yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kubawww    314
Przed chwilą, raptus napisał:

1kg na 1000l ale warto zbadać ph wody przed i po aby nie dawać bez potrzeby.

Mówimy o obniżaniu cieczy z borem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
36 minut temu, Rzepakowiec napisał:

Panowie w niedzielę planuje wyjechać w rzepak. Mój skład wygląda tak

toprex 0,4 l / ha 

Inazuma 

mocznik 

siarczan magnezu 

opti rzepak 

azoplon ( saletra wapniowa )  

Aminokwasy

Bor

I teraz pytanie czy mogę to wszystko wlać na raz do opryskiwacza i jechać. Czy lepiej podzielić na 2 zabiegi ? Moim zdaniem dałbym to wszystko na raz, ale chętnie posłucham waszych opinii. 

 

 

Toprex, siarczan i bor powodował u mnie zapychanie końcówek. 

5 minut temu, Kubawww napisał:

5kg daje na 2tys opryskiwacz

Po co aż tyle? Mierzyłeś do ilu spada pH po takiej ilości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Kup sobie papierki lakmusowe albo taki tańszy pH metr do wody i sobie obczaj jakie pH ma wodę. Ja przykładowo przy 150g boru do wody o pH 7,3 muszę dodać 200g kwasku na 100l żeby zbić do pH 6,00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
6 minut temu, poosa21 napisał:

Toprex, siarczan i bor powodował u mnie zapychanie końcówek. 

Po co aż tyle? Mierzyłeś do ilu spada pH po takiej ilości. 

Tak wierzyłem  na ph metrze wychodzilo 5.93 po 5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

Dobra to ja do tego swojego mixu dodam 250g kwasku na 100l wody i mam nadzieję że efekt będzie zadowalający. Dzięki za pomoc ! 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a taki zółty papier na szkodniki to jak na polu rozlozyc to trzeba na kijku jakos zawiesic czy jak zeby sprawdzac te szkodniki ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460
18 minut temu, Kubawww napisał:

Tak wierzyłem  na ph metrze wychodzilo 5.93 po 5kg

Kurde dużo tego kwasku wychodzi . U mnie na 1000 l wychodzi średnio 1 kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raptus    10

U mnie też kilogram, może mamy kwaśniejszą wodę wyjściowo. Dlatego każdy powinien zmierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
18 minut temu, mysza103 napisał:

Kurde dużo tego kwasku wychodzi . U mnie na 1000 l wychodzi średnio 1 kg 

Woda wodzie nie równa  🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
3 godziny temu, Mikua napisał:

Pryskał juz ktoś Korvetto ? czy czekacie ? patrząc na pogodnie to od poniedziałki będzie jako takie okienko 

ja pryskałem w niedzielę , było okienko. Jutro zajrzę czy podziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460
27 minut temu, Kubawww napisał:

Woda wodzie nie równa  🤪

Ja dodaję trochę rsm , plus micro idzie w siarczanach , prócz boru . Więc to też pewnie trochę zbija ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26

Panowie, ile czasu z temperaturą 10-15 stopni potrzebuje Toprex aby poprawnie się wchłonął? T1 będzie z łapanki dlatego trzeba szukać okien pogodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50

Czy można robić jeszcze poprawkę na chwasty w rzepaku .? Jesienią poszło comand i navigator oraz na siewki zboz ale poszedł deszcz jest duzo dwulisciennych poprawiać teraz czy już za późno , rzepak 20 cm pęd jakich chwastów się najbardziej obawiać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

patrząc na pogode teraz to bym poprawial tylko jesli byloby sporo przytulii , jak rzepak z ok obsada to sobie da rade z chwastami innymi.

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
8 godzin temu, emtezecik napisał:

Czy można robić jeszcze poprawkę na chwasty w rzepaku .? Jesienią poszło comand i navigator oraz na siewki zboz ale poszedł deszcz jest duzo dwulisciennych poprawiać teraz czy już za późno , rzepak 20 cm pęd jakich chwastów się najbardziej obawiać ?

Dwuliściennych czyli czego ?

Jeżeli pąk główny schowany w przylistkach spokojnie możesz poprawiać Korvetto, Galera.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucekk    11
9 godzin temu, Hubert10624 napisał:

Panowie, ile czasu z temperaturą 10-15 stopni potrzebuje Toprex aby poprawnie się wchłonął? T1 będzie z łapanki dlatego trzeba szukać okien pogodowych.

+/- 3 godziny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158
10 godzin temu, mysza103 napisał:

Ja dodaję trochę rsm , plus micro idzie w siarczanach , prócz boru . Więc to też pewnie trochę zbija ph

Ile rsm dodajesz żeby było bezpiecznie? 20l na 200l cieczy będzie ok?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Ja nwm ile jest bezpiecznie, ale wiem że napewno siarczan magnezu łagodzi trochę jego parzące działanie i musi być stosowany w odpowiednich warunkach. W temacie o rsm podlinkowałem artykuł o niemieckich badaniach o stosowaniu rsm dolistnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Bo się osad wytrąca podobno. Można z herbicydami, z graminicydem już nie. Można z fungicydem, ale z morfolina już nie. Można z micro, ale z manganem bądź molibdenem nie pamiętam już którym już też nie. Pewnie też zależy od stężenia. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek81ja    13

Ja tam żadnych moczników i siarczanów magnezu nie daje. W opryskiwacz idzie micro bez żadnych P, K, N, S i Mg. Szkoda pieniędzy żeby makro przelewać przez opryskiwacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

nie ma nic tańszego i skuteczniejszego aby dolistnie dokarmić rośliny azotem i siarką niż 10/10 mocznik z siarczanem magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj