yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

sajmon8526    0

Gdzieś tam chłopaki pisali że przedstawiciel cortevy mowił że 24  godzinach. Wiec tak chyba pojadę ewentualnie trochę przedłużę ten okres może do 1.5 2 dni

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Widzę ze dla wielu wiosna największym problemem są chwasty w rzepku. Aż macie takie nasilenie? Przecież rzepak rośnie bardzo szybko, poza kilkoma chwastami nie wiem czy reszta robi aż tak duża krzywde. Command i metazanex trzymają dobrze. Czysto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Na wschodzie nie ma co sraczkować z regulacją, nawet jak przyjdzie to robić koniec tygodnia/ początek przyszłego to nie będzie późno patrząc na fazę rzepaku. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon8526    0

ewentulanie napisze do cortevy i sam sie zapytam 

2 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Widzę ze dla wielu wiosna największym problemem są chwasty w rzepku. Aż macie takie nasilenie? Przecież rzepak rośnie bardzo szybko, poza kilkoma chwastami nie wiem czy reszta robi aż tak duża krzywde. Command i metazanex trzymają dobrze. Czysto

Na jesieni było wiele czynników które wpłynęły na zabiegi  bynajmniej w moim przypadku . Może aż takiego drastycznego nasilenia nie ma aczkolwiek  rozsieje mi się to poźniej  i będzie trudniej jeszcze to ogarnąć w pszenicy  . Jeśli jest takie rozwiązanie wiosenne a mam już środek kupiony parę miesięcy temu to czemu nie zadziałać aby nie było kolorowo przed żniwami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Ty sie pszenica nie przejmuj teraz. Patrz na rzepak. W pszenicy to masz cały wachlarz środków na jesień i mase na wiosne gdzie można sobie czyścić a rzepak wiosna odchwaszczać to duże ryzyko uszkodzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

10 wykształconych łuszczyn na pędzie głównym, kiedy opadają pierwsze płatki 

Edytowano przez Mich9
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

Ja właśnie nie wiem co się w tym roku stało. Posiałem rzepak i przez suszę zdecydowałem się zrezygnować z doglebówki. Powschodowo zastosowałem navigatora z butisanem. I tak w jednym miejscu są w drugim nie ma tych chwastów. Czasem myślę że może źle wymieszałem i to jest przyczyną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Myślę dać na rzepak mieszankę: Porter 0,5l + Tebu 0,75l + siarczan magnezu 10kg + Dr Green 2kg. Co sądzicie? Jak wybrać odpowiedni moment?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Po przymrozkach i kiedy będzie min 5 stopni przez te parę nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189
marluk napisał:

Myślę dać na rzepak mieszankę: Porter 0,5l + Tebu 0,75l + siarczan magnezu 10kg + Dr Green 2kg. Co sądzicie? Jak wybrać odpowiedni moment?

Coś na robaczka czy oddzielnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

U mnie tam gdzie wywalił się mak i inne zielsko rzepak bardzo mały jest, praktycznie stoi w miejscu, tam gdzie czysto, już są ładne krzaczki, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
3 minuty temu, lolq1660 napisał:

Coś na robaczka czy oddzielnie?

Właśnie pewnie oddzielnie bo nie wiem czy się to terminowo pokryje a nawet jeśli to trochę boję się aż tyle mieszać. Nie mam doświadczenia dokładać do tego jeszcze Inazumę. Można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

U nas była dwa lata temu Dr Green Rzepak, Inazuma, Tebu i Caryx, ok było, siarczan nie zaszkodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189
marluk napisał:

3 minuty temu, lolq1660 napisał:

Coś na robaczka czy oddzielnie?

Właśnie pewnie oddzielnie bo nie wiem czy się to terminowo pokryje a nawet jeśli to trochę boję się aż tyle mieszać. Nie mam doświadczenia dokładać do tego jeszcze Inazumę. Można?

To wcale nie jest tak dużo, taki standard wg mnie, przy robaku można bybylo pH sprawdzić by lepiej podziałało, na jesieni robilem toprex/(caryx+tebu) +robak+Bor+micro+jednoliscienne i jakaś proaqua czy cuś podobnego i było lux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
1 godzinę temu, Mich9 napisał:

10 wykształconych łuszczyn na pędzie głównym, kiedy opadają pierwsze płatki 

A nie przed opadaniem pierwszych płatków aby roślina była zabezpieczona? Niech sie wiecej osób wypowie, ale ja w tym roku planuje na żółty pąk. 

Są filmiki na YT i etykiety na środkach. Chciałem sie dowiedzieć bo próbuje od dłuższego czasu czy robicie ochronę dwuzabiegową w okresie kwitnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
2 godziny temu, sajmon8526 napisał:

Jechał ktoś korvetto na chwasty przed świętami może?Jak się chwasty zachowują i czy rzepak jakoś też zareagował? u mnie pogoda nie dopisuje i te kilka dni też bedą kiepskie .Pąki siedzą jeszcze pod liśćmi, gdzieniegdzie  jest widoczny pąk z góry ale  wywaliło chwastów po deszczach miejscami nawet sporo i nie chciałbym aby się rozsiały.Nie chciałbym też uszkodzić rzepaku.Niby środek  bezpieczny ale zawsze jest jakieś ale.Chwasty to przytulia,mak,bodziszek, i taki jakiś płaski chwast 'fioletowy kwiat'wyłożony po ziemi .

Chaber na drugi dzień przebarwiony, bodziszek zaczęło skręcać 2-3 dni po zabiegu, rzepak na razie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
48 minut temu, Mecha napisał:

A nie przed opadaniem pierwszych płatków aby roślina była zabezpieczona? Niech sie wiecej osób wypowie, ale ja w tym roku planuje na żółty pąk. 

Są filmiki na YT i etykiety na środkach. Chciałem sie dowiedzieć bo próbuje od dłuższego czasu czy robicie ochronę dwuzabiegową w okresie kwitnienia?

Ja opóźniam bo to jest ostatni wjazd w rzepaku co i tak w moim rejonie wychodzi 28 kwietnia-5 maja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
XTRO napisał:

Na wschodzie nie ma co sraczkować z regulacją, nawet jak przyjdzie to robić koniec tygodnia/ początek przyszłego to nie będzie późno patrząc na fazę rzepaku. 

dokładnie patrząc na pogode u nas to raczej będzie dopiero po niedzieli bo i przymrozki , u siebie co dajesz do regulacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon8526    0

w jakiej fazie rzepaku zrobiłeś zabieg? ile dni temu ?

38 minut temu, lukasz222 napisał:

Chaber na drugi dzień przebarwiony, bodziszek zaczęło skręcać 2-3 dni po zabiegu, rzepak na razie ok

W jakiej fazie rzepaku zrobiłeś zabieg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i zrobiło się biało za oknem 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
5 godzin temu, yacenty napisał:

dobrać własciwe środki, które działają w niższych temperaturach.

Było pryskać wcześniej. ja sie obawiałem prognozy pogody i poleciałem wczesniej

Wątpię czy w lubelskim w tamtym tygodniu było co pryskać jak u nas dopiero rzepaki zaczęły odbudowywać rozetę . To nie Dolny Śląsk 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
8 godzin temu, sajmon8526 napisał:

w jakiej fazie rzepaku zrobiłeś zabieg? ile dni temu ?

W jakiej fazie rzepaku zrobiłeś zabieg ?

prawie dwa tygodnie temu, bbch 30-31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4057
27 minut temu, jahooo napisał:

U mnie dziś -1 i 2cm sniegu, z pryskania w tym tygodniu nici

co żona na to powie  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj