yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Kubawww    314
7 minut temu, dwdx1906 napisał:

Może i wyszły z mody, ale w ostatnich latach miski były pełne robactwa.

A nie wydaje Ci sie dziwny przypadek.. temperatura 20 + przez 3 dni i brak chowacza...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
1 minutę temu, Kubawww napisał:

A nie wydaje Ci sie dziwny przypadek.. temperatura 20 + przez 3 dni i brak chowacza...??

U mnie dopiero drugi dzień z rzędu jest +10 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
6 minut temu, dwdx1906 napisał:

U mnie dopiero drugi dzień z rzędu jest +10 stopni.

Byly dni w marcu pod koniex byly na początku kwietnia w calej pl..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

było tak , sobota , niedziela i poniedziałek tem.  pod 20st .  Sobota w misce - 0 szt  , niedziela-0 szt. , poniedziałek w południe 1 sztuka , wieczorem - 17 sztuk . tak że nalot zaczął się od poniedziałku w południe . Opryskane w sobotę i resztka w poniedziałek , tylko micro , bo było 0 szt . Teraz przez tydzień w misce pusto , bo chłodno i deszcze , ale w rzepaku znajduję się  sporo chowaczy i słodyszka . Ale co zrobić musi czekać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomala611    10
1 godzinę temu, ZELKOW napisał:

no to trochę przesadziłeś ale nie powinno być tragedii ciepło się zrobi to powinien zazirlenic się ale za wysoki nie będzie

 

Nadgoni spokojnie, trzeba będzie po neidzieli regulować

 

Juz po T1. Tydzien temu było okienko pogodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

teraz jak w tygodniu czyli pewnie wtorek bede chcial rzepak pryskac to musze zrobic regulacje skracanie czyli dam caryx i tebu , na robaka do tego co dołożyć ? a i bor tez moge do tego jakis dolozyc czy borem trzeba pozniej i osobno jechac ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189
warchest napisał:

teraz jak w tygodniu czyli pewnie wtorek bede chcial rzepak pryskac to musze zrobic regulacje skracanie czyli dam caryx i tebu , na robaka do tego co dołożyć ? a i bor tez moge do tego jakis dolozyc czy borem trzeba pozniej i osobno jechac ? 

Jak masz 5 ha to jedź osobno micro jak masz 13,5ha dodaj do wszystkiego coś na zbicie pH i ogień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Rzepak ma dość widoczne pąki czy to na ten czas jest ok czy trochę za bardzo go popędziłem? Skracalem tebu.

IMG_20210418_202910.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
3 godziny temu, Kubawww napisał:

Byly dni w marcu pod koniex byly na początku kwietnia w calej pl..

Tak średnio były, bo 2-3 dni ok. 10 stopni i za chwilę znowu max 5 stopni za dnia. Teraz ma być pół tygodnia wiosny, zobaczymy czy coś przyleci.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2021 o 12:36, adam19750609 napisał:

Lubelskie Lch tylko nawozy dostał jak nie wieje to teraz pada...  Toprex kupiony bor mikro robak. Tylko niewiem kiedy się wjedzie...

IMG_20210417_112844.jpg

Jak pogoda pozwoli, jadę jutro z T1, tydzień temu poszło Opty, bor, aminokwasy, siarczan magnezu i dużo się poprawił, w galerii mam zdjęcie do porównania.

174307385_478072453234715_8802604080677736343_n.jpg

174455200_791845601755570_2367572442377742829_n.jpg

174521565_2558662267773126_465589627269633237_n.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 godzinę temu, lolq1660 napisał:

Jak masz 5 ha to jedź osobno micro jak masz 13,5ha dodaj do wszystkiego coś na zbicie pH i ogień

9 ha mam rzepaku i wolałbym za jednym razem , a co na zbicie ph bo nigdy nie dawałem , w tamtym roku borem jechalem pozniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
Przed chwilą, warchest napisał:

9 ha mam rzepaku i wolałbym za jednym razem , a co na zbicie ph bo nigdy nie dawałem , w tamtym roku borem jechalem pozniej 

Kwasek najlepiej i najtaniej ew. Kup sobie bor z dr greenu tam juz masz zakwaszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189
warchest napisał:

1 godzinę temu, lolq1660 napisał:

Jak masz 5 ha to jedź osobno micro jak masz 13,5ha dodaj do wszystkiego coś na zbicie pH i ogień

9 ha mam rzepaku i wolałbym za jednym razem , a co na zbicie ph bo nigdy nie dawałem , w tamtym roku borem jechalem pozniej 

To tylko taki sarkazm był, jasne że lepiej połączyć, na zbicie pH kwasek cytrynowy ale do tego najlepiej mieć pH metr lub gotowy produkt który od razu zabarwia wodę i wiadomo mniej więcej jaki odczyn, na robaka inazuma lub zamienniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
47 minut temu, Damianek20 napisał:

Rzepak ma dość widoczne pąki czy to na ten czas jest ok czy trochę za bardzo go popędziłem? Skracalem tebu.

IMG_20210418_202910.jpg

Ponad połowa kwietnia i już widoczne pąki, pewnie po RSM tak go popędziłeś. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Sprawdzałeś czy jest chowacz w łodydze, bo widać trochę dziurek na lisicach po chowaczu. Jakie za wcześnie, przecież on normalnie wygląda, pierwszy rok rzepak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tydzień temu poszedł labrador w dawce 2,5 litra a wczoraj korvetto, myślicie że sam tebukonazol wystarczy na regulację po tych herbicydach czy dorzucić coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Co polecicie na regulację, rzepaki jesienią męczyły się ze wschodami, natomiast teraz jest zimno nie licząc pojedynczych ciepłych dni. Widać, że trochę ruszyły.

Myślałem nad samym tebu np Ambrossio w dawce (0,5 l/ha) do tego siarczan, mikro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

jak już samo tebu to w wyższej dawce - regulacja regulacją ale choroby trzeba zwalczać

ewentualnie dodaj coś co nie działa regulująco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

A co zamiast samego tebu? Czy zwiększyć dawkę tebu np do 0,6 l/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ambrosio 0.5 l. to 250 g. tebukonazolu, a dawka tebu 0,6 to 150 g/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Pisząc tebu miałem na myśli 0,6 ambrossio czyli 300 g/ha tebukonazolu. Druga sprawa to robak. 0,4 l/ha d**** + 0,04 l/ha cyperkilla. Co o tym myślicie?

Edytowano przez Fugeo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj