yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adam19750609    11
19 minut temu, marluk napisał:

Pryskacie rzepak od robaka w lubelskim czy jeszcze czekacie?

A czym Masz zamiar pryskać..? wieje jak cholerą a od wtorku zimno znowu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11

Mój podobnie tylko niewiem czy się da... U mnie strasznie wieje. 

Edytowano przez adam19750609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25

Świętokrzyskie i w wystawionym naczyniu kilka małych muszek ale nie wiem co to za owad. Pod koniec marca tez sprawdzane i chowacz w pojedynczych ilościach. Może jutro lub dopiero w poniedziałek cos się pojawi. I pojawiły się pszczoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
1 godzinę temu, marluk napisał:

Inazuma. Wygląda tak.

IMG_20210410_110923.jpg

IMG_20210410_111152.jpg

Ja u siebie rano zaatakowałem z Inazuma i leopardem na poprawkę jednoliściennych i  przed 10 skończyłem i zaczęły się już silne podmuchy wiatru. Może popołudniu uda się resztę opryskać odżywkami i fungi 😏 podkarpackie, pędy od 3do 7 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498
15 godzin temu, mraukot napisał:

Dzisiaj rozmawiałem ze znajomym technikiem, zajmującym się doświadczeniami w jednym z centrów doradztwa Bayer'a, to mówił źe nie planuje żadnych oprysków rzepaku w weekend, bo przy prognozowanym załamaniu pogody od wtorku u nas, nie ma to większego sensu..

Dzisiaj popaduje jak jutro nie opryskam to dopiero po 20 kwietnia ,a pęd ma około 10 cm pod koniec tyg. jeszcze zimniej lekki minus w nocy, ma iść tilmor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Triazole potrzebują ciepła i to nie tylko w chwili oprysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Szybkie wejście w rzepak.

Chyba rośnie, robali nie widac

7V8A0114.jpg

7V8A0116.jpg

7V8A0117.jpg

7V8A0119.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Ja tam nawet nie planuje wjazdu w rzepak aż się porządnie  nie ociepli

wszytko załatwi się na raz pierwszym wjazdem, pewnie koło 20 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

Ja dziś wykorzystałem warunki i zakończyłem temat z chwastami. Myślę poczekać około 10 dni i ruszam z regulacją. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

Rano wymieniłem wodę w naczyniach. Sprawdziłem około 17 i kilka meszek sie trafiło, także bes sensu na robaka pryskac a faza na grzyba i skracanie za wczesna. Po tych chłofach trzeba bedzie jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ponad 300 kg saltery amonowej na rzepak na 2 dawke to nie za duzo mi sie sypneło ? bo na czesci rzepaku tak poszlo , na pierwsza dawke było ponizej 300 kg saletrosanu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
2 minuty temu, warchest napisał:

ponad 300 kg saltery amonowej na rzepak na 2 dawke to nie za duzo mi sie sypneło ? bo na czesci rzepaku tak poszlo , na pierwsza dawke było ponizej 300 kg saletrosanu 

Jest ok zwlaszcza, ze tylko 300 saletrosanu pytanie tylko czemu tak późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u mnie rzepak mały , ogolnie ile rzepak powinien dostac azotu w czystym skladniku 

bo jak teraz wyliczylem to by na wiosne dostal ponad 170 n w czystym 

w zeszlym roku rzepak dostal 300 kg saletrosanu 1 dawka i 2 dawka 200 kg saletry i oddał 4,2 z ha wiec 300 kg to pewnie za duzo jak bede dawał , musze zejsc na reszte pola do 250 kg ha saletry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451

ja się ograniczyłem do podania tylko micro dzisiaj .robaka nie ma , grzybówka - za szybko jednak ten chłód mówią , a jeszcze nie jest wymagana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

zadałem pytanie o rzepak a nie prośbe o chwalenie

  • Haha 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no ale nie da się nie chwalić. u nas rzepaki ledwie ruszają po zimie dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Rzepak ładny tylko masz problem bo przychodzą chłody i on marny się zrobi a te małe rzepaki jakoś przetrwają bo jeszcze nie wystartowały 

W prognozach zapowiadają powrót zimy i brak wiosny lato w tym roku zacznie się po 15 mają 

Jak tak będzie to marny plon będzie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj