yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Cebulj    73
37 minut temu, suffeks napisał:

dzisiaj zdjęcie na razie wygląda ok

20210413_163643.jpg

Vo to za odmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

W tym roku saletra na mokre popalili i saletrosanem rzepak dalej nie odrzucił tych liści, po rsm mam już nowe ładne zielone rozety. 

W tym roku rzepak bez regulacji na Podlasiu chyba przez te temperatury 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189
Tomek90 napisał:

W tym roku saletra na mokre popalili i saletrosanem rzepak dalej nie odrzucił tych liści, po rsm mam już nowe ładne zielone rozety. 

W tym roku rzepak bez regulacji na Podlasiu chyba przez te temperatury 🤷‍♂️

Tu masz rację, miałem rzepak idealny, wszystkie liście zielony itp. Spaliłem druga dawką saletry część liści, kuznym rsm-em spalił rzepak doszczętnie- jego już ładny zieloniutki a na moim dalej widać jakieś poparzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekkmc    22

Panowie a co myślicie o regulacji rzepaku Caryxem z dodatkiem Tilmoru  lub osobno dobrać dwa triazole, ewentualnie co polecacie poza tebu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

W tym roku saletra na mokre popalili i saletrosanem rzepak dalej nie odrzucił tych liści, po rsm mam już nowe ładne zielone rozety. 

W tym roku rzepak bez regulacji na Podlasiu chyba przez te temperatury 🤷‍♂️

Przypalic granula to juz trzeba umieć 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Takie pierdolenie, saletra ma większe wlasciwisci palace niż rsm, ja nie mam czasu na wysychanie liści sypie i robię co innego a że duża powierzchnia liścia to zawsze się coś przyklei😎😂

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 minutę temu, lolq1660 napisał:

Takie pierdolenie, saletra ma większe wlasciwisci palace niż rsm, ja nie mam czasu na wysychanie liści sypie i robię co innego a że duża powierzchnia liścia to zawsze się coś przyklei😎😂

Przykei Ci sie jak masz mokre liscie... głupi sypie w takich warunkach

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

W tym roku saletra na mokre popalili i saletrosanem rzepak dalej nie odrzucił tych liści, po rsm mam już nowe ładne zielone rozety. 

W tym roku rzepak bez regulacji na Podlasiu chyba przez te temperatury 🤷‍♂️

Tomek ale jak ktoś daje na mokre rośliny saletre to gdzie jego podstawy wiedzy rolniczej? Mnie ojciec uczył ze na suche rośliny sie pryska i sieje nawozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

No każdy łapał przymrozek bo ziemia odrazu puściła po zimie także trudno było o suche rośliny.

Mówię jak to wyszło według poparzeń od rsm. Sam nigdy nie miałem takich jak w tym roku u siebie po rsm, ale dałem na raz prawie 700kg 32.

Mój też tak twierdził, ale chwasty już nie raz robiłem z rosa. 

 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Przy opryskach na rosę można "ratować się" dawką wody i adiuwantem. Przy nawozach już nie masz żadnych kół ratunkowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
7 minut temu, Tomek90 napisał:

No każdy łapał przymrozek bo ziemia odrazu puściła po zimie także trudno było o suche rośliny.

Mówię jak to wyszło według poparzeń od rsm. Sam nigdy nie miałem takich jak w tym roku u siebie po rsm, ale dałem na raz prawie 700kg 32.

Mój też tak twierdził, ale chwasty już nie raz robiłem z rosa. 

 

Prawie 300kg N?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259
8 minut temu, lukasz222 napisał:

Przy opryskach na rosę można "ratować się" dawką wody i adiuwantem. Przy nawozach już nie masz żadnych kół ratunkowych

No dziś lałem cały dzień po psze kcy na mokre. Pochmurno, przelotne opady. 

Tak z wodą wtedy do 140-160l.

 

5 minut temu, Mecha napisał:

Prawie 300kg N?

?? 210N około gdzieś. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2460
17 minut temu, Mecha napisał:

Prawie 300kg N?

chyba coś słabo przeliczasz 700x32 = ??? , bo na pewno nie 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Tomek90 napisał:

8 minut temu, lukasz222 napisał: Przy opryskach na rosę można "ratować się" dawką wody i adiuwantem. Przy nawozach już nie masz żadnych kół ratunkowych No dziś lałem cały dzień po psze kcy na mokre. Pochmurno, przelotne opady.  Tak z wodą wtedy do 140-160l.   5 minut temu, Mecha napisał: Prawie 300kg N? ?? 210N około gdzieś.

Padało u Ciebie dziś ? u mnie z rana trochę i potem nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

No każdy łapał przymrozek bo ziemia odrazu puściła po zimie także trudno było o suche rośliny.

Mówię jak to wyszło według poparzeń od rsm. Sam nigdy nie miałem takich jak w tym roku u siebie po rsm, ale dałem na raz prawie 700kg 32.

Mój też tak twierdził, ale chwasty już nie raz robiłem z rosa. 

 

Ale na przymrozku to rośliny nie są takie mokre jak na rosie czy po deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
Dnia 13.04.2021 o 17:54, Cebulj napisał:

Vo to za odmiana

półkarłowa Pioneer px125cl, może do pasa urośnie 😛

posiana strip till zostały mi stare nasiona 4 letnie dałem większy wysiew ale wyszło idealnie. co ciekawe żadne nie kiełkowało w mokrym papierze jak testowałem. tylko w ziemi wystartowało. trochę się martwiłem bo kiedyś posiałem stare nowe nasiona żyta kws w workach nie otwartych dwu letnie 4ha i NIC nie powschodziło... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
Przed chwilą, Jarek22B napisał:

co by było lepsze na płatek 1l Propulse czy 0,55l Pictora?

 

Pictor zdecydowanie zwlaszcza 0.55

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli chodzi o zgniliznę twardzikową, to akurat fluopyram w Propulsie wykazuje silniejsze działanie niż boskalid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

przy założeniu że mam rzepak z potencjałem na plon i mam już kupione 5l pictora na 9.5ha. jak podejść do 2 zabiegowej ochrony płatek/łuszczyna

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj