yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

loquito    240

Z jednej strony stymulatory dawać a z drugiej strony skracać, roślina pomyśli ze chłop zgłupiał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25
1 godzinę temu, yacenty napisał:

U mnie przy 2200 te 20l to 1 procent beczki

I herbicyd pozostawiony nawet w tych ilościach jest ok??? Po każdym zakończonym oprysku zaznaczam zakończonym płukam opryskiwacz 2 razy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

nie rozumiem pytania


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ja tego nie robie, to proszenie się o problemy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25

ok czyli chodziło o dokładność i max wyliczenia. Na 3000 jak zostaje 20 l to szacun. Ale wielu z nas to jeszcze mechanicznie ustawianie dawki oprysku i musicie o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

u mnie najwiekszy problem to pływak i nie równe ustawienie opryskiwacza podczas tankowania. niby tankujesz 1500l ale czasem to jest 1450 a czasem 1550


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

staje zawsze w jednym równym miejscu i nie mam problemu , 20 l to musi zostać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ja tez sie staram.

Na dniach istotny upgrade opryskiwacza to mam nadzieje ze bedzie znacznie lepiej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80
Turok napisał:

jak dałem na chowacza Inazume to mogę dać później jak pojadę na płatka Inazume czy nie zbytnio? . jeśli już zastosowałeś na wiosnę, to drugi raz nie możesz.


jeśli zastosowałeś już raz na wiosnę to nie możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

ale my tu mówimy prawnie o praktyce a nie etykiecie

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

loquito i jak przeczytałeś etykietę?


ok, ja jestem ostrożny w tego typu tematach, i robię zgodnie z etykietami. A uwieżcie, niektórzy bardzo by się dziwili gdyby wszystko czytali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Tak, przeczytałem i jak będę ją stosował ja po raz drugi w tym sezonie na wiosnę to ubiorę rękawice ochronne bo może powodować reakcje alergiczne skóry.

Edytowano przez loquito
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Bardziej tu chodzi o pozostałości substancji w roślinie . Jak będziesz ją pryskać 3, 4 razy to wiadomo że poziom pestycydu będzie w roślinie przekroczony . Ale co zrobić skoro w zasadzie zostawili nam tylko jeden insetykcyd do rzepaku . 

  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451

Odniosę się w sumie do wszystkich tematœw . Panowie i szanowne panie mamy dni świąteczne , więc 2 dni spokoju , i wszystkiego najlepszego w tych dniach świątecznych .

14 godzin temu, yacenty napisał:

u mnie najwiekszy problem to pływak i nie równe ustawienie opryskiwacza podczas tankowania. niby tankujesz 1500l ale czasem to jest 1450 a czasem 1550

Aj  ,..  gdyby nie to że jesteś tu właścicielem tego ZOO  , powinienem napisać coś innego  , ale do sedna 

 Nikt nie tankuje 1500 l i pryska 1500 l . Uwierz że nie którzy tankując 1500 l pryskają 1400 litrów , i dają se z tym radę

 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiss the ground, film na Netflix co kolega polecał. Długi, nudny, napisy trzeba czytać i co najważniejsze Naprawdę Warto Obejrzeć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298
9 godzin temu, loquito napisał:

Tak, przeczytałem i jak będę ją stosował ja po raz drugi w tym sezonie na wiosnę to ubiorę rękawice ochronne bo może powodować reakcje alergiczne skóry.

A za trzecim razem co będzie powodować 😁

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Przy napełnianiu używam wodomierza. Legalizowany kosztował 40zł. A jak odmierzacie wodę zaciągając opryskiwaczem z zbiornika na wodę? Opryskiwacze majak jakieś liczniki? Chciałem postawić zbiornik na wodę opadową i nurtuje mnie jak będę radził sobie z odmierzaniem zasysanej wody. Przy pryskaniu buraka trzeba bardzo na to uważać bo nie trudno spalić źle szacując ilość cieczy. Licznik to licznik. Dokładność co do litra. Jak to jest u was?

 

Edytowano przez piotrols

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53
14 godzin temu, yacenty napisał:

ja tez sie staram.

Na dniach istotny upgrade opryskiwacza to mam nadzieje ze bedzie znacznie lepiej

A co będziesz robił  jeśli można wiedzieć?.Mam ten sam problem z tą dokładnością nalania wody.Wiadomo,że nie jest to jakiś duży problem przelać 50l wody ale przy dobrze skalibrowanym opryskiwaczu z komputerem dokładność oprysku jest naprawdę dobra więc warto by było nalewać wody dokładnie tyle ile potrzeba :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Wymieniam zawór główny opryskiwacza, mam wrażenie ze ten w hardi działa cholernie wolno i chyba się zacina


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rumcajs73    53
31 minut temu, yacenty napisał:

Wymieniam zawór główny opryskiwacza, mam wrażenie ze ten w hardi działa cholernie wolno i chyba się zacina

Chodzi Ci,że podczas oprysku wolno reaguje?U mnie ,a mam  commandera litry wypryskuje bardzo dokładne ale zawsze po załączeniu wydaje mi się też ,że jakby dłużej łapał ciśnienie.Może to bezwładność wskazówki manometru i takie złudzenie.Jaki koszt tego zaworu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Przerabiam na system ARAGa - koszt ok 800zł, oryginalny zawór Hardi ponad 5tys a i tak jest wolny. Ten arag co kupiłem pełny zakres robi w 7sekund.
Często mam tak że na nawigacji zaprogramowane 200l, opryskiwacz się wkreci na 225 i trzyma tak z minute nim spadnie do 200 albo wręcz muszę przyśpieszyć, albo ująć obrotów wałka żeby spadło do 200. Wkurza mnie to na maxa

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj