yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Mecha    110
10 godzin temu, Tomek90 napisał:

Widocznie się opłaca, mało rzepaków koszonych jest po zbożach? Ubezpieczony na 5t, realnie oddaje poniżej 4t i zostawiają bo czekają na grad i nie mówię tu o paru hektarowcach. Tylko nie zawsze ten grad przyjdzie 🤷‍♂️

 

Napewno czytają hehe albo oglądają ubezpieczalnie yt. Oni i tak o tak swoje zarabiają. 

Kolego u nas rzepak był do koszenia w zeszłym sezonie równocześnie i trochę nawet później niż pszenica, żadna szkoda nie była zgłaszana bo nie było w pakiecie przymrozków wiosennych

Edytowano przez Mecha
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
12 godzin temu, leszek59 napisał:

Kontrole zostawiłem, na dzisiaj żadnych skutków ubocznych, bodziszki chabry rumian przytulia zamierają.

Dlaczego 0,9 a nie 1l? Na nakładkach też nic się z rzepakiem nie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
1 godzinę temu, cereal napisał:

mieszał ktoś prochloraz z plonvitem rzepak?

Mieszałem z plonviten zboża to zwarzylo się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Ktoś na wschodnim Mazowszu albo na Podlasiu robił już robaka i fungicyd?? U mnie dzisiaj - 5 jeszcze rano pokazywało trzeba cierpliwie czekać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
2 godziny temu, cereal napisał:

mieszał ktoś prochloraz z plonvitem rzepak?

Prochloraz z wiekszoscia odzywek sie gryzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat93    36

Myślicie że kervatto na poprawkę na bodziszka można połączyć z robalem?  Bo zaraz będzie ostatni dzwonek na odchwaszczanie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Kubawww napisał:

2 godziny temu, cereal napisał:

mieszał ktoś prochloraz z plonvitem rzepak?

Prochloraz z wiekszoscia odzywek sie gryzie

Nie wiem jak tam z "odżywkami", ale z nawozami dolistnymi typu Plonvit Rzepak, Zboża, Ziemniak, jeszcze żaden fungicyd nie wszedł w niepożądane reakcje... Dawało się kiedyś Plonvitu do Wirtuoza, Bumpera Super i wszystko było ok. Niby co takiego jest w tych Plonvitach, że miałoby nie zagrać z fungi ? To tylko zielona woda 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek59    4

Dlatego

Andpol napisał:

12 godzin temu, leszek59 napisał:

Kontrole zostawiłem, na dzisiaj żadnych skutków ubocznych, bodziszki chabry rumian przytulia zamierają.

Dlaczego 0,9 a nie 1l? Na nakładkach też nic się z rzepakiem nie dzieje?

Dlatego że z 400l na 2ha zostało w opryskiwaczu 40 l musiałem przeregulowacl opryskiwacz, na nakładkach nic nie widać chyba że później wyjdzie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi118    8
21 godzin temu, marluk napisał:

Ubezpieczacie rzepak od przymrozków? Co myślicie o ubezpieczeniach pocztowych?

Miałem ubezpieczony w pocztowych jakieś 3 - 4 lata temu. Po gradzie przyznali mi 30 % szkody, byłem zadowolony, średni plon mi wyszedł wtedy z hektara 3,7 t + odszkodowanie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo2    1

Witam jaki polecacie nawozy dolistne Basfoliar 36 mikrokopleks albo Mc-33 mam jeszcz zakupiony mocznik i siarczan magnezu i co do tego 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jeśli miałbym wybrać z tych nawozów co wypisałeś bo wybrałbym siarczan magnezu i dołożył bym do tego np. Yara Brasstler Pro 1,5l/ha + Bortrac 1l/ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

caryx, tilmor, toprex - spostrzeżenia ? wady? zalety? moglibyście się wypowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo2    1

Może źle napisałem mam mocznik i siarczan magnezu a te 3 nawozy myślę kłupic tylko niewiem ktury Basfoliar Mikrokoplex Mc-33 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Tylko w jakim celu chcesz je kupić aby podać mikrelementy (żaden z nich), azot (Basfoliar 36) czy siarkę i magnez ( mikrokomplex, MC-33). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cereal    9

od jutra ma być ocieplenie na parę dni. podobno będzie do 18 stopni. planuje ktoś regulację? bo potem jak wystrzeli to już za późno będzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj