yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    9231

raczej nie - ze względu na różną wage granuli, będzie problem z równomiernym wysiewem, takie jest moje prywatne zdanie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Gdzie wy te przymrozki widzicie do piątku następnego na Podlasiu pokasuje - 2 w środku tygodnia. To ręcznie jak rozsiewać to człowieka utrzyma, ciągnika to nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
25 minut temu, Kubawww napisał:

W rozsiewaczu deska..

Mam dwa kawalki gdzie szybko nie wjade, a nie bede jezdzil kilkanascie razy..

Plus wiesz co to pisanie na temat??? Pytam o mieszalnosc, a Ty o czym innym..

no własnie chodzi mi o mieszalność i ten wątek i tą odpowiedz poruszamy od 2 tygodni dosłownie co dwa dni, w róznych miejscach forum.

Co z tego ze jak pomieszasz 2 nawozy to ci się to nie rozleje - zajdzie reakcja i z granuli zrobi się syrop :P Jest kwestia tego ze nie wymieszasz porządnie nawozu i 10 arów posiejesz jeden, 10 arów drugi, jeden nawóz poleci ci na 18m, drugi poleci na 24. Jeden nawóz poleci ci 100kg, drugi 150kg.

Moim zdaniem straszne papractwo.

Ale żeby nie było - 15 lat temu sam mieszałem nawozy patykiem w rozsiewaczu :P więc jako takie doświadczenie mam :)

12 minut temu, Tomek90 napisał:

Gdzie wy te przymrozki widzicie do piątku następnego na Podlasiu pokasuje - 2 w środku tygodnia. To ręcznie jak rozsiewać to człowieka utrzyma, ciągnika to nie. 

image.png


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

o bulwa, ale ziemniak.

jaki region?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
1 godzinę temu, michal33554 napisał:

Witam, mam bardzo dużo chwastu tego typu w rzepaku. Co to jest ? Czym zwalczyć ?

IMG_20210224_161236.jpg

Jasnota różowa , jasnota Purpurowa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2461
13 minut temu, Kowal148 napisał:

Dzisiaj wystawiona miska, to co na zdjęciu złapane od 10.00 do 16.00. 

20210224_161754.jpg

O kurde , tyle to nawet się nie łapie w póżniejszym terminie , A miało robactwo wymarznąć , a tu sezon zaczyna się z przytupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

U na śnieg leży rzepaku dobrze nie widać a tu już robactwo wpiernicza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowal148    3

Zdjęcie z dzisiaj, dolnośląskie okolice Lubina. Nie mam powodu żeby kłamać wstawiłem jako ciekawostkę.  Dzisiaj przedstawiciel dzwonil że jest nalot na Dolnym Śląsku i czy nie wystawił bym miski 

Teraz dylemat mają wszyscy czy pryskac Czy nie ruszać opryskiwacza zalanego płynem do chłodnic,  przymrozki będą jeszcze na pewno

Edytowano przez Kowal148

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2461

To trza czepiać opryskiwacz i zamiast myśleć o azocie trzeba pryskać . Gdybyś nie wystawił miski , to byś przynajmniej spał spokojnie , a tak to zaraz będą koszmary że robactwo wpierdzieli rzepak .

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
12 minut temu, Kowal148 napisał:

Zdjęcie z dzisiaj, dolnośląskie okolice Lubina. Nie mam powodu żeby kłamać wstawiłem jako ciekawostkę.  Dzisiaj przedstawiciel dzwonil że jest nalot na Dolnym Śląsku i czy nie wystawił bym miski 

Teraz dylemat mają wszyscy czy pryskac Czy nie ruszać opryskiwacza zalanego płynem do chłodnic,  przymrozki będą jeszcze na pewno

przed chwilą rozmawiałem z kumplem - powiat Świdnicki - to samo.
Ja rano jade na gospdoarstwo bo miałem sypac kizeryt, ale chyba szybciutko trzeba bedzie uruchomić opryskiwacz i ładować te małpy.
Pułapki rozstawione to bedzie widac

  • Haha 3

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale co to za rybactwo? Zidentyfikowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Ojojoj co to będzie co to będzie trzeba pryskać bo nic nie będzie olaboga ale jaja 🤷‍♂️

Btw rozeta chociaż podniosła się? 😂

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowal148    3
11 minut temu, Zapracowany napisał:

Ale co to za rybactwo? Zidentyfikowałeś?

Zdjecie robiłem na szybko podczas siania nawozu,  jutro jak minie 24h od wystawienia postaram się zidentyfikować dokładnie co to jest i z grubsza chociaż  policzyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

na 90% chowacz


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Chowacz pospolity . 
zluzujcie trochę , rzepak dopiero będzie liście odbudowywał a wy robaki będziecie pryskać w lutym

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

Dokładnie śmiech na sali

Teraz to myslec aby go zasilic i dopiero kontrolować... więcej mozna teraz zaszkodzic jak pomoc...

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Niedługo cześć ludzi nie bedzie odpisac wogole opryskiwacza tylko pryskać🤣

Nawet ma snieg🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Zachód kraju zawsze wcześniej wegetacja rusza. Jestem ze wschodu i dwa lata temu jeździłem w lutym po opryskiwacz  za Wrocław i tam już cieplutko wszystko zieloniutkie wegetacja ruszyła a u nas 2-3tyg opóźnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj