yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lolq1660    189

3 dni ciepła niewiem czy warto o czymś wogole myśleć skoro po tych dniach przymrozki to robaka nie będzie a grzybówka to tylko chyba zeby zrobić ale ten ze zdjęcia ładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Ten ze zdjecia tuż już fungi powinno być zrobione albo na dniach, a takie pytanie mam w czasie mżawki lejecie rsm czy raczej nie warto? bo z tego słyszałemw deszcz nawet lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

w deszcz  możesz lać  tylko musisz mieć pewność  że nie przestanie padać w trakcie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Siejecie nawóz z rana jak rzepak jest mokry czy czekacie jak wyschnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3868

na suche rośliny


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
2 minuty temu, marluk napisał:

Siejecie nawóz z rana jak rzepak jest mokry czy czekacie jak wyschnie?

Saletra tylko na suche. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Na wschodzie siejecie już N2? N1 poszło prawie 3 tygodnie temu w dawce 300kg saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
20 minut temu, marluk napisał:

Na wschodzie siejecie już N2? N1 poszło prawie 3 tygodnie temu w dawce 300kg saletry.

wczoraj zakończone - u mnie w okolicy mały ruch - sporo ludzi czeka

każdy podejmuje jakieś decyzje

ja rozsiałem bo przyszły (zapowiadają) tydzień deszczowy

 

Edytowano przez Jarek22B
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    45
32 minuty temu, marluk napisał:

Na wschodzie siejecie już N2? N1 poszło prawie 3 tygodnie temu w dawce 300kg saletry.

N2 posiane 24 marca, zapowiadają deszcze, w nocy pokropiło .

Południowy wschód

Edytowano przez Michall51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2245

Na wschodzie to rzepak dziki jakiś. 

Niby śnieg był, ale przez nie zmarznięta glebe rzepakowi chyba ciężko stare liście odrzucić. Po rsmie poparzone i idzie wszystko w nowa rozetę, a tam to sterczą liście nie wiadomo co. Te z późniejszych siewów wizualnie lepiej wyglądają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Już nie wiem który rok z kolei w lubelskim polecam siewy w ostatnich dniach sierpnia ale ciągle widzę tu posty ludzi którzy zalecają siew w terminie czyli 15-20 sierpnia. Te terminy już nieaktualne ale każdy robi jak uważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Ja poniedzieli mam zamiar dać toprex 0.5l na ha, inazuma, adob mikro rzepak, bor i o ile nie pójdą na zboże to rootstar i tytanit. 

Chciałem dac cały azot naraz, ale poprawiłbym z 60l rsm32 na ha, tylko nie wiem czy jest sens, bo robilbym to przed deszczem który będzie na 100%. Ale to 25kg n. 

Na n1 dostał 390 l rsm 32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
1 minutę temu, marluk napisał:

Już nie wiem który rok z kolei w lubelskim polecam siewy w ostatnich dniach sierpnia ale ciągle widzę tu posty ludzi którzy zalecają siew w terminie czyli 15-20 sierpnia. Te terminy już nieaktualne ale każdy robi jak uważa.

kolego każdy rok inny i tu nie ma żadnego schematu

raczej co do siewu terminowego to możemy go regulować chemią  (co jest łatwiejsze) niż go podganiać gdy jest opóźniony siew a warunki niekorzystne

u mnie przykładowo najlepiej wygląda rzepak który był posiany jako pierwszy, powschodził przed deszczami i radził sobie dobrze, na kolejne zasiewy przyszły mocne zlewy i rzepaki kiepsko wychodziły 

jak to mówi mój wujek - pomimo całego życia spędzonego na gospodarce to każdy rok jest inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500
55 minut temu, marluk napisał:

Na wschodzie siejecie już N2? N1 poszło prawie 3 tygodnie temu w dawce 300kg saletry.

3 marca u mnie dostał 120 zaksanu, 9 dojechał saletrosan to poszło 350 saletrosanu i wczoraj przed deszczem 160 zaksanu. LPA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, marluk napisał:

Na wschodzie siejecie już N2? N1 poszło prawie 3 tygodnie temu w dawce 300kg saletry.

Wczoraj poszło 200kg/h saletry akurat pod deszcz. pow. hrubieszowski

Moją plantacje możesz zobaczyć we wcześniejszych postach, nie wygląda super ale mam nadzieję, że trochę ciepła i wszystko ruszy.

Edytowano przez Maślakowsky

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215
10 minut temu, marluk napisał:

Już nie wiem który rok z kolei w lubelskim polecam siewy w ostatnich dniach sierpnia ale ciągle widzę tu posty ludzi którzy zalecają siew w terminie czyli 15-20 sierpnia. Te terminy już nieaktualne ale każdy robi jak uważa.

Powiedział co wiedział. Każdy ma inną glebę warunki wilgotnościowe nawożenie kulturę gleby przebieg pogody itd itp a Ty mówisz że co roku najlepiej siać po 20. A ja właśnie sieje 15-20 i mam pewność że jak bd gorszy rok to rzepak powinien do zimy zbudować odpowiednią rozetę bo dalej to już loteria. A jak będzie miał że 2 liście więcej i korzeń 2 mm grubszy to nie będę płakał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
5 minut temu, mickas092 napisał:

3 marca u mnie dostał 120 zaksanu, 9 dojechał saletrosan to poszło 350 saletrosanu i wczoraj przed deszczem 160 zaksanu. LPA.

pokaż jak wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
12 godzin temu, knoro93 napisał:

Teoretycznie tak jak ktos wspomnial Fox bierze tasznika. W praktyce kiedyś stosowałem i nic nie zadziałał ten środek. Myślę że już za bardzo wyrośnięty był. Fox to ostra chemia stosuj jak już na suche rośliny i około tygodnia nie rób żadnych innych zabiegów o mieszaninach nie ma mowy. 

J

 

U mnie ten tasznik ma rozety ok 8-10cm i na razie siedzi przy ziemi. Boję się trochę tego wiosennego stosowania Foxa i bardziej zastanawiam się nad niby droższym, ale chyba bezpieczniejszym rozwiązaniem, czyli Korvetto.
Ponadto jak mam zostawić rzepak na tydzień po zabiegu kiedy za chwilę trzeba z grzybem wjeżdżać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomala611    10
1 godzinę temu, marluk napisał:

Na wschodzie siejecie już N2? N1 poszło prawie 3 tygodnie temu w dawce 300kg saletry.

Ja tez juz po N2. Poszło 230 kg saletry. Nawiz już się ładnie rozpuscilm bo w nocy byl deszczyk tak w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Jedno zdjęcie z jesieni dwa robione tydzień temu po żerowaniu saren ten sam rzepak... Żal... 

IMG_20210323_100000.jpg

IMG_20210323_100009.jpg

IMG_20201217_084640.jpg

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
1 godzinę temu, marluk napisał:

Już nie wiem który rok z kolei w lubelskim polecam siewy w ostatnich dniach sierpnia ale ciągle widzę tu posty ludzi którzy zalecają siew w terminie czyli 15-20 sierpnia. Te terminy już nieaktualne ale każdy robi jak uważa.

A ja w tamtym roku zaczynałem siewy po 21 i uważam to za błąd. Po siewie poszła dość duża zlewa i rzepak męczył się długo zanim trochę podrósł a później przyszła chłodna jesień i zima więc w porównaniu do zeszłego sezonu rzepak wyglada gorzej. Zawsze zaczynałem kilka dni wcześniej tak koło 17 sierpnia i wtedy wychodzą rzepaki najlepiej. 

Ci co sieli w ostatnich dniach sierpnia, pierwszych września to chyba w tym roku też zaczną w połowie sierpnia siać 😀.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

A w Tilmorze nie ma tebukonazol że dokładał będziesz?? Daj litr Tilmora albo minimum więcej po co ta kombinacja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj