yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

yacenty    3883

U mnie poszła saletra 5.10.2020, wczoraj 240l rsm32. Dostał też już cynk, mangan, siarczan magnezu, bor i inazume na robaka.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 godzin temu, yacenty napisał:

Pierwsza dawka poszła - 240l rsm32 plus inhibitor ureazy

20210302_135456.jpg

20210302_140026.jpg

20210302_142010.jpg

Zieloniutki ten rzepak! Tylko na zdięciu z belką jakieś kolorowe badziewie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Inne pole, inna odmiana, bardziej pod słońce zdjęcie i już kompletnie inny rzepak. Tu mi bardziej chodziło o to, żeby złapać jak wygląda strumień dyszy Hardi a jak Agroplast


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1993michal    14

u mnie w lubelskim LZA już śnieg zginął ziemia rozmarzła do końca bo buty wchodzą po kolana, na sobotę podają - -4 utrzyma taki mróz Zetora 5211:D ? czy lepiej poczekać żeby nie utopić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Sam się nad tym zastanawiam (ja z LBL)  Próbować U3512 czy od razu na wszelki wypadek większy 4x4 zapiąć do rozsiewacza. Pierwsze siarczan magnezu mam zamiar rozsiać, a w poniedziałek też ma być mróz i wtedy azot. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na Mazurach już rzepak zasililem siarka i 300kg saletry poszło. Na niektórych kawałkach zboże też już dostało siarkę i azot. Jutro jakiś deszcz ze śniegiem zapowiadaja. Na pozostałym areale trzeba czekać na przymrozek. Przynajmniej tylko jedna noc będzie nie przespana;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1993michal    14

@Aroo22 też nam 4x4 ale jak się zarwie to chyba i 4x4 nie pomoże a mniejszy to lżejszy chyba, nie wiem może ktoś z kolegów coś doradzi 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Ja u siebie bez 4x4 nawet na pole nie wjeżdżam. Też pokazuje przymrozek z pt na sobotę i chyba będę próbował atakować. Oczywiście wcześniej sprawdzę jak to wygląda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
1993michal napisał:

u mnie w lubelskim LZA już śnieg zginął ziemia rozmarzła do końca bo buty wchodzą po kolana, na sobotę podają - -4 utrzyma taki mróz Zetora 5211:D ? czy lepiej poczekać żeby nie utopić?

LBL jeszcze troche śniegu jest w szczegolnosci przy miedzy, małe zaspy i bardzo mokro wiec czekam az całkiem zginie i bedzie przymrozek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67

Ja dziś siałem  lubelskie ładnie szło nawet północne gliny  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511
35 minut temu, andrzej1988 napisał:

LBL jeszcze troche śniegu jest w szczegolnosci przy miedzy, małe zaspy i bardzo mokro wiec czekam az całkiem zginie i bedzie przymrozek.

U nas niema miedzy to nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
1 godzinę temu, andrzej1988 napisał:

LBL jeszcze troche śniegu jest w szczegolnosci przy miedzy, małe zaspy i bardzo mokro wiec czekam az całkiem zginie i bedzie przymrozek.

U mnie podobnie . Niby śniegu już nie ma ale na każdym polu gdzieś  przy miedzach i większych zagłębieniach trochę leży więc raczej nawet te przymrozki weekendowe nie pomogą bo na śnieg sypać nie będę .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
38 minut temu, PanPawel napisał:

Dokładniejsza lokalizacja? 

Gmina Jastków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511
34 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Jak ktoś wykupił wieś od rzeki do rzeki to miedzy nie ma😎

Nie u nas są kamienie graniczne w większości i orzemy do kamienia ,po co perz na granicy ,do rzeki jakieś 20 km

Edytowano przez miwigos
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Chyba nie wiesz o jakie miedze chodzi . 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

miedze to zrobił mój sąsiad, taką miedzę ze jak się im zaczęły palić baloty to przyjechała straż, stanęła przed miedzą i tyle. Musieli kawał wrócić do drogi i dopiero drogą jechać.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3511
15 minut temu, robercikj100 napisał:

Chyba nie wiesz o jakie miedze chodzi . 

My w Wielkopolsce nie marnujemy ziemi na miedze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Byłeś u niego ze wiesz ze w domu? A moze mieszka w pałacu? 
zapytalem z tego powodu

 

DC48A2ED-084C-4E6F-82F3-9A7C69787959.png

A pisał ze w Wielkopolsce sie ziemi nie marnuje😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj