yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Andpol    949
11 godzin temu, ma123 napisał:

mam pytanie do osób z lubelszczyzny czy już ktoś  wyjechał chociaż z kizerytem bo u mnie cisza a nadaja przymrozki i nie wiem czy siać powiat LJA

Może w połowie tygodnia  korn kali i saletrosan LHR. Stosował ktoś saletrzak z borem na rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Działki z melioracją bez żadnych problemów poszły dziś rano przy - 4

Reszta gdzie nie ma melioracji taki przymrozek nic nie dał bo bagno, ludzie kiedyś nie chcieli melioracji a teraz kolejne pokolenia będą się męczyć przez lata 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498
14 godzin temu, yacenty napisał:

Czemu tak blisko koło siebie dwa szybkie azoty?
Poza tym niby mówi się ze ostatni azot powinien pójść na 4 tygodnie przed kwitnieniem, czyli w naszych realiach koło 20-25 marca. Nie boisz się, że braknie azotu na nalewanie łuszczyn?

Tak ale 4 tyg. przed kwitnieniem powinien pobierać N a nie rozsiać ,sam się zastanawiam czy w środę nie wysiać saletry ,ma od czwartku do końca tyg. spaść 20 mm ,później opadów nie widać i nawóz się nie przemieści ,rzepak pobiera azot do początku kwitnienia ,później żyje z tego co w roślinie ,więc się nie martw o łuszczynę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

no ale jak podasz saletrę na koniec marca to jest ciepło i ona zaraz jest dostępna dla rośliny. kwestia 2-3 dni, a nie jak teraz 2 tygodni. temperatura robi swoje


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

A co w tym roku na robaki się ostało ? Co na chowacza i kolejne zabiegi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Bez opadu 2-3 dni i ma działać ,nierealne, zresztą jak będzie koniec marca w miarę ciepły to 20 kwietnia rzepak zacznie kwitnąć

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

teraz nawet przy średniej pogodzie po saletrze i saketrosanie po dniu nie było śladu. dołóż do tego ciepła glebę i generalnie koło 15-20 stopni i będzie działać. poza tym to i tak bez większego znaczenia. czemu? bo mówimy o n2. czyli n1 jest i bardzo mocno działa wtedy na rośliny


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Że niema śladu to nie znaczy że roślina pobiera ,jest w 2 cm gleby ,tam korzeni nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Jak nie popada to nawet rsm jak rozleją nie przemieści się i zbytnio nie działa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

ja przez 4 lata dawałem kizeryt a na pierwszą dawkę saletrosan 

2 godziny temu, miwigos napisał:

Bez opadu 2-3 dni i ma działać ,nierealne, zresztą jak będzie koniec marca w miarę ciepły to 20 kwietnia rzepak zacznie kwitnąć

chyba u Was zacznie kwitnąć bo u nas raczej normalnie- początek maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Żeby zacząć działać musi najpierw przemieścić się do korzeni, poza tym chyba trudno jest określić konkretny moment w którym roślina zaczyna pobierać akurat ten azot co został podany w postaci nawozu a nie ten co jest zgormadzony w glebie. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie wysiałem wczoraj po 300kg Polifoski 21 (63N) Dorzucić coś jeszcze saletry na 1 dawkę? Ogólnie mam zaplanowane 200N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomala611    10
18 godzin temu, ma123 napisał:

mam pytanie do osób z lubelszczyzny czy już ktoś  wyjechał chociaż z kizerytem bo u mnie cisza a nadaja przymrozki i nie wiem czy siać powiat LJA

Tak. Ja dzisiaj pojechałem z kizerytem i korn kali. Był przymrozek. Byłem bardzo mile zaskoczony ze tak dobrze się rozsialo, bez kolein. Wjezdzaj wcześnie rano i będzie ok. Nastepne kilka dni u nas przymrozki nadają. Ja w środku nast tyg wjeżdżam z saletra. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498
1 godzinę temu, Małorolny88 napisał:

Panowie wysiałem wczoraj po 300kg Polifoski 21 (63N) Dorzucić coś jeszcze saletry na 1 dawkę? Ogólnie mam zaplanowane 200N

Daj 150 kg saletry będzie 114 N ,później 250 saletry i będzie 200N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

wcześniejsze lata stosowaliśmy polifoske 21 to szła jej taka sama dawka jak saletry i tego samego dnia, było to przeważnie od 250 do 300kg/ha i później jeszcze n2 też koło 250kg saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187
20 godzin temu, ma123 napisał:

mam pytanie do osób z lubelszczyzny czy już ktoś  wyjechał chociaż z kizerytem bo u mnie cisza a nadaja przymrozki i nie wiem czy siać powiat LJA

Właśnie  skończyłem  rozlewac rsm. 350 l- 32% . Powiat LLU. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

Ja też dzisia wyjechałem po czwartej rano to ziemia zmrożona i żadnych kolein a po 9 jak słońce zza chmur wyszło to momentalnie błotko się zrobiło , tak więc warto ruszać z samego rana LSW

Edytowano przez casefarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

saletrosan 280 kg na rzepak i na pszenice saletrzak 150 kg.Spory przymrozek był .Nie widać bardzo kolein LUB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtom83    7
12 godzin temu, Andpol napisał:

Może w połowie tygodnia  korn kali i saletrosan LHR. Stosował ktoś saletrzak z borem na rzepak?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valt144    7

Jak podejść to tematu skracania rzepaku który jest słabo rozwinięty po zimie bo jesienne ulewny mocno tłumiły jego wzrost. ? Z tego co się orientuje to należy wykonać zabieg regulacyjny już jak pęd rzepaku  ma 10-15 cm . Pytanie tylko jakie środki do tego wybrać ? 0.4 Toprex ; 150 gram Tebu + 125 difenkonazol +0.3 mepik, 1 litr tilmor , a może 200 gram tebu + difenkonazol albo plus 0.5 metkonazol ? Jaka opcje byście polecili na rzadkie , nierówne i za małe plantacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A w jakim celu ta "regulacja" takiego łanu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

A podobno protiokonazol działa regeneracyjnie na rzepak, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Ja na wyrośnięty w zeszłym roku dawałem tiofanat, ale chciałbym się przekonać o tej "wiosennej regulacji" toprexem.

W tym sezonie mniejszy

20210223_074553.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj