yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mysza103    2462
2 godziny temu, yacenty napisał:

Szybkie wejście w rzepak.

Chyba rośnie, robali nie widac

 

 

7V8A0117.jpg

 

Wiadro się utopiło w rzepaku . Czas je dzwignąć do góry , bo obserwacja nalotów szkodników nie miarodajna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Dla mnie ładny. Te co nie wystartowały i jak przyjadą chłody to nadal nie wystartują a ten bedzie juz rósł, wolno ale bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
2 minuty temu, mysza103 napisał:

Wiadro się utopiło w rzepaku . Czas je dzwignąć do góry , bo obserwacja nalotów szkodników nie miarodajna .

w poniedziałek było ok :P będzie paliczek :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zet9540    0

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy warto zastosować w rzepaku ozimym ( odmiana mieszkańcowa ) w zabiegu t1 rozwiązanie 0.5l caryxa I 0.3l ( 90g ) czystego protiokonazolu ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
2 minuty temu, suffeks napisał:

no mój tak nie wygląda 😛

jutro pryskam 

20210410_141243.jpg

czym pryskasz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
3 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Dla mnie ładny. Te co nie wystartowały i jak przyjadą chłody to nadal nie wystartują a ten bedzie juz rósł, wolno ale bedzie.

Jeśli by jednak miały przyjść większe przymrozki , to ten mały praktycznie przetrwa je bez strat , a taki duży i gdyby jeszcze zaczął kwitnąć , to trza się bać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
3 minuty temu, warchest napisał:

czym pryskasz ? 

difo+tebu głownie na grzyba, on nie wymaga już skracanie bo to półkarłowy. no i jakieś mikro się doda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
7 minut temu, mysza103 napisał:

Jeśli by jednak miały przyjść większe przymrozki , to ten mały praktycznie przetrwa je bez strat , a taki duży i gdyby jeszcze zaczął kwitnąć , to trza się bać .

Było pisane o chłopach a nie o mrozach. +1 w nocy to nie mróz. Jak przyjda większe mrozy np -8 to każdy dostanie w dupe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

No u mnie świętokrzyskie prognoza min . środa -2 , czwartek -3 , piątek -5 , póżniej dopiero cieplej ma być , a co z tego wyjdzie zobaczymy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

Nom, w lubelskim rzepak jest dużo do tyłu w porównaniu z ubiegłym. Skracanie przy ładnej pogodzie dopiero za tydzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
2 godziny temu, suffeks napisał:

difo+tebu głownie na grzyba, on nie wymaga już skracanie bo to półkarłowy. no i jakieś mikro się doda.

Dodajesz do tego coś na robala czy za duze ryzyko z takim mieszaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
yacenty napisał:

Szybkie wejście w rzepak.

Chyba rośnie, robali nie widac

7V8A0114.jpg

7V8A0116.jpg

7V8A0117.jpg

7V8A0119.jpg

ile podałeś mu azotu z tym z jesieni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

240


ale to inny azot jest, bo w tym roku lalem rsm z inhibitorem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

3 dni ciepłej pogody pewnie jutro trzeba atakować jednoliścienne bo duża presją. Mam jeszcze bor i tebu . Można połączyć? Pole trochę daleko i na lenia bym coś dodał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
matek89121 napisał:

ciekawe czy Jacek robił doświadczenie z inhibitorem i bez ?

robił, w sensie 3 beczki rsmu poszły z a czwarta bez


masa24 napisał:

To pewnie dzięki temu inhibitorowi tak ładnie rosnie

to się okaże w sierpniu. może jednak te parę kilo zaoszczędzonej formy amidowej i lekkie odsunięcie jej w czasie zrobi dobrze. zobaczymy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Jeśli miałby być jakieś różnice na tą chwilę , to raczej na plus dla rsm bez inhibitora , bo więcej azotu jest dostępnego dla roślin na ten moment .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj