yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adam19750609    11

Lubelskie Lch tylko nawozy dostał jak nie wieje to teraz pada...  Toprex kupiony bor mikro robak. Tylko niewiem kiedy się wjedzie...

IMG_20210417_112844.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Mam te same problemy, jak już wyjdzie słońce to znów wiatr, deszcz i tak w koło macieju...

174813181_287800409523349_328260117923653260_n.jpg

Edytowano przez KubaMF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102

Fachowcy z okolic dziadoslawia  mówią nie Twoim pomysłom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Jest sens dawać micro plus bor na mokre rośliny? Chciałem dać osobno jeden strzał z borem ale znowu desz i nawet nie ruszyłem. W poniedziałek jak prognoza się utrzyma wleci toprex, inazuma, rapsin i może trochę boru dorzucę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

warto teraz dawać inazume jak nie ma nalotu przy tych temperaturach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82
2 godziny temu, taux napisał:

Fachowcy z okolic dziadoslawia  mówią nie Twoim pomysłom ;)

A fachowcy z Procamu mówią, że można, to jak to jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Aroo22 napisał:

Ja z lubelskiego jechałem toprexem tydzień temu w sobotę. Trochę za wcześnie ale z racji pogody nie chciałem czekać. Mocno zielony po zabiegu się zrobił, teraz pozostaje czekać na ciepło. 

Ja jechałem z toprexem 0.5l w poniedziałek wieczorem a od wtorku pada, masz rację rzepak robi się aż czarny. Mimo deszczu wczoraj w dzień było 13stopni w południe, dzis w nocy +9 a teraz za oknem +11 wiec zabieg trafiony super bo główny pęd stoi w miejscu a bujają boczne pedy


Riczson napisał:

warto teraz dawać inazume jak nie ma nalotu przy tych temperaturach ?

inazume jest wchłaniane przez rosline i działa przez jakis czas a to ze nie ma dużego nalotu robaka to nie znaczy że go nie ma wcale i przez ten mokry tydzień nic nie je tylko siedzi schowany pod liściem?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Riczson napisał:

warto teraz dawać inazume jak nie ma nalotu przy tych temperaturach ?

 

IMG_20210417_161208.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

zimno to nie ma robaka. hahaha


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
3 godziny temu, ejczbio napisał:

A fachowcy z Procamu mówią, że można, to jak to jest :D

Fachowcy z procamu to różne dziwne zabiegi zalecają . Co do rzepaku to chyba 4 zabiegi od grzyba wiosna 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Nie mówię o wciskaniu produktów, tylko o zabiegu, gdy widać pąk, a pąk widać jak rzepak już ma 15-20cm pędu głównego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomala611    10
6 godzin temu, adam19750609 napisał:

Lubelskie Lch tylko nawozy dostał jak nie wieje to teraz pada...  Toprex kupiony bor mikro robak. Tylko niewiem kiedy się wjedzie...

IMG_20210417_112844.jpg

Ja to co ty masz kupione zrobilem dokładnie tydzień temu. Było ciepło w dniu zabiegu i 2 dni po. Moj rzepak na niektórych polach byl mniejszy jak Twoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomala611    10

U nas też - LBL. W pole wyjechałem po 19.00. Tak to niestety jest i będzie w tym sezonie. Pogoda nie rozpieszcza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nic, regulacja nie zadziała tylko grzybowka


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
35 minut temu, warchest napisał:

a jak za pozno sie da caryx plus tebu na rzepak to co sie stanie  ?

Tylko nie przesadź, w zeszłym roku dałem caryx+tebu to rzepak tak trzymało ze płatek pod 360 sie rośliny nie przechyliły za mocno🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1485

do kiedy w rzepaku można stosować difenokonazol? mam kupiony porter + ambrossio (tebu) tylko że pogoda nie pozwalała na wjazd, w poniedziałek może się uda, rzepak ma 20-30 cm

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Ale chodzi Ci że do kiedy w poniedziałek można stosować difenokonazol? Ważne żeby temperatura była odpowiadania no i suche rośliny.

Te aminokwasy z agrosorbu takie dobre że wszystkie jutubery je stosują?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Skoro difenokonazol jest w amistar gold A on jest na płatek to widać z tego że difenokonazol moża stosować cały rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj