanie czy mikro mogę dać jak będzie te około 10C w dzień a w nocy niby nadają 0,2C. No w lesie w tym roku z opryskami jestem. Bo było za mokro a teraz znowu zimno i rób tu coś. 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon8526    0
5 minut temu, ejczbio napisał:

A ja rozważam(podlaskie)  fungicyd po przymrozku, koniec tygodnia przyszłego, albo jeszcze trochę później. Pozwoli to przesunąć zabieg na płatek

A czym będziesz jechać ? 

Wiem że zimno ale po mrozach i tak będę pryskać dr green i dorzuciłbym coś delikatnie na przetrzymanie  .Mam resztki metkonazolu i bym dał 0,2l/ha.A potem to już odpadanie płatka i Propulse mam zamiar dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zielony pąk, a "płatek" to dwie osobne kwestie.. Zabieg na pąk ma mało wspólnego ze zwalczaniem zgn. twardzikowej w fazie opadania płatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon8526    0
1 minutę temu, mraukot napisał:

Zielony pąk, a "płatek" to dwie osobne kwestie.. Zabieg na pąk ma mało wspólnego ze zwalczaniem zgn. twardzikowej w fazie opadania płatków.

czyli nie warto się bawić w ochronę zielonego paka tylko konkretnie uderzyć na opadanie płatka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W sytuacji silnej presji grzybów warto (zwłaszcza w jednym zabiegu z insektycydem na słodyszka), ale nie zwalnia to z zabiegu (lub jego opóźniania) na opadanie płatków przeciwko zgn. twardzikowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
10 minut temu, sajmon8526 napisał:

czyli nie warto się bawić w ochronę zielonego paka tylko konkretnie uderzyć na opadanie płatka ?

Warto zwlaszcza jak masz peknieye lodygi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

w 20 robiłem ale bardziej jako wsparcie po MROZIE

IMG-20200410-WA0027.jpg

IMG-20200410-WA0031.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

A co polecacie nie regulującego? Mi leży tazer ale chyba przyda się coś interwencyjnego np difenokonazol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon8526    0

Dlatego zabieg na zielony pąk wykonam  ponieważ jakieś pęknięcia są  a jesli beda mrozy to beda i większe wiec należało by to zaleczyć.Dwa lata temu dawałem tazer 0.7 litra i ładnie zaleczyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

@yacenty zgłaszasz do ubezpieczalni te uszkodzenia?

Przed chwilą, sajmon8526 napisał:

Dlatego zabieg na zielony pąk wykonam  ponieważ jakieś pęknięcia są  a jesli beda mrozy to beda i większe wiec należało by to zaleczyć.Dwa lata temu dawałem tazer 0.7 litra i ładnie zaleczyło

Ja myślę nad tazer 0.5l i ewentualnie coś dorzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
Przed chwilą, Mecha napisał:

@yacenty zgłaszasz do ubezpieczalni te uszkodzenia?

Przecież napisał  w 20 r 🤦‍♀️😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Azoksystrobina akurat nie jest substancją leczniczą 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon8526    0
1 minutę temu, mraukot napisał:

Azoksystrobina akurat nie jest substancją leczniczą 😉

wiem wiem zapobiegającą :) 

a inazuma  na opadanie płatka będzie dobrym rozwiazaniem czy mospilan ?co w waszych doświadczeniach się sprawdza najlepiej ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
5 minut temu, Kubawww napisał:

Przecież napisał  w 20 r 🤦‍♀️😂

W 20.... Napisał nie w 20 roku. Tak jakbym ja napisał w 3 robiłe. Ktoś przeczyta 3.04, inny w 3 dvpy, a inny w 3 stopniach.... Możliwości multum podśmieujku. 😂

5 minut temu, mraukot napisał:

Azoksystrobina akurat nie jest substancją leczniczą 😉

Dlatego ja planuję dorzucić difenokonazol. Ile najwięcej bory stosujecie w trakcie 1 zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

 

3 minuty temu, Mecha napisał:

W 20.... Napisał nie w 20 roku. Tak jakbym ja napisał w 3 robiłe. Ktoś przeczyta 3.04, inny w 3 dvpy, a inny w 3 stopniach.... Możliwości multum podśmieujku. 😂

Nie skomentuje tego.. twoja poranna wypowiedz juz podsumowała wszystko 😉 

Dziecko by to zrozumiało..

Wróćmy  do meritum o rzepaku ;)

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie w zeszłym sezonie, na płatek szedł Carnadine (acetamipryd) + jakaś deltametryna i o dziwo, było b. mało uszkodzonych łuszczyn (może akurat to zasługa mniejszej presji podobnika i pryszczarka), bo cały maj i czerwiec lało 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon8526    0
1 minutę temu, mraukot napisał:

U mnie w zeszłym sezonie, na płatek szedł Carnadine (acetamipryd) + jakaś deltametryna i o dziwo, było b. mało uszkodzonych łuszczyn (może akurat to zasługa mniejszej presji podobnika i pryszczarka), bo cały maj i czerwiec lało 🤔

Masz racje.Mało uszkodzeń było bynajmniej w moim regionie i na rzepakach które oglądałem  bo sam nie miałem swojego i widziałem że nie było tyle uszkodzeń co w suchym 2019r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
2 minuty temu, Kubawww napisał:

 

Nie skomentuje tego.. twoja poranna wypowiedz juz podsumowała wszystko 😉 

Dziecko by to zrozumiało..

Wróćmy  do meritum o rzepaku ;)

Nie mam zamiaru tłumaczyć swojej porannej wypowiedzi tobie tatusiu. 

Chodziło poprostu o cytat ze strony syngenty. Ja zastosowałem toprex+mikro+robal przed ochłodzeniem jak było ok 20 przez kilka dni. Na chwilę obecną widzę same pozytywy tej decyzji. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj