yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

taux    102

Też poprawiałem 3-4 lat temu  wiosną, ale nie galera tylko lontrel  i/lub  peneral, nie robiłem kontroli ale plony na poziomie 4,5t +/-0,5 t  na populacji. Dopóki nie ma pąków  odsłoniętych.

 @loquito dzięki za streszczenie kilkudziesięciu stron tego tematu, myślę że moge tak napisać w imieniu tych leniwych którym nie chciało się przeczytać.

Edytowano przez taux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945

Dużo w lubelskim dziś robala? U mnie ani jednego nawet te wczorajsze zniknęły bo nie zmieniałem płynów a sprawcy to gawrony bo było ich kilka w pobliżu i odchody przy naczyniu zostawili jako dowód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198
3 godziny temu, XTRO napisał:

wiosną poprawiać chwast max do pojawienia się pąku. nawet jak już widać nisko że wyłazi to nie zaleca się.

W 17 roku poprawiałem 5ha wiosną i na tym kawałku nakosiłem 6t/ha także ze spadkiem plonu to nie do końca 

Bardziej chodzi że trzeba ten zabieg zrobić w wczesnych fazach, a no galera potrzebuje temp średniej 8 stopni przez parę dni a wczesna wiosna ciężko o to na wschodzie chodźby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jeśli tylko on jest to zostaw go, on szkody teraz wiosna nie narobi, więcej szkody można zrobić herbicydem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Ja fiołka nie poprawiam bo na 99% z dwuliściennych on pozostał.

Mam 1 liścienne i nie wiem czy je poprawiać, występują placami nie ma tego dużo. Agilem da się szkody narobić? Na długoterminowej widzę że mam do 2tyg przerwy w zabiegach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

No i powiem wam że zaczynam się zastanawiać czy robić poprawkę na dwuliścienne. Wczoraj poszedł robak + jednoliścienne i tak się zastanawiam czy nie narobię więcej szkód niż pożytku. Dodam, że rzepak dopiero rusza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
32 minuty temu, Mecha napisał:

Ja fiołka nie poprawiam bo na 99% z dwuliściennych on pozostał.

Mam 1 liścienne i nie wiem czy je poprawiać, występują placami nie ma tego dużo. Agilem da się szkody narobić? Na długoterminowej widzę że mam do 2tyg przerwy w zabiegach

To samo u mnie, fiołek i jednoliścienne, ale rzepak już idzie w pąk więc po ptakach. Może jakoś zagłuszy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

Jak zwykle fiolki i bodziszki to według mnie dac se spokój te chwasty i tak rzepak zagluszy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    51
6 godzin temu, PUSSY napisał:

Działa bardzo dobrze, bodziszki wycięte pole czyste.

w jakich dawkach poszło i w jakiej fazie?

myślałem nad pakiem Belkar + Kliper ale poszło klasycznie Navigatot+Metazanex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak na jesienic szedł caryx plu tebu na jesieni ? to teraz na wiosne mozna dac caryx plus tebu czy lepiej solo caryx ? rzepaki nie za tego rosną  ? ewentualnie ile tebu ile caryxu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Aż tak mocnej regulacji rzepaki potrzebują teraz wiosną, żeby dawać Caryx solo ?  Daj 0,4 carxy i 0,8 tebu i będzie bardzo dobrze, ewentualnie za miast caryxu daj metkonazol lub protiokonoazol. 

Edytowano przez loquito
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2279
7 godzin temu, XTRO napisał:

wiosną poprawiać chwast max do pojawienia się pąku. nawet jak już widać nisko że wyłazi to nie zaleca się.

W 17 roku poprawiałem 5ha wiosną i na tym kawałku nakosiłem 6t/ha także ze spadkiem plonu to nie do końca 

a podeślij zdjęcie tego rzepaku bo w 6 ton nie bardzo chce mi się wierzyć

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Oglądałem dziś Bardowskiego, reklamował w filmie nawóz turbo root, mówił że to takie odżywianie mikroelementami i kwasami humusowymi. I wspominał że lepiej dawać częściej ale mniej mikroelementów, niż rzadziej a większe dawki. Zrobiłem pause i sprawdziłem skład tego turbo root. No to w 1L jest 2,5g mikroelementów. Czy oni na tym yt tak na serio tak bardzo nastawieni są na reklamę i opowiadanie ludziom bajek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

2,5g w litrze w sumie mikro no bez jaj

sprawdziłem faktycznie śladowe ilości mikro a makro mają być w glebie więc tym sie nie ma co podniecać że są w nim bo są to prawda ale koszt makroskładników w nawozie dolistnym to są grosze

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Ten tasznik pozostał placami, miejscami nie ma w ogóle, miejscami pojedyncze sztuki, a są fragmenty, że zakrył całą ziemię pomiędzy rzepakiem. Innych chwastów praktycznie nie ma, tylko ten tasznik. Chorował na jesieni i wtedy trzeba go było jeszcze prysnąć. W mazowieckim rzepak ledwo kolor zielony złapał, do ruszenie w pęd jeszcze chwila bo codziennie przymrozki go hamują. Zrobię próbę metazachlorem na kilku metrach, innego pomysłu nie mam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
4 godziny temu, szwagier24 napisał:

Dziękuję, coś polecasz na niego? 

Na fiołka tylko Fox, ale na to za późno, teraz już nic z nim nie zrobisz niestety

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507
59 minut temu, matek89121 napisał:

a podeślij zdjęcie tego rzepaku bo w 6 ton nie bardzo chce mi się wierzyć

Z 8ha wyszło ok 6,2t. Zdjęcie mam w galerii.

Tutaj m.in. 

 

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293
XTRO napisał:

54 minuty temu, matek89121 napisał:

a podeślij zdjęcie tego rzepaku bo w 6 ton nie bardzo chce mi się wierzyć

Z 8ha wyszło ok 6,2t. Zdjęcie mam w galerii.

Grubo, hybryde miałeś na tej działce ? a jaka ziemia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Tak hybryda. Ziemia 3b 4a Ale rzepak wtedy rósł pierwszy raz na tych działkach. Odmiana exprit 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jaką ochronę stosowałeś w nim że on takie zielone badyle miał podczas koszenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188
XTRO napisał:

Tak hybryda. Ziemia 3b 4a Ale rzepak wtedy rósł pierwszy raz na tych działkach. Odmiana exprit 

A to nie w 2017 rzepak był po 2 koła? 😎🤑🤑🤑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Niee, w 17 chyba w żniwa był po 1550 okolo.

Jeśli dobrze pamiętam t1 było 0,5 caryx + 0,7 tebu a na płatek 1l amistar xtra. Rzepak nie sklejany i desykowany był a koszony jako jeden z ostatnich w okolicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj