yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

54 minuty temu, yacenty napisał:

przy założeniu że mam rzepak z potencjałem na plon i mam już kupione 5l pictora na 9.5ha. jak podejść do 2 zabiegowej ochrony płatek/łuszczyna

pictor - początek kwitnienia 

tebukonazol z prochlorazem + jakiś azot np. RSM - na łuszczyne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Ja u siebie praktykowałem podanie tebukonazolu na łuszczynę efekt taki że go nie było


ale to też może zależeć od roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Ja zastanawiałem się żeby pictor dać już na żółty pąk/początek kwitnienia i właśnie potem dać prochloraz na zieloną łuszczynę. Nie wiem czy wtedy też sklejanie? Mocznik z siarczanem jak najbardziej również wtedy bym dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Że 3 lata temu nikt nie robił na łuszczyne, Pictor w max dawce powinien dać rady przynajmniej u mnie dawał. Na łuszczyne zabieg to już pewnie ścieżki nie stają i zielone podczas koszenia. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

właśnie ja kiedyś spróbowałem na łuszczyne czy to coś da i nic kosiłem na działce ten sam rzepak z zabiegiem i bez i ani różnicy w roślinach ani w plonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na łuszczynę nie pryskałem do tej pory, ale w  tym roku na pewno będę pryskał. W tamtym  roku widziałem różnicę  miedzy moim a sąsiada w  miedzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

no to czym zrobić tą rozsądną ochronę?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

ja w ubiegłym roku dawałem na płatek azoksystrobinę i difenokonazol , powiem szczerze - nie było za dobrze, dwa lata temu była azoksystrobina plus boskalid i efekt był zadowalający

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

kiedys robiłem na pierwsze opadające płatki - pictor a po 4 tygodniach na ostatnie płatki poszedł prochloraz i tebu.
Rzepak cudo dla oka, a w zbiorniku poniżej 3ton. Rzepak jak maczek. Ale te 3 tony to i tak było cudo na tle 1.8-2.2 tony, jakie wtedy kosiliśmy po kolegach.

Nie ma wody w maju to możesz na głowie stanąć i zaklaskać uszami a i tak nie bedzie plonu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

na razie mamy kwiecień i u mnie z wilgocią nie jest najgorzej, a co będzie w maju, będzie wiadomo 1 czerwca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259
12 minut temu, jahooo napisał:

ja w ubiegłym roku dawałem na płatek azoksystrobinę i difenokonazol , powiem szczerze - nie było za dobrze, dwa lata temu była azoksystrobina plus boskalid i efekt był zadowalający

 

Skąd bosklaild bo od shardy niedostępny był. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Już teraz planujecie 2 zabiegi na płatek? Zaplanować konkretny 1 zabieg np. Pictor 0,5l i czekać jak rozwinie się pogoda, jak będzie sucho w czerwcu to nie ma sensu 2 zabiegu robić. W tamtym sezonie to prawda 2 zabieg był konieczny a w tym roku się okaże jak będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

Nie wiem czy na łuszczyne jest sens pryskać nie dość że rzepak w ścieżkach zmasakrowany to jeszcze koszt oprysku.Chyba że ma się ścieżki co 50 metrów .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
1 minutę temu, popo73 napisał:

Nie wiem czy na łuszczyne jest sens pryskać nie dość że rzepak w ścieżkach zmasakrowany to jeszcze koszt oprysku.Chyba że ma się ścieżki co 50 metrów .

Nie miałem problemu ze ścieżkami pryskając na ostatnie opadające kwiatki - na przełomie maja i czerwca.

7 minut temu, Aroo22 napisał:

Już teraz planujecie 2 zabiegi na płatek? Zaplanować konkretny 1 zabieg np. Pictor 0,5l i czekać jak rozwinie się pogoda, jak będzie sucho w czerwcu to nie ma sensu 2 zabiegu robić. W tamtym sezonie to prawda 2 zabieg był konieczny a w tym roku się okaże jak będzie. 

Choćby pictor, propulse i amistar były ze złota i razem wzięte nie utrzymają ci rośliny przez 3 miesiące. Dobre fungicydy chronią roślinę przez miesiąc, no może miesiąc i kilka dni.

Od 1 maja do 25 lipca jest niemal 90 dni, stąd pomysł z ochroną łuszczyny.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
4 minuty temu, yacenty napisał:

Nie miałem problemu ze ścieżkami pryskając na ostatnie opadające kwiatki - na przełomie maja i czerwca.

Choćby pictor, propulse i amistar były ze złota i razem wzięte nie utrzymają ci rośliny przez 3 miesiące. Dobre fungicydy chronią roślinę przez miesiąc, no może miesiąc i kilka dni.

Od 1 maja do 25 lipca jest niemal 90 dni, stąd pomysł z ochroną łuszczyny.

Przeciez jak opryskasz na poczatku maja pictorem to Ci 30 dni przytrzyma później  powtórka czymś tamim i wystarczy.. chyba, ze chcesz go we wrześniu kosic.. ja pier*ole dawniej dawali jeden  zabieg i byly 4 t teraz 10 by dawali, a później 3t sie okazuje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

wtedy stosowano szybsze nawozy

  • Haha 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
jahooo napisał:

ja w ubiegłym roku dawałem na płatek azoksystrobinę i difenokonazol , powiem szczerze - nie było za dobrze, dwa lata temu była azoksystrobina plus boskalid i efekt był zadowalający

 

na pierwszy strzał pójdzie zamiennik toprexu z ciech sarzyna 0.36l + 0.6l tebu a na T2 myślałem difo z azoksy a może prochloraz z azoksy na płatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
2 minuty temu, yacenty napisał:

wtedy stosowano szybsze nawozy

Głupoty gadasz .. zrób sobie kontrole i sam sie przekonasz kiedy będziesz go kosic 

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

Zauważ, że w ciągu tych kilkuastu lat , o których piszecie "kiedyś" zmieniły się odmiany rzepaku, jak również wyewoluowały patogeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Nawozów coraz więcej na ha, zabiegów śor też, a plony takie same lub niższe niż kiedyś.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj